פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: הסקסולוגית עונה לשאלותיכם

   מתי חשוב להשתמש באמצעי מניעה? ד"ר ליאורה אברמוב עונה על שאלות הגולשים

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "אני מפנטז על המורה שלי"

   בת 19 שואלת:

   האם צריכים לשים קונדום במין אוראלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   חשוב לשים קונדום במין אוראלי על מנת למנוע מחלות מין – שכן אפשר להדבק ממחלות מין שונות גם במין אוראלי, כמו יבלות או הרפס, ואפילו מחלות מין נדירות יותר.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בת 19 שואלת:

   אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי כבר מעל חצי שנה. בכל פעם כשאנחנו מגיעים לאקט, אנחנו מתקשים לבצע חדירה. זה נראה לי מוזר מהסיבה הפשוטה שקיימתי יחסי מין בעבר עם החבר הקודם שלי והכל היה בסדר. כעת אני סובלת מכאבי תופת והחדירה לא מתבצעת עד הסוף. הייתי רוצה לדעת אם הבעיה היא בי או בחבר שלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אני חושבת שאת צריכה לפנות לרופא נשים על מנת לבדוק את זה. יכול להיות שלחבר הנוכחי יש איבר מין מאוד רחב, ולכן קשה לו לחדור. יכול להיות שאינך רטובה מספיק ולכן כדאי לנסות להשתמש בחומרי סכוך שונים. יכול להיות שיש לך דלקת או מחלה זהומית ולכן כואב לך, ויכול להיות שהתפתחה אצלך תסמונת של רגישות יתר בפתח הנרתיק הנקראת וסטיבוליטיס ומאופיינת בכאבים קשים בזמן נסיונות חדירה.

   נסי עד לבדיקת הרופא להשתמש במשחה מאלחשת שניתן לקנות ללא מרשם רופא בשם אזראקאין 5%. מרחי אותה בפתח הנרתיק חצי שעה לפני חדירה. המשחה תרדים את אזור הפתח ואולי זה ימנע את הכאבים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בת 18 שואלת:

   אני משתמשת בגלולות כבר זמן רב. תמיד כשאני מסיימת חפיסת גלולות, לוקח למחזור שלי 4 ימים עד שהוא מגיע. האם ב4 ימים האלה אני עדיין מוגנת מפני היריון? או שאני צריכה להשתמש בקונדום בזמן זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   את מוגנת בשבוע הפסקה, ואין צורך להוסיף קונדומים, בתנאי שההפסקה מהגלולות לא יותר ארוכה משבוע.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בן 18 שואל:

   חברה שלי צעירה ממני בשנה ולא מוכנה עדיין לקיים יחסי מין. בכל פעם שאנחנו מתמזמזים, אני מגיע לזקפה וסובל מכאבים באשכים. אני לא מסוגל לתפקד ככה. יש דרך לפתור זאת, או לפחות להקל על הכאב?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הפתרון הוא להגיע לפורקן. אין שום סיבה שתסבול כל כך. אתם יכולים לקיים יחסי מין חלקיים מבלי חדירה ולהגיע כל אחד לפורקן דרך מין ידני או מין אוראלי. אם היא לא מוכנה למין ללא חדירה, כדאי שתאונן לבד, תגיע לפורקן וכך תשחרר לחץ.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il