פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "הייתכן שאני נמשך לנשים?"

   חש בלבול בנטייה המינית? חוששת שאיבדת את בתולייך בטעות? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב כאן בשביל לעזור

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "אני נמשך למבוגרות"

   בת 21 שואלת:

   שכבתי רק עם שני בחורים בחיי. בזמן האחרון (כבר כשנה) יש לי כאבים בזמן קיום יחסי מין עם חבר שלי, כאבים שלעיתים גורמים להפסקת החדירה. אלו כאבים שגורמים לי לבכי, כאב שורף כזה שנשאר גם לאחר קיום היחסים. לפעמים יוצא טיפה דם. יש לציין שאין לי בעיה של רטיבות, והחדירה דווקא הולכת "חלק" . שללתי דלקות כאלו ואחרות. מהי הסיבה האפשרית לדעתך?

   ד"ר אברמוב עונה:

   נשמע שאת סובלת מתסמונת שנקראת "וסטיבוליטיס" שזה רגישות עצבית בפתח הנרתיק היוצרת כאבים בחדירה, במהלך האקט המיני ואף לאחריו. כאב שורף וצורב אופייני לכאב עצבי. הבעיה היא לא דלקתית ולכן הטיפול הוא להקטין את הרגישות העצבית והוא רב תחומי - טיפול מקומי בחומרים מאלחשים, שמנים ומשחות שמקטינות רגישות עצבית. יש לטפל בעזרת טיפול הורמונלי מקומי, טיפול בפיזיותרפיה של רצפת אגן וטיפול מיני בשיחות המכוון לעזור לך להתמודד עם הכאב.
   מציעה לך בינתיים, עד הבירור הרפואי, לנסות להשתמש בחומר מאלחש בשם אזראקאין 5%. למרוח אותו בפתח חצי שעה לפני יחסי מין. חומר זה יכול להקל עליך את הכאבים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   ספק : ShutterStock

   בן 21 שואל:

   יש לי 2 שאלות. שאלה ראשונה: אני גומר אחרי 2 דקות. איך אוכל לעכב את הגמירה?
   שאלה שניה: ניסיתי לקיים יחסי מין עם חברה שלי. זאת הפעם הראשונה שלי ושלה. לא הצלחנו להגיע לחדירה. זה ממש כאב לה והיא לא יכלה להמשיך. מה את ממליצה לנו לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לגבי השפיכה המהירה, 2 דקות מוגדר כתקין. הזמן המוגדר כשפיכה מהירה הוא פחות מדקה בתוך הנרתיק. מאחר ולא היתה חדירה, אנחנו לא יודעים איך יהיה כשתהיה חדירה. ככל שהתדירות של יחסי המין גבוהה יותר, זמן השפיכה יהיה יותר ארוך. יש טכניקות באינטרנט שמלמדות איך לשלוט בתהליך השפיכה. זוהי תרגולת בזמן אוננות כדי לזהות את נקודת אל חזור ולדעת לעצור לפני שיש שפיכה. זה נקרא תרגילי start and stop.
   לגבי הכאבים שחשה חברה שלך, כדאי שהיא תפנה לרופא נשים כדי לראות שאין לה בעיה רפואית בפתח הנרתיק.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   ספק : ShutterStock

   בן 23 שואל:

   אני נמשך לגברים מאז שאני מכיר את עצמי, ולאחרונה הכרתי בחורה מאוד נחמדה שאני מרגיש שהיא מצליחה למשוך אותי, מאוד אפילו. זה נורא מוזר כי תמיד הייתי עם גברים. האם זה הגיוני שאמשך לאישה למרות שאני הומו? מה אוכל לעשות עם המשיכה הזאת? אני לא רוצה לנסות משהו איתה כי אני לא בקטע של בנות ולא רוצה לשקר לה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא כל ההומואים הם מוחלטים. יש כאלה שהם דו מיניים ונמשכים גם לנשים וגם לגברים, וכנראה שיש לך גם נטיות הטרוסקסואליות. התשובה לשאלה שלך נמצאת כבר בגוף השאלה, כי אמרת שאתה לא מעונין לפתח את הקשר איתה למרות המשיכה החד פעמית שאתה מרגיש אליה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   ספק : ShutterStock

   אנונימית שואלת:

   חבר שלי הכניס את האצבע שלו לאיבר המין שלי וירד לי טיפה דם. אני חוששת מזה. האם אני עדיין בתולה? איך אוכל לדעת את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לך באופן אישי אין איך לדעת את זה. הבדיקה היחידה שתוכלי לעשות כדי לבדוק אם את עדיין בתולה, היא לפנות לרופא נשים שיסתכל על הקרום ויבדוק אותך.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il