פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמן מנוע

   מאיה בניטה מתקשה למצוא משהו טוב להגיד על "גריז", אבל תמשיך לצפות בכל מקרה. רק נקווה שדני זוקו לא צופה

   בקרוב בערוץ 2! "אינסטלטור נולד"- גברים שמנים ומזיעים מתחרים על התפקיד הנחשק-להיות החריץ של המדינה. הדרך לתהילה לא תהיה קלה. עליהם לתקן את הניאגרה של גוש דן תוך כדי לבישת מכנסיים בגזרה נמוכה עד כאב. הזוכה יקבל אספקת מפתחות שוודים למשך שנה ואנחנו? הרבה כסף, יחי הרייטינג.

   "גריז" היא כידוע עוד אחת מסדרות הריאליטי שכבר נמאס לדון ברדידות שלהן, שאנחנו טוענים שהיא משעממת ומיותרת. אבל כרגיל, אנחנו בוהים במסך, והפעם בריאליטי שמשלב ריקוד, שירה ומשחק. מדי שבוע 24 בחורים ובחורות ייבחנו כדי להשיג את התפקידים הראשים במחזמר "גריז". או במילים אחרות, מדובר בעצם באודישן אחד גדול שיימרח במשך עונה שלמה ויספק יחסי ציבור נפלאים לתיאטרון של ציפי פינס. שלא תבינו לא נכון, גם אני מטורפת על הסרט "גריז" וזוכרת את כל השירים בעל פה אבל להפוך את עלילותיהם של דני זוקו וסנדי אולסון למסחרה ישראלית זה קצת עושה לי רע בעיניים. ובלב.

   תוכנית הבכורה אתמול הוקדשה לאודישנים (אלא מה) על מנת לבחור 60 מתחרים שיגיעו לאקדמיה של גריז - סדנה שתכשיר את המתמודדים במשחק, שירה וריקוד. בכס השופטים יושבים אסף אמדורסקי, שכנראה קינא קצת באשתו והחליט שגם הוא רוצה רייטינג, ציפי פינס בעלת תיאטרון "בית לסין", אלדד זיו שבין היתר היה חבר בלהקה "השוונג של הפיתה" וחני נחמיאס שברחה מהחדר המעופש שלה בערוץ 11. המנחה הוא אבי קושניר שמחלטר כאן גם כתומך בנבחנים, מנגב דמעות מקצועי ובעיקר בעל בדיחות אבי קושנריות.

   שני שאולי, אולי

   בינתיים היה לנו משחק גרוע, שירה זייפנית, ריקודים הזויים ובעיקר- השפלה אחת גדולה. נדמה שאותם נבחנים חשבו לעצמם "היי! אולי לא התקבלתי לבית צבי אבל בריאלטי מחפשים סיפורי חיים מעניינים אז למי אכפת שאין לי כשרון?!". רועי מרדכי שבכה למצלמה על כך שהוריו לא תומכים בו כשחקן ורוצים שיהיה עו"ד/רופא/ארקדי גאיידמק ניסה להשתמש בסיפור ככניסה לתוכנית. על אף אחד זה לא עשה רושם חוץ מעל חני נחמיאס ששימשה כממטרה במשך תוכנית שלמה וחסלה חבילות טישו של כל ההפקה. ביצועים שרצחו את ג'ון טרבולטה, ריקודים שחיסלו את רחבת הריקודים ומונולוגים מפח הזבל ("אני לא משלם על וויסקי סודה!") כל אלו עשו שם רע למחזות זמר באשר הם.

   אבל זה לא שכולם היו גרועים. ניר חלמיש שהתמודד על תפקיד דני זוקו שר לא רע ושני שאולי המלצרית המזמרת והבת של עירית ענבי (שמשחקת עם חני נחמיאס בהצגה, אבל אנחנו כבר רגילים לזה), ריגשה והייתה מעולה.

   למרות הכשרונות המעטים, מדובר בתוכנית שראוי יהיה להכניס למדורה יחד עם "רק בישראל-40 שנות טלוויזיה". ריאלטי רדוד, שטחי ומטומטם ואת כל זה אני אומרת רק בגלל שאני יודעת שבטח אחזור לצפות, לפחות עד "אינסטלטור נולד".