פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלי פוך

   אף אחד לא מתנדג לראות חבורה של יפים ויפות נטולי ביגוד, גם גל קדמי, וגם כשמדובר בהישרדות

   אם לא היו מיליון עונות של הישרדות האמריקאית, אולי היה מוזר לראות חבורה של אנשים שונים (אם כי רובם נראים טוב), נוסעים לאי בודד כדי פשוט לשרוד. עורך הדין בחליפה, הדוגמנית בשמלה, עקבים ואיפור מלא. המשימה הראשונה היא לשחות לחוף, בדיוק כך. אחרי מלחמה סוערת על ציוד נחוץ כגון: תרנגולות ובננות ירוקות, מופנים "השורדים" למחנות שלהם. שמות השבטים, "ג'יבארו" ו"סבאנה", קצת מגוחכים, אבל ככה זה גם באחותה האמריקאית של הסדרה, והם יודעים מה אנחנו אוהבים.

   מכאן, הקשבנו למונולוגים מייגעים של המתמודדים במשך רבע שעה, אחרי שאלו הגיעו לסופם (ואחת הקבוצות הצליחה להדליק אש, הללויה!), מקבלים המתמודדים את משימת החסינות בצורת חידה שבהחלט לא הייתה מביישת אף מוסף סופ"ש. בבוקר שלמחרת מתייצבים כולם על החוף, לבושים בבנדנות שבטיות, לאתגר חסינות.

   עומדים באתגר

   החלק הפתטי של התוכנית היה מאחורי. אתגר החסינות , שכבר היה באחת העונות הישנות של הסדרה האמריקאית, היה מושקע ביותר, ופחות ריאלטי-בשקל-90 כפי שנהוג לעשות בארץ. פרט לקריינות של גיא זוארץ, שנורא התיימרה לחקות את המנחה הכריזמטי המקורי, המשימה הייתה מוצלחת ומאתגרת. בתום צהלות השמחה של השבט הזוכה, התפננו לראות קצת תלונות רעב מהסוג שרק הישרדות יודעת להפיק, בעוד שהשבט הזוכה עשה בטן גב על החוף ונישנש אגוזי קוקוס כאילו אין טקסי ניפוי בעולם.

   טקס הניפוי היה אפלולי ודרמטי במיוחד, ובסופו עפה לא אחרת מאשר מיה, מה שלא הפתיע אותי בהתחשב בעובדה שהיא המתמודדת היחידה ש... אמ...במילים עדינות, לא יכלה ללבוש את הבנדנה כחולצה. הלם.

   חם אש

   אם הייתי משתיקה את הווליום, היה בהחלט אפשר לחשוב שזה הגרסא האמריקאית. מבחינה ויזואלית זה נהדר, ועליית מדרגה בכל מה שקשור לריאלטי ישראלי. מבחינת התוכן זה קצת משעמם, ולא היה שום דבר שלא ראינו. המונולוגים נדושים (עם עלבונות כמו "היא לא חכמה" ו"הוא מנסה להשתלט בכוח"), התחרויות נלקחו אחת לאחת ואפילו המונחים זהים ("השבט אמר את דברו"). לדעתי, הסדרה מוצלחת, וסוף סוף לערוץ 10 יש משהו שיכול להתחרות בערוץ 2, אבל כמה אפשר לשמוע ולראות חבורת כוסיות רעבות? בשביל זה יש את ערוץ האופנה. אבל בתכל'ס, אהבתי.