פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   באסילבסטר

   שלא נהיה באשליה שאנחנו הולכים ליהנות היום, מאיה בניטה מפרטת על זוועות הסילבסטר.

   הסילבסטר הוא לכאורה יום נפלא לעולם - מסיבות עד אור הבוקר, אלכוהול זורם חופשי, שנה חדשה בפתח ונשיקה רטובה בחצות. הכל רק לכאורה, כי האמת היא שמדובר בחג מוזר, הזוי ותמוה כמעט כמו הקרחת של נינט. כדי שלא תגידו שאני סתם ממורמרת, הכנתי לכם רשימה של הדברים המבאסים בסילבסטר, כדי שגם אתם תהיו בדיכאון כמוני.

   הפקקים

   לכל אלו שאוחזים ברישיון או סתם גנבו לאבא את האוטו, אזהיר מראש שהסילבסטר כרוך בלבלות על איילון את הלילה, תוך כדי שמיעת צפירות עוד יותר מהרגיל. הסילבסטר ידוע כחג מלא פקקים ולא כאלו שיסדרו לכם כניסה לכפר המוזיקה בניצנים. כל ישראל יוצאת בהמוניה ב-31 בדצמבר, כאילו שזה לא סיוט לצאת עם כל העולם מועדון. עשו טובה,תישארו בבית, כמו שהבטחתם לעצמכם בשנה שעברה.

   הלבד

   סילבסטר זהו החג הכי קיטשי שיש, כמו חג האהבה. מכל עבר ניתן לראות את מושמוש ומושמושית דבוקים כמו מסטיק ורק מחכים לרגע המיוחל בו יחליפו נוזלים. למרבה הבאסה, ישנם רבים מאיתנו שלא זכו לאחוז בבן/בת זוג. מה לעשות, לא לכולם יש אהבה והאלטרנטיבה היחידה של הפנויים והפנויות האומללים היא לשבת בחושך, לאונן מול הפייסבוק ולקוות שאולי בסילבסטר הבא יצליחו לקבל נשיקת חצות.

   הנשיקה

   זה מגיע. הרגע המיוחל בו את ובן זוגך מתמסרים לנשיקה לוהטת וסוערת. הספירה לאחור החלה. 3...2..1 בעעעעע! מסתבר שהפעם האחרונה בה הפרטנר לנשיקת החלומות ציחצח שיניים הייתה בראש השנה העברית, ניכר עודף רוק בלתי נסבל, הלשון לא מתואמת ובכלל, בהיות בבית ולצפות בערוץ הראשון יהיה מעניין יותר. הלכה נשיקת חצות, עכשיו תהפכו לדלעת.

   הוויכוח האין סופי

   זאת כן סיבה למסיבה, זה לא חג יהודי, מותר לחגוג, אסור לשמוח... חלאס, למי אכפת?!

   לסיכום, ישנם דברים מאוד מבאסים בסילבסטר שכל מטרתם היא לאמלל לנו את החיים, כאילו האיום האיראני לא מספיק. אם בכל זאת החלטתם לחגוג את הסילבסטר כמו שצריך, אני מציעה שתשבו, תירגעו וחכו שזה יעבור. חג שמח.