פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "מדוע המחזור משתבש?"

   על מה מעידים שיבושים במחזור? והאם לאוננות יש השלכות שליליות? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   ספק : ShutterStock

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "הייתכן שאני נמשך לנשים?"

   בת 20 שואלת:

   שלום ד"ר,
   אני בתולה ומאוננת כל יום. רציתי לשאול האם האוננות עלולה להזיק לעתידי בנוגע להריון? והאם יש מצב לגרום להארכת תחושת האורגזמה? התחושה שאני חווה קצרה מידי.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אוננות היא פעולה שמטרתה להגיע לפורקן ושחרור לחצים מיניים. זוהי תופעה טבעית שאיננה יכולה לפגוע בשום אופן ביכולת להכנס להריון או לגרום לנזקים גופניים ונפשיים כלשהם.

   לכל אישה יש את חווית האורגזמה היחודית שלה. בזמנים שונים בחיים ובמצבים אחרים, יכול משך האורגזמה ועוצמתה להשתנות. לדוגמא כשיש לך בן זוג חדש, כשאת רוכשת ביטחון מיני עם בן זוג קבוע, בזמן הריון או אחרי לידה ועוד.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   אנונימית שואלת:

   אני וחבר שלי יחד 3 חודשים. בחודש השני שלנו בתור זוג הוא רצה שנשכב, אז הסכמתי. הכל היה טוב ויפה אבל לקח לו שעתיים וחצי לגמור. הרגשתי שאני לא יכולה יותר, אבל לא היה לי נעים להפסיק אותו. מה לעשות עם זה? בנוסף, הוא מאוד חרמן ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. זה מגיע למצב שאנחנו צריכים לשכב 5 פעמים ביום וזה מוגזם. לא נעים לי להגיד לו על זה משהו. מה אעשה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הרעיון בזוגיות ובמיניות היא שכל אחד עושה מה שטוב לו, ומדברים בפתיחות גם על דברים שאין ביניהם הסכמה. לא כל אחת מרגישה צורך לשכב 5 פעמים ביום, ואסור שתקיימי איתו יחסים כי "לא נעים לך" להגיד לו.

   הדבר יכול לגרום אצלך להשלכות מיניות שליליות כמו שתאבדי חשק מיני ,שתפסיקי להנות, שתפתחי חרדות מקיום יחסי מין וכדומה. אסור בתכלית האיסור לקיים יחסי מין כש"לא נעים".

   הקושי לגמור אצלו הוא בעיה שדורשת טיפול מיני. כדאי לכם לפנות לשיחות במרפאה לטיפול מיני כדי לקבל הדרכה איך להתנהג ביחד כזוג בעיקר בקטע המיני. בנוסף, צריך לעזור לו לגמור במשך זמן סביר יותר, ולהגיע לתקשורת מינית בונה ופתוחה ביניכם.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בת 15 שואלת:

   המחזור שלי סדיר בכל חודש. לפעמים אני מקבלת מחזור יומיים אחרי הזמן או יומיים לפני הזמן, אבל זה לא משמעותי. הפעם אני לא יודעת אם זה בסדר, כי לפני שבועיים וחמישה ימים הסתיים לי המחזור והיום שוב קיבלתי מחזור. פעם ראשונה שזה קורה לי שעוברים רק שבועיים וחמישה ימים. מה זה אומר?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם הזמן שעבר מתחילת המחזור הקודם ועד תחילת המחזור הנוכחי הוא מעל 21 יום, זו לא בעיה וזה יכול לקרות. מספיק שהיית קצת יותר לחוצה החודש או במתח והמחזור יכול להשתבש. המתיני עוד חודש חודשיים ותראי לאיזה כוון המחזורים שלך הולכים. אם השיבוש בזמנים יתגבר, כדאי ללכת לרופא נשים לעשות בדיקות דם הורמונליות ולקבל טיפול להסדרת המחזור.

   אישה מחזיקה את הבטן (ShutterStock)

   בת 21 שואלת:

   שלום,
   כשאני מקיימת יחסי מין (בחיים לא הגעתי לאורגזמה), אני נתקלת בבעיה. אני חושבת על חבר שלי ומצליחה להתגרות מינית, אבל כשאני נמצאת איתו- אני לא. מדוע זה קורה? והאם יש לזה פתרון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין כמובן פתרונות קסם, וקשה לפתור בעיה על סמך 3 משפטים בשאלה. יכול להיות שזה שאת לא מגיעה לאורגזמה ולשיא ההנאה מדכא את החשק המיני שלך. יכול להיות שהתסכול הוא כזה שאת לא רטובה ולכן החדירה וכל האקט המיני לא נעימים, דבר שיוצר תגובת המנעות בפעמים הבאות.
   יכול להיות שזה קשור לדינמיקה של יחסי המין ביניכם, למידת המשיכה שלך אליו ולהנאה שלך מהמגע שלו.
   להערכתי כדאי לך לפנות לטיפול מיני כדי: א. ללמוד להגיע לאורגזמה וב. לברר מה קורה ביניכם בסקס.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il