פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "חברה שלי מוטרדת מסקס"

   מה עושים כשהסקס לא מהנה? האם גודל איבר המין משפיע? אתם שואלים, הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "חברה שלי לא מעניינת אותי יותר"

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (ספק : ShutterStock)

   בת 18 שואלת:

   אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בזמן מחזור. יום אחרי שעשינו את זה, המחזור הסתיים. יש מצב להריון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בגדול אם קיימתם יחסי מין בזמן המחזור עצמו, הסבירות להריון שואפת לאפס. יש יותר סיכון להריון אם מקיימים יחסי מין מיד לאחר הפסקת המחזור, כי גם אם זה לא זמן ביוץ, צריך תמיד לזכור שזרע יכול לחיות בגוף האישה עד 3 ימים לאחר השפיכה.

   אישה בדיכאון (ShutterStock)
   "יחסי מין מטרידים אותה" (ספק : ShutterStock)

   בן 24 שואל:

   לחברה שלי יש חשק מיני מאוד נמוך. היא בכלל מעוניינת לקיים יחסי מין, לא מחוסר גירוי. פשוט אין לה חשק. גם שמקיימים יחסי מין, כואב לה. היא מוטרדת והיא בכלל לא נהנית. כמובן שאני תומך ומבין אבל זה מפריע לי מאוד. איך אפשר לשפר את המצב הזה? אני באמת לא חושב שאפשר לנהל מערכת יחסים תקינה לאורך זמן מבלי לקיים יחסי מין.

   ד"ר אברמוב עונה:

   מסכימה איתך שאי אפשר להמשיך ככה ללא טיפול. ברור שאם כואב לה, לא יהיה לה חשק מיני ולכן היא צריכה לפנות לרופא נשים שיבדוק האם יש סיבה לכאבים. יכול להיות שהכאבים נובעים מזה שהיא חרדה מקיום יחסי מין ומכווצת. יכול להיות שהיא סובלת מבעיה שנקראת וסטיבוליטיס שזה רגישות עצבית בפתח הנרתיק, ולכן כואב לה בפתח הנרתיק בזמן חדירה. יכול להיות שהיא פשוט לא רטובה וצריך להוסיף חומר סיכוך.
   כל הבעיות פתירות בטיפול גינקולוגי סקסולוגי. יכול להיות שבעיית החשק הנמוך בבסיס נמוכה ללא קשר לכאבים ואז יש צורך לפנות לטיפול מיני.

   גבר מתחבא (ShutterStock)
   מובך מהגודל? (ספק : ShutterStock)

   אנונימי שואל:

   אורכו של איבר מיני הוא כ-14.5 ס"מ. נתון מאוד מביך. גם עוביו בעייתי. בהמון סיטואציות עם בנות אני מתבייש ומאוד מפחד להגיע לאקט מיני. אני מפחד שיצחקו עליי. היום בנות תמיד משוות לאחרים ותמיד רוצות בחורים שיש להם גדול. יש איזושהי דרך לעשות עם זה משהו?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האיבר שלך מבחינת האורך הוא נורמלי לגמרי ולא נראה לי שיש מקום להרגיש רגשי נחיתות. אם אתה משווה אותו למה שרואים בסרטי פורנו, הרי שזו טעות שכן ההשוואה היא לא נכונה. הממדים של הגברים בסרטי פורנו אינם מותאמים למה שיש באוכלוסיה הכללית.
   אני חושבת שמאהב טוב לא תלוי בגודל האיבר שלו, אלא במה שהוא משקיע באישה לפני, במהלך ואחרי האקט המיני. תלמד מה נשים אוהבות ורוצות בזמן מגע מיני ומבטיחה לך שלגודל האביר לא תהיה כל משמעות.

   קונדום גלולות (ShutterStock)
   מתי משתמשים? (ספק : ShutterStock)

   בן 19 שואל:

   חברה שלי החלה לקחת גלולות למניעת הריון אותן קיבלה מהגניקולוג שלה כדי שיסתדר לה המחזור. עכשיו הוא יחסית סדיר והתחלנו לקיים יחסי מין. האם הגלולות בטוחות ואין צורך שאשתמש בקונדום?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הגלולות בטוחות אם היא לוקחת אותם סדיר מבלי לשכוח. מטרת הקונדום היא רק אם יש חשש למחלות מין.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il