לגעת בפיצה

"אהבה מעבר לפינה", הטלנובלה היומית החדשה של ערוץ 2, עלתה אתמול לאוויר. בן גולדמן, שליח וואלה! zone, ביקר באולפנים, שימש כניצב באחת הסצינות והשתנק כשפגש באהובו יהודה לוי

מאז "לגעת באושר", שוק הטלנובלות העבריות משגשג ברמות לא אנושיות. עכשיו מנסה גם ערוץ 2 לתפוס טרמפ על ההצלחה של ערוץ 3, לכן עולה בימים אלו "סדרת דרמה יומית-חדשה" (אלק), כמו שהם מתעקשים לקרוא לזה, או בקיצור, עוד טלנובלה. הסדרה עולה בשיתוף רשת, קשת וטלעד ולכן תשודר כל יום, מאתמול בשעה 19:15 עד החדשות, ולמשך משהו כמו 400 פרקים. עד היום, אגב, צולמו 100 פרקים ורוב הצוות חתום על אפשרות להשתתף בעוד 300.

שחקנים אנונימיים כמעט ולא תמצאו בה. מי שכן תראו שם הם: מירי בוהדנה, אושרי כהן, אגם רודברג, דפנה רכטר, נתן דטנר, סמי הורי, איה קורן, שרון חזיז, דני שטג וכמובן, מי שהבנות רוצות עמוק בפנים והבנים רוצים שימות, יודיק (יהודה) לוי.

אחרי שווידאתי שיודיק אכן מככב בטלה (צריך לקרוא את זה tele, ולא כמו החיה טלה והמזל המחורבן שפוחד ממיניות), הצעתי לעורך וואלה! zone לעשות כתבת מאחורי הקלעים של הסדרה, לפגוש את יודיק אליל הילדות שלי, להביא בו, להרוג את שירן-אפרת-לסבית-בוימולד, ולברוח. וכך נשלחתי לצילומי הטלה.

את הטלה מצלמים באולפנים מיוחדים שבנו ברעננה. ביום חול תמים בשעה רבע ל-9 לפנות בוקר, פלשתי לאולפנים ברעננה לבוש במיטב בגדיי, מוכן לסקר את התוכנית החדשה ולראיין את מרים בודהנה, אגם רודברג וכמובן את יודיק. לפני ראיון העומק שהכנתי ליודיק והשאלות המביכות למירי, ירדתי לראות חלקים מצילומי הפרק ה-80 ומשהו. בזמן שחיפשתי את האולפנים, בלעתי כמאה וחמישים אלף כדורי הרגעה טבעיים, כדי שבראיון עם יודיק אוכל לעשות דברים מאוד הזויים, כמו לנשום, לדבר וכן הלאה.

לפני הכל, אני רק חייב לספר שהעלילה סובבת את סיפור אהבתם הבלתי אפשרית (ממש שייקספיר) של יודיק לוי (ליאור) ואיה קורן (שכחתי), שהם היורשים של משפחות שבבעלותן שתי פיצריות מתחרות. אני הגעתי לצילומים של סצינה שבה יודיק ואיה כבר יחד, בוחרים וילונות לפיצרייה המשותפת (אני מקווה שלא הרסתי..) יחד עם האקסית המיתולוגית של ליאור, הגברת בוהדנה. בקטע שצולם איה ויודיק מתנשקים קלות עד שמירי נכנסת באמצע וקוטעת אותם. קודם לכן, השניים דיברו על שמות סקסיים של מאכלים איטלקיים. "זה לא עושה לך את זה?", שואלת איה את יודיק. "זה ממש שמות מגרים. טורטליני קטן שלי.. ניוקי חמוד..". ג'יזס איה! צעקתי בלבבי, מפוחד מהנאצית שצועקת אקשן, שקט וקאט, תאנסי אותו וזהו. למזלי, מרים בוהדנה הפסיקה את השיחה הדוחה הזאת. ואיה הורידה את הידיים המטונפות שלה מיודיק שלי.

בין הנסיונות לצלם את הסצינה האמורה התבלבלו, יודיק ואיה, פעמים רבות כנראה מנוכחותי המסנוורת והאופנתית על הסט. אולי מאותה הסיבה פנתה אלי אחת הנאציונל-סוציליסטיות (או בקיצור נאצי-סופ) ובקשה ממני להיות ניצב בכיר, לא פחות, בפיצרייה. אמנם תחילה שיחקתי אותה הארד-טו-גט אבל הם התעקשו. כך אני, עבדכם הנאמן, צולם בפרק השמונים ומשהו אוכל פיצת בצל בת חמישה ימים ומשוחח עם ילד שמן ומטומטם מאחורי יודיק לוי. אני חושב שמי שישתדל חזק מאוד, יוכל לראות אותי מטיל פולסא דה נורא על איה שמתחבקת עם יודיק. כך, כשעמדתי מאחוריהם יכלו, זוג השחקנים, להתרכז ולגמור לצלם את הסצינה. צעקותיה של אחת המדרוביות באולפן על יודיק ואיה - "אתם כמו ילדים! די!" - גם הן ודאי סייעו למוטיבציה שלהם.

אחרי שהבאתי אותי בתפקיד אופי חזק מאוד כניצב בפיצרייה של העניים, הסתובבתי בסט של הפיצרייה השנייה. שם נחרדתי לראות מחירים מופקעים של פיצות. השיא של העצבים שלי, הגיע כשראיתי שפיצה אנשובי עולה 10 שקלים חדשים וחצי. חשבתי לי למה לעזאזל עושים אנשובי ומה הקטע עם המחירים. לא שמעו אצלם על הפאקינג מיתון.

כעונש, הדלקתי סיגריה, על אף האיסור המפורש, והשלכתי אותה בגסות על רצפת הפיצרייה היוקרתית של נתן דטנר. כך גם, אגב, הוספתי לוק אותנטי לפיצרייה והשארתי את חותמי באופן נוסף. אחרי שעות של צילומים, עליתי למעלה למשרדי ההפקה. שם לא הפסיקו לשאול אותי מתי אני אראיין את מירי ויודיק. אני התחמקתי ללא לאות ואמרתי שאני מסודר, ושהם יכולים לעזוב אותי לנפשי. אך ללא הועיל. האמת היא שאת מרים אין לי מה לשאול ויותר מזה, לא מעניין אותי מה יש לה לומר, וליד יודיק אני לא מסוגל לדבר.

מזל שהצטיידתי, כאמור, בכדורי הרגעה, אותם בלעתי כאילו שהאולפנים הם מדבר סהרה והכדורים הם מי מעיין צוננים. הבנתי שלא אוכל להתחמק מראיון איתם. בעודי חושב על מה לעזאזל אוכל לשוחח עם בוהדנה, חשתי דפיקה על שכמי השרירית. "יש אש?", שאלה אשה בקול ענוג וסקסי. הסתובבתי לראות מי ומה, ולפני שהספקתי לומר משהו ובטח שלא לנשום, קלטתי שמאחורי הקול המרוקני עומדת לא פחות מאשר מרים בוהדנה!

המשך יבוא.

החתולה הארורה מגשימה את חלומותיהם של מיטב גברי ישראל

סתם, לא. לא אשאיר אתכם במתח. נשמתי עמוק והדלקתי לה סיגריה. היא לקחה שאכטה עמוקה ולפני שהספקתי לומר משהו, היא פצחה במחרוזת שירי חלומות של אייל גולן האקס (עם סלסולים מרהיבים) ובשיר הנושא של הטלה, בביצועה של שרית חדד (או בשמה המקורי חודטוב. לא צוחק). מוכה הלם ותדהמה ירדתי למטה לשחק קצת עם החתולה של ההפקה שנקראת פוקסי. החתולה הארורה הזאת מגשימה את חלומותיהם של מיטב גברי ישראל. היא כבר נגעה, מששה וליקקה את שדיה (האמיתיים?) של מרים, אגם רוטברג ושרון חזיז.

אחרי שעות של חוויות, מאות כדורים, ארבעים ושלוש סיגריות והרבה חנדל'ך (חנפנות, באשכנזית), עשיתי את דרכי למעלה, כדי לומר תודה לאנשי ההפקה ולקחת את הקלטת של שני הפרקים הראשונים בסדרה. בדרך שמעתי את יודיק מקבל הוראות בימוי ולפני שהספקתי לעשות חזרה אחרונה על השיחה שלי איתו שאני מתכנן כבר עשור, הציגו ביננו, וכל התסריטים שלי פשוט נמחקו. אני רק זוכר, בצורה מעורפלת שאמרתי משהו ושהוא צחק. ואז פשוט הלך. אני נשארתי עומד שם, כמוכה ירח מנסה לשחזר את הרגע ההיסטורי.
אחרי הפגישה איתו, החלטתי שאני יוצא לפנסיה. הגעתי להיי-לייט של הקריירה שלי.

לסיכום רק אומר שהטלה אמנם לא משהו בכלל, על פי שני הפרקים הראשונים, אך ודאי תהיה להיט היסטרי כמו כל אחיותיה בכל הערוצים. אם לא בגלל שחקני האופי יוצאי הדופן, אז בגלל שיודיק מתקלח שם רבות, ואם לא בגלל זה אז בגלל הפיצות "הטריות" ואם לא בגלל זה, אז בגלל אגם רודברג ההורסת והחמודה. בלי קשר, אני חש שזו חובתי המקצועית להפנות את תשומת ליבה של האומה לבגדים ההורסים בסדרה (שמאחוריהם עומדת מעצמת ההלבשה מיכל וינקלר), שעוד יקבעו פה אופנות.

"אהבה מעבר לפינה", א'-ה', ערוץ 2, 19:15.
כל פ א ק י נ ג יום, 400 ימים.