פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני לא נמשך לאף אחד"

   האם א-מיניות היא נטיה מינית? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה לשאלות שלכם

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "אני לא יודעת להתנשק"

   גבר עצוב (ShutterStock)
   לחוץ לגמור? (ספק : ShutterStock)

   בת 22 שואלת:

   יש לי חבר (בן 24) כבר חצי שנה. עדיין לא קיימנו יחסי מין. אנחנו לא דתיים אבל החלטנו ביחד שנעשה את זה רק אחרי החתונה. לפעמים אנחנו רוצים לגעת ולענג אחד את השניה. האיבר שלו מצליח להזדקף אבל הוא לא מצליח לגמור. הוא סיפר לי שהוא קיבל מכות חזקות (ממשחקי כדור למשל) כשהוא היה קטן יותר. הוא גם אמר שהוא מאוד לחוץ וזאת יכולה להיות הסיבה לכך שהוא לא גומר.
   שאלתי אותו לא מזמן אם זה בגלל שהוא לא נמשך אליי והוא שלל את זה.
   רציתי לדעת ממה זה יכול להיות? הצעתי לו שילך לרופא אבל הוא מתבייש.

   ד"ר אברמוב עונה:

   בדרך כלל כשגבר צעיר לא מצליח לגמור הדבר נובע מבעיה רגשית כמו חרדות ולחץ ממחסומים ומעצורים ואין זו בעיה רפואית. לא נראה לי שיש קשר למכות שקבל בילדות ממשחקי כדור. נראה לי יותר שזה קשור ללחץ בזמן מגע מיני כפי שהוא אומר. לא ברור לי מהשאלה האם אף פעם הוא לא גמר (לא באוננות ולא בקרי לילה?) או שזו תופעה שמתרחשת רק במגעים מיניים.
   יש טיפול לבעיה. אפשר ללמד אותו לגמור וכדאי במקרה זה לפנות לסקסולוג.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   דרך שונה להגיע לסיפוק (ספק : ShutterStock)

   בן 23 שואל:

   אני מאונן בטכניקה של חיכוך איבר המין, עם גירוי ויזואלי מהאינטרנט. אני מצליח להתגרות רק בדרך הזאת ולא בשפשוף רגיל. למען האמת שפשוף רגיל קצת כואב לי.
   האם האוננות בדרך הזו עושה לי נזק?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין נזק בטכניקת אוננות של חיכוך. הבעיה היחידה היא שיכול להיות שכשתגיע למגע מיני מלא עם חדירה, לא תצליח להנות ולגמור, כי התחושה תהיה שונה לחלוטין ממה שהתרגלת אליו בחיכוך. אתה כן יכול לנסות אוננות ידנית אבל עם תוספת של חומר סיכוך כדי שלא יכאב לך.

   גבר ישן עם דובי (ShutterStock)
   מעדיף לישון עם הדובי שלו (ספק : ShutterStock)

   בן 22 שואל:

   אני חושש שאני א-מיני. אני לא נמשך לגברים ויש לי חברה, אבל אני לא מעוניין לשכב איתה. בגדול אני לא חושב אף פעם על סקס. זה לא מעניין אותי. ראיתי שיש קהילות ל"א-מיניים". האם בכלל יש דבר כזה א-מיניים? כי רבים טוענים שזה שקר ושכל אחד מוצא משיכה למשהו. אם אני א-מיני, מה אוכל לעשות? האם יש דרך למצוא את המשיכה הזאת למרות שהיא לא קיימת?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יש קבוצת אנשים שמגדירים עצמם א מיניים כי הסקס ברמות שונות לא מענין אותם. מדובר על דרגות שונות של א מיניות. למשל, יכול להיות שסקס עם בן או בת זוג לא מענין אבל הם כן נהנים מאוננות.
   הרבה פעמים הקטע של א מיניות נובע ממחסומים, מסרים שליליים מהבית, טראומות מיניות, חרדות לגבי תפקוד מיני ועוד. ולכן כדאי לברר את הבעיה בטיפול פסיכולוגי סקסולוגי.

   אישה מחזיקה את הבטן (ShutterStock)
   קיום יחסי מין אחרי מחזור- בעייתי? (ספק : ShutterStock)

   אנונימית שואלת:

   אם אני מקיימת יחסי מין יום לאחר שנגמר לי המחזור, עדיין קיימת אפשרות שאכנס להריון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בהחלט יכול לקרות שכן. זרע יכול לחיות בגוף האישה עד 3 ימים אחרי השפיכה, ואי אפשר לצפות מראש מתי יהיה הביוץ שלך. לכן מומלץ תמיד להשתמש באמצעי מניעה בנוסף, ולא לסמוך על ימים בטוחים.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il