פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   יעקב השחור

   הסרט החדש שיוצא לג'ק בלאק הוא תירוץ מושלם בשביל מאי פלטי לכתוב על כל שאר הסרטים של הגאון

   כאשר ראיתי לראשונה את ג'ק בלאק, האיש והאגדה, ידעתי שמדובר באהבת אמת אשר תלווה אותי לאורך הדרך, לאורך חיי ולאורך כל ארוחות הצהריים שאסעד עד יום מותי. מדובר בזמר אדיר, שחקן אדיר, קומיקאי אדיר והאיש שהמציא את ה"צ'אבי ספיריט". בקרוב עומד לצאת סרט חדש בכיכובו של הבון בון, "Be kind rewind" בבימויו של גונדרי (שמש נצחית בראש צלול, מדעי החלום ועוד). מביני עניין (אני וחברים שלי) חושבים שזה הולך להיות הסרט הכי טוב של השנה, והחלטתי לספר קצת על שאר הסרטים של ג'ק. הם טובים ופחות טובים (על קינג קונג אני לא אדבר, תשכחו מזה. אני עדיין בתקופת ההחלמה) אבל בכל אופן וכולנו מוכרחים להכיר אותו ולהעריך את הבלאק שבג'ק. הוא המלך, בואו נתמודד עם זה.

   נאצ'ו ליברה

   בסרט המטופש להחריד : "נאצ'ו ליברה" ג'ק משחק נזיר שמנמן שחולם להיות מתאבק. המבטא המזויף אמנם נשמע מגוחך עד דמעות, אבל מדובר בסרט שנח על גבול הצ'יזי - משעשע ובכל זאת קצת ילדותי. לפעמים ואחרי חיפושים ניתן לראות את הגינונים האופייניים לג'ק (משחקי הקול, תנועות הידיים המגושמות והציצים הגבריים אשר גורמים לנו להגיד: "יאמי יאמי"), ובסך הכל מדובר בסרט נחמד שיתאים לכל עקרת בית בודדה, נער מתבגר עם מוח של חרדון או ילדה צעירה וצווחנית שאוהבת סלטים בצורת חילזון.

   (נקודת שפל רוחנית :) החופשה

   על "החופשה" לא ארחיב בגלל שמעבר להכל, מדובר בסרט מזוויע. אמנם חשבנו שזה לא אפשרי, אבל הסרט הזה הוא אפילו מזוויע יותר מצופן דה וינצ'י. תרומתו של ג'ק מסתכמת בתפקיד שולי ומשעמם, אם כי הוא נראה רבות על המסך. נכון, הוא זכה להיות באותו סרט עם קייט ווינסלט וקמרון דיאז ועל כך אגיד "סחטיין", אבל חוץ מהכבוד המתפוגג הזה, אני מוכרחה להודות שסרט כל כך מחורבן כבר לא ראיתי הרבה זמן. ממש כמו כשסאבלימינל עשה את הפרסומת לשוקו - דומה היתה הרגשתי כשראיתי את הסרט ואת הדברים האיומים שאהוב נפשי צריך לעשות בכדי לשלם את המשכנתא. רק שלג'ק סלחתי, כי הוא אהוב נפשי.

   הפנטזיה של הל

   בפנטזיה של הל מסופר על בחור שטחי, מרשע וכעור שאהב למשמש בחורות מחוטבות ויפהפיות בלבד, גם במקרה והבחורה המדוברת היא זונת ביבים נבזית שאוהבת לדקור אוגרים בזמנה הפנוי. הכל היה טוב ויפה, עד שהוטלה עליו קללה - מעתה והלאה יראה אנשים כפי שהאופי שלהם, בעצם, נראה. למשל, אם בחורה נראית כמו זאב סיבירי לאחר דו קרב אבל היא מתנדבת בגרינפיס, מאכילה יתומים במרק, מאחסנת בביתה 52 חיות מחמד עזובות ולא דוקרת אוגרים, סביר להניח שדרך עיניו שלו היא תראה כמו גווינית' פאלטרו, בערך. מאחורי קו העלילה מסתתר מסר מעט לעוס אבל בכל זאת זהו סרט נבחר ומהנה, שיגרום לך לאהוב את עצמך, למרות שייתכן שיש לך זקן ג'ינג'י על המצח ואתה אוכל ארבעים ילדים לארוחת ערב.

   פיק אוף דסטיני (מפרט הגורל)

   הסרט הנ"ל הוא החזון הפיינליסטי של טנשיוס די, בו אנו יכולים להיחשף אל סיפור ההכרות המדהים שלהם, סוד ההצלחה וכמובן המפגש המפורסם עם השטן - והכל בתלבושת של אופרת רוק בלתי נשכחת. אחרי מספר תוכניות של רשת אייץ.בי.או ושירים שמגוללים את סיפוריהם הבלתי נשכחים עם העולם החיצוני, הם אספו הכל ויצרו קומדיה נהדרת. מדובר במוזיקה שאף אחד כבר לא עושה והומור שיכול לגרום לעיוורון תמידי (הומור איכותי, מתוחכם ואינטליגנטי שנראה בערך כמו פיפי-קקי), והלא שני הדברים מבטיחים הנאה שאין להטיל בה ספק. במקרה ואתם מטומטמים, סביר להניח שלא תבינו כלום.

   סקול אוף רוק

   ולבסוף הנה הגענו אל גולת הכותרת, אל הפנינה שבים התיכון, אל הדובדבן שבדביבון. סרט לילדים לכאורה, למרות שמדובר בסרט ענק. לא היה אדם מתאים יותר לתפקיד הראשי, הוא מדבר על תשוקה מהמקום הנכון ביותר ומבלי לדחוף אלמנטים קיטשיים ומצוצים שיגרמו לנו לרצות להעיף את עצמנו מהחלון. סרט מרגש, סרט מצחיק, ואם לא ראיתם עדיין - תתביישו לכם, תבכו קצת, ורוצו לראות.