פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלי פוך

   בהישרדות כמו בחיים, גל קדמי לא מפספסת אף כוסית טיפשה ושוביניסטית, גם אם קוראים לה דן

   בפרק השני קיבלנו תזכורת מייגעת (לא כולל הפסקת פרסומות) על אירועי הפרק הקודם. ככה שאם, במקרה, העדפתם לראות נולד לרקוד בשבוע שעבר, תוכלו להתייאש ולזפזפ חזרה לקימוריו החושניים של דוד דביר. מתום הפתיח המשמים הזה, חזרנו למתמודדת אחרת אותה הייתי בהחלט מעדיפה לשכוח- הלוא היא מיה, שנשלחה למקום שנקרא "אי המתים", בו היא חופשייה לספר לעצמה סיפורים משעשעים מנקודות הביקורת של רכבת ישראל.

   עיקרו של הפרק התמקד, כמו כל תכנית הישרדות שמכבדת את עצמה, ברעב. חברי שבט סבאנה, אינטליגנטים ככל שיהיו, לא ממש הבינו את אופן השימוש באבן האש. במקום, מצאו נחמה בהתלוננות וריסוק חלזונות (עם אבן שהייתה דומה באופן מחשיד לאותה אבן אש). בצד השבע יותר, דנו חברי ג'יבארו בסוגיית הקוריצה, הלוא הוא התרנגול (כן, זכר). דן הכריז באופן מטריד למדי שהוא "חם עליה", בעוד סיוון, המצילה בעלת חדות המחשבה, שוקלת לשחרר את התרנגול. קוריצה המסכן מצא את מותו עד סוף הפרק, וחברי השבט הוכיחו בשנית שהם לא ראו אף לא תוכנית אחת של הישרדות. אני מחכה לפרק בו יבינו רעב אמיתי מהו.

   איכס, דן

   בדיוק כששקלתי להעביר לערוץ החיים הטובים, הגיע אתגר הישרדות. ג'יבארו פישלו, אבל מצד שני זה לא ממש משנה כשיש להם פצצת רייטינג מתקתקת בשבט - לא אלכס המורה המייגע לספורט, אלא ויקה, הדוגמנית, שטרחה לספר לכולנו, יומיים אחרי הקידוש של סבאנה, שארוחת השישי שהם אכלו ביום שני, הייתה נהדרת. שתי נקודות לעולם הדוגמנות.

   משה הביע תסכול תבוסתני למדי אחרי הכישלון באתגר ההישרדות, מה שגרם לי לעפעף בשעמום ולחכות שהוא יצמיח קצת שערות על החזה. אתגר החסינות כלל כח סיבולת, מה שגרם לרוב הכוסיות (זה כולל כמובן גם את דן עורך הדין המזעזע) לטבוע באנחות ייאוש למים. ג'יבארו ניצחו לאחר ששחר, נערת מים כחול לבן, נפלה, איך לא- למים. לפרק ההדחה נאלצתי לחכות 24 שעות מיותרות לחלוטין. צעד שנועד להעלות את הרייטינג, אלא מה.

   למה ליואבי אין חברים?

   בפרק ההדחה נחשפנו לשעות הפנאי של שבט ג'יבארו, אותם במריטת גבות עם צדפות, בעוד סיוון, שקצת התמרמרה שאלוהים לא חנן אותה בבלונד וסילקון, ישבה בצד ומיררה על גבותיה שצומחות פרא. אתגר הכוח הכפול של שבט סבאנה היה סוער כמו חיי מין של סטודנט למדעי המדינה. טינה, שהכריזמה שלה אפילו יותר נמוכה מזו של גיא זוארץ, ניצחה וזכתה להצבעה נוספת בעזרת מושיק ואגוזי הקוקוס שלו (לחלוטין תרתי משמע).

   סבאנה שלחו את יואב לאי המתים יחד עם מיה, שזה, כמובן, הרבה יותר מתסכל מהדחה.