פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני מפנטז על המורה שלי"

   איך מתמודדים עם פנטזיות מיניות אסורות? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   ספק : ShutterStock

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "מדוע המחזור משתבש?"

   בן 15 שואל:

   הבעיה שלי היא בעיה מוכרת, אבל היא מאוד מטרידה אותי. כשאני מסתובב בבית הספר, לפעמים יש לי זקפה. אני מנסה להסתיר אותה אבל כולם רואים וזה מביך. זה קרה לי לא מעט ואני לא יודע איך לעצור את זה. ניסיתי לשים תחתונים צמודים כדי שאולי ימנעו מזה לבלוט אבל זה עדיין בולט. יש דרך לעצור את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   זקפה היא תהליך מאוד טבעי וביחוד בגיל שלך כשאז ההורמונים משתוללים ובשיאם. מספיק שתראה איזו נערה שמושכת אותך או שתהיה לך איזו מחשבה מינית כדי שתהיה לך זקפה. הדרך למנוע את המצב הזה הוא לא להגיע למחשבות מיניות ולהעסיק את עצמך בזמן ההפסקה בדברים אחרים. אם יש זקפה, נסה להוריד אותה ולחשוב על דברים לא מיניים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בן 16 שואל:

   יש לי פנטזיות מיניות על המורה שלי ואני נגעל מהמחשבות האלה כי היא המורה שלי. אני חושב כמה פעמים לגשת ולדבר איתה על זה אבל לא יודע אם זה הצעד הנכון. איך אוכל להפסיק לחשוב עליה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   היתרון בפנטזיות הן שאנחנו יכולים לפנטז על כל דבר, ולהתעורר מינית מהפנטזיה מוזרה ככל שתהיה, אבל כל עוד לא ממשים את הפנטזיות האלו, הן מותרות.
   כנראה שהמורה שלך היא אישה מאוד מושכת ובגיל 16, כשאתה בשיא ההתפתחות המינית שלך, הפנטזיות מכוונות אליה.
   נסה למצוא לך נערה בגילך שאליה תרגיש משיכה מינית ועליה תוכל גם לפנטז וגם להרגיש נוח עם זה.

   מתוך הסרט "מורה רעה" (יח"צ)
   ספק: יח"צ, מורה רעה

   בת 20 שואלת:

   חבר שלי רוצה לקיים איתי יחסי מין אנאליים ואני קצת מודאגת מהחדירה למקום הזה. שמעתי שהיא קשה יותר, כואבת יותר ושבנות פחות נהנות מזה. זה נכון? מה אפשר לעשות כדי להקל על הסקס באזור הזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא כל אישה אוהבת מין אנאלי ומצליחה להגיע להנאה מינית, ולגיטימי לא לקיים יחסי מין אנאלים. לא חייבים. אם את רוצה בכל זאת להתנסות, צריך לעשות עבודת הכנה - עיסוי מקומי עם הרבה שמנים כמו ווזלין והרחבה איטית הדרגתית עם אצבע. חשוב מאוד לא להעביר זהומים מפי הטבעת לנרתיק בזמן הסקס.

   אישה שוכבת על מיטה (ShutterStock)

   בת 18 שואלת:

   יש לי כאבים חזקים בעת קבלת מחזור. זה התחיל לי בחודשים האחרונים. חשבתי שיעבור, אבל בכל פעם שאני מקבלת מחזור הכאבים חזקים יותר מאיך שזה תמיד היה. יש הסבר לכאבים האלה והאם ניתן לעשות משהו כדי להקל עליהם?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בדרך כלל אומרים שכשיש כאבי מחזור סימן שהיה ביוץ לפי זה, אבל אם הכאב מאוד חזק, את יכולה להשתמש בתרופות משככות כאבים שיכולות לעזור מאוד בכאבי מחזור כמו אדקס, אדויל, נורופן, נקסין ועוד.
   התייעצי עם הרוקח - אלו תרופות ללא מרשם רופא.
   במידה ותרופות אלו לא יעזרו, התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי טיפול על מנת להקטין את כאבי המחזור.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il