פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני לא יודעת להתנשק"

   חוששת לקיים יחסי מין מלאים? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה לשאלות שלכם

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "לא מפסיק לחשוב על סקס"

   אילוסטרציה (ShutterStock , פייסבוק)
   אהבה זה לא הכל (ספק : ShutterStock)

   בן 19 שואל:

   אני וחברה שלי ביחד כבר שנה. אני אוהב אותה מאוד ונמשך אליה מאוד, אבל משום מה אני לא מצליח לגמור ממין אוראלי איתה. יש לי בעיה? מה אפשר לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   חסר נתונים כדי להבין מה הבעיה. האם אתה לא יכול לגמור ממין אוראלי איתה אבל כן באוננות? או כן ביחסי מין עם חדירה? האם יש קושי לגמור בכל מצב? אם זה המצב כדאי לפנות לעזרה לטיפול מיני. אם אתה יכול לגמור באוננות אך לא במין אורלי, הדבר קשור יותר למידת הפתיחות המינית ביניכם, למידת הרגלי האוננות שלך ולקושי להתרגל לגירוי אחר.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   כשתגדל תבין (ספק : ShutterStock)

   בן 13 שואל:

   אני מאונן פעמיים בשבוע בערך, אבל עוד לא יצא לי זרע. יצא משהו שקוף (לא שתן). בכל פעם לאחר אוננות, איבר מיני נפוח ואדמדם. מדוע לא יוצא לי זרע ולמה איבר מיני נפוח כל כך?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אתה רק בתחילת תהליך ההתבגרות המינית וככל שרמות הטסטוסטרון, הורמון המין הגברי, יעלו עם המשך ההתבגרות, עד גיל 18 נוזל השפיכה יווצר ויסמיך. לגבי אודם ונפיחות של איבר המין, אתה כנראה משפשף מאוד חזק ללא חומר סכוך וזה מה שיוצר אצלך נפיחות.

   אישה דוחה גבר (ShutterStock)
   "היא ממשיכה לסרב לי" (ספק : ShutterStock)

   בן 19 שואל:

   חברה שלי מסרבת לקיים איתי יחסי מין מלאים. היא מאוד חוששת ולמרות שאני מנסה להרגיע אותה, היא מסרבת. אני שוקל לעזוב אותה בגלל זה אבל חושש לפגוע בה. מה כדאי לי לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   חסרים לי פרטים עליכם. כמה זמן אתם ביחד ובת כמה היא? זכותה לסרב לקיים יחסי מין מלאים אם היא מרגישה לא בשלה לכך או שהיא באה מחינוך שמרני בבית או שאולי אין לה עדיין בטחון בקשר ואתה צריך לכבד את זה.
   אם הקשר ביניכם טוב ויש אהבה וכבוד הדדי, הרי יגיע הזמן שבו היא תבשיל ותהיה מוכנה גם ליחסי מין מלאים. בינתיים אפשר להגיע לפורקן מיני בדרכים אחרות ולא חייבים חדירה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   ניסיתם את זה פעם? (ספק : ShutterStock)

   אנונימית שואלת:

   אני בקשר עם מישהו, ואני לא יודעת איך מתנשקים צרפתית. איך אוכל לדעת? היה לי חבר שאמר לי שאני לא יודעת להתנשק והוא הוריד לי את הביטחון. אשמח לקבל הדרכה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   ממש קשה לתת הדרכה באינטרנט איך להתנשק צרפתית, למרות שיש סרטונים ברשת שמדריכים בנושא. תוכלי לחפש ביוטיוב. חשוב לומר שבמקום לקבל קשה את ההערה של הבחור ולאבד בטחון, בקשי מבן זוגך הבא שידריך וילמד אותך איך עושים זאת.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il