פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני מפחד מסקס"

   פוחד מהפעם הראשונה? מה מעיד על התמכרות לאוננות? אתם שואלים, הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "חברה שלי מוטרדת מסקס"

   אישה כותבת מכתב (ShutterStock)
   לד"ר אברמוב שלום (ספק : ShutterStock)

   בת 20 שואלת:

   עשיתי לחבר שלי ביד ויום למחרת, בלי לשטוף את היד, עשיתי לעצמי ביד. האם ניתן להיכנס להריון מהזרע שאולי נותר על ידי או אולי להדבק באיזו מחלה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא. אין לך מה לדאוג. לאחר מספר שעות הזרע מתייבש וכנ"ל גם החיידקים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   פעם ראשונה? מלחיץ בכל גיל (ספק : ShutterStock)

   בן 18 שואל:

   יש לי חברה כבר שנה וחצי ואנחנו מתכוונים לעשות סקס.
   זו פעם ראשונה של שנינו ואני לא יודע לאיזה פתח אני צריך להחדיר את איבר המין כי לנשים יש פתח בפות ובישבן. לאיזה מהם צריך להחדיר? ומה יקרה אם אני מחדיר לפתח הלא נכון? איך אדע? זה מלחיץ אותי.

   ד"ר אברמוב עונה:

   תגיד לחברתך שתכוון אותך לפתח הנכון. כשהאישה שוכבת על הגב קשה מאוד להגיע לפי הטבעת. מציעה לך להסתכל באינטרנט בתמונות של איבר המין הנשי כדי שתרגיש יותר בטוח.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אוננות יכולה להפוך למחלה? (ספק : ShutterStock)

   בן 21 שואל:

   אני נאה לגילי אך יש לי בעיה. אני מאוד אוהב לצפות בסרטים פורנוגרפיים ואוהב לאונן. לפעמים אני מאונן שלוש פעמים בלילה. אני חושב שזו מחלה. אני מכל דבר נדלק. מסרט ועד קול של בחורה. אשמח אם תתני לי עצה איך להפסיק לאונן כי זה גורם לי לעייפות ולמחשבות רבות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   מציעה לך להכנס לטיפול כי לפי מה שאתה מתאר, יש מצב של התמכרות לסרטי פורנו. הסרטים משתלטים לך על החיים ומונעים ממך לנהל חיים נורמטיבים - לצאת, לבלות, להכיר בחורות ולקיים איתן יחסי מין. אם אתה מעדיף לאונן מול פורנו יותר מאשר לצאת או לבלות עם חברים, הרי שאנחנו מגדירים זאת כהתמכרות והטיפול צריך להיות פסיכולוגי.

   גבר ואישה מתחבקים (ShutterStock , Refat)
   "אפילו לנשק אותה מלחיץ אותי"(ספק : ShutterStock)

   בן 21 שואל:

   אני קצת חושש לקיים יחסי מין. אני חושש שדברים לא יעבדו, שאני לא אעמוד בזה, שאני אביך את עצמי בפני הבחורה שאהיה איתה. אני כבר די גדול ומעולם לא קיימתי יחסי מין. אני מנסה להגיד לעצמי שיהיה בסדר, אבל אני אפילו לא יודע איך לגשת. אפילו לנשק אותה מלחיץ אותי. יש לי חברה כבר חודשיים אבל לא עשיתי איתה כלום חוץ מנשיקות קטנות בפה. מה לעשות? איך להתגבר על הפחד? חשוב לציין שהיא מעוניינת.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם הבחורה בעלת נסיון מיני, אתה יכול לבקש ממנה להוביל ולהדריך אותך. אם לא, תלמדו שניכם אחד את השניה. אין סיבה שאם הקשר טוב, הדברים לא יעבדו. נראה לי שאתה מכניס את עצמך לחרדות מיותרות ומעמיד את עצמך בפחדים שכאשר הדברים כן יקרו החרדות ישתקו אותך. הרי כל גבר מתישהו מתחיל לקיים יחסי מין. לא משנה הגיל.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il