פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   דם וחווה

   לא מספיק קשה לנו, שגם פרסומות שאמורות להצחיק מעצבנות? מימס ממש רוצה להשאיר את התנוחות לסקס

   תשכחו מאולמרט, יושבי בתי הקפה או יוצאי גוש קטיף - חברות מוצרי ההיגיינה הנשית הן הכי מנותקות. מהמציאות. ביום בהיר אחד, שוכרת לה חברת "קוטקס" קופירייטר או שניים שיביאו אל מסכי הטלוויזיה שלנו את הפרסומת הבזויה לחודש פברואר. הפרסומת המדוברת משחקת על הראש המלוכלך של כל טינאייג'ר בארץ ומציגה "תנוחות" בהן אישה עלולה למצוא את עצמה כשהיא במיטה. נשמע טוב, אה? ובכן, לא ממש: תנוחת "כפיות" היא בעצם שינה בחיבוק עם בובה, "דוגי סטייל" היא נמנום עם הכלב, "69" היא לא יותר משינה כשהראש בקצה המיטה והרגליים על הכרית ובתנוחת "צב" איבדתי את השחקנית תחת הררים של שמיכות.

   מוסר ההשכל? הצרכנית הפוטנציאלית היא בעצם רווקה בודדה שישנה עם הכלב והבובה שלה, כי מי בכלל רוצה לגעת בה כשהיא במחזור. אולי ב"קוטקס" ניסו לחדש לקהל הקונות על ידי התרחקות ממוטיבים מוכרים ולעוסים כמו בחורות רוקדות בקרנבל, בחורות מתפרעות במופע רוק ובחורות מאושרות באופן כללי על שחנן אותן הטבע ברחם. זה לא סוד שאף אחת לא יוצאת לשייט ומוצאת אהבה בדיוק כשהפות מדמם, אלא בדרך כלל מעדיפה לבלות את השבוע בטרנינג במיטה תוך היאחזות בבטן ובליסה של כל תכולת המקרר.

   קקי פיפי קקי פיפי קקי פיפי

   אז ב"קוטקס" רצו לגוון כי הבינו שאף אחת לא חיה על ענן צמר גפן מתוק אחת לחודש, אבל למה הם היו חייבים לרדת למכנה המשותף הנמוך ביותר? הפרסומת היא לא יותר מבדיחת קקי אחת גדולה, ואני מופתעת שחברה שהשוק שלה כולו מורכב מנשים בלבד תהיה כל כך וולגרית וחסרת אחריות כלפיהן. אם הסלוגן שלהם קורא "It's all about you"- איפה נמצאת ההקשבה לשוק הצרכנים? אני בספק אם השילוב של סקס ומחזור מרשים מישהי, בפרט אם חלק ניכר מהקונות הן נערות צעירות שנאלצות להתמודד לראשונה עם התבגרותן- הן לבטח לא צריכות את הקישור הזה בראש שיוסיף על המבוכה שכבר קיימת אצלן.

   אם הפרסומת היתה חמודה, שנונה או בעלת מעט קסם שובה לב- מילא, אבל היא רדודה ומשפילה בצורה איומה ונראית בעיקר כאילו למישהו במשרד הפרסום נגמרו ההשראה, המקוריות והטעם הטוב. אני חושבת שלפרסומאים ההם מגיעה התכווצות אחת חזקה במיוחד כעונש על הזלזול בקהל הצופים. תוחזר ליאת אחירון לאלתר!