פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "חברה שלי לא מעניינת אותי יותר"

   מה עושים כשהסקס עם בן הזוג כבר לא מה שהיה פעם? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה לשאלות שלכם

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "אני לא נמשך לאף אחד"

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   "אני לא נהנה מקיום יחסי מין" (ספק : ShutterStock)

   בן 25 שואל:

   כבר יותר מחצי שנה שאיני מרגיש הנאה מקיום יחסי מין וגם לא בזמן האורגזמה. ניסיתי את כל השיטות שהסבו לי הנאה בעבר, אך כעת זה לא עובד. מבחינה פיזיולוגית הכל תקין וגם אין גורם פסיכולוגי. מה יכולה להיות הסיבה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   למרות שאתה שולל גורם פסיכולוגי, הרי הבעיה היא רגשית חד משמעית. אין שום סיבה רפואית שתגרום לחוסר הנאה בקיום יחסי מין ומבחינה תפקודית של זקפה ושפיכה הכל תקין. אולי התופעה נגרמת משעמום או שגרה. אולי יש לחצים אחרים. אולי אתה מעלה כל פעם את רף הגירוי וכיום כל גירוי שבעבר גירה אותך לא עושה את העבודה.
   חסר לי נתונים עליך. האם אתה בזוגיות או שמדובר ביחסים מזדמנים? בהחלט כדאי לפנות לשיחות לסקסולוג כדי לברר ממה נובעת הבעיה.

   גבר מתחבא (ShutterStock)
   מאונן בתדירות גבוהה- סיבה לבעיות? (ספק : ShutterStock)

   אנונימי שואל:

   אני מאונן בתדירות גבוהה. האם זו יכולה להיות הסיבה שיש לי קושי במתן שתן? ואם כן, מהי תדירות גבוהה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין הגדרה לתדירות גבוהה מידי, אבל אין ספק שאם אתה מאונן מספר פעמים ביום, כל יום, זה בהחלט תדירות גבוהה מעל הממוצע. יכול להיות שבמגע חזק מאוד ולחץ על הפין, לעתים תכופות יווצר קושי זמני ביציאת השתן לאחר שפיכה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   "טוב לי איתה אבל לא כשאנחנו מגיעים למיטה" (ספק : ShutterStock)

   בן 22 שואל:

   אני וחברה שלי כבר 3 שנים ביחד ולאחרונה אני מרגיש שאני פחות נמשך אליה ושבנות אחרות מעניינות אותי. אני לא יודע מה לעשות בנושא ואיך לגרום לה להיות אטראקטיבית בעיניי שוב? חושש שקצת איבדנו את זה. חייב לציין שיש לנו באמת קשר טוב. טוב לי איתה מאוד. פשוט מבחינת סקס, משהו לא עובד לאחרונה. מה אוכל לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   נשמע שהגעת לשעמום ושחיקה בקשר המיני, וחסר לך הריגוש ההתחלתי שיש בתקופה הראשונה של ההכרות, ההתאהבות הלימוד וחקר המיניות האחד של השני. נכנסתם לסוג של שגרה במין ולכן אתה "פוזל" לבנות אחרות.
   אפשר לרענן את חיי המין ולשבור את השגרה בדרכים שונות. יצירת אוירה אינטימית וסקסית, סרטים ארוטיים ברקע, עבודה על פנטזיות מיניות, גוון בתנוחות ועוד. לפי יד הדמיון החופשי.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il