פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "לא מפסיק לחשוב על סקס"

   איך מתמודדים עם חרמנות? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "הסקס איתו משעמם אותי"

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (ספק : ShutterStock)

   אנונימית שואלת:

   שלום ד"ר אברמוב,
   יש לי בעיה של הפרשות ריריות, בדרך כלל צהובות ולעיתים שקופות, המלוות בריח לא נעים. מה אני יכולה לעשות כדי שהן יפסקו? יכול להיות שזה קשור לעובדה שיש לי שחלות פוליציסטיות?
   ביקרתי מספר פעמים אצל רופא נשים אך הוא לא פתר לי את הבעיה הנ"ל. זה מאוד מטריד ומפריע בשגרת היום יום. אשמח לשמוע ממך.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם יש בעיה של ריבוי הפרשות זה יכול להיות קשור לפעילות הורמונלית של השחלות. מצד שני הפרשות הורמונליות לא צריכות להיות בעלות ריח רע. ריח מאפיין בדרך כלל זיהום חיידקי בנרתיק.

   מציעה לך לבקש בשלב ראשון מהרופא לעשות תרבית נרתיקית. אם ימצא חיידק – תקבלי טיפול בהתאם ואם התרבית תהיה שלילית ותמצא פלורה תקינה של הנרתיק, כלומר חיידקים רגילים בנרתיק, אפשר להחדיר טבליות פרוביוטיקה לנרתיק למשך שבוע או לעשות שטיפות על חומץ תפוחים- כף אחת מהולה בכוס מים פעמיים בשבוע.

   אדם נותן דם לבדיקה לגילוי HIV. וושינגטון הבירה, 2012 (GettyImages)
   (ספק : אימג’בנק, Gettyimages)

   בן 22 שואל:

   קיימתי יחסי מין עם גברים ללא חדירה. כן ירדתי לחלקם. האם ישנה סכנה שאדבק באיידס דרך "ירידה"? אם לא איידס, יש מחלה אחרת שאפשר להידבק בה מ"ירידה"?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הסיכון באיידס הוא רק אם יש לך פצע פתוח בפה. כן יש אפשרות להדבק ממחלות מין אחרות כמו פפילומה\ שיוצר יבלות או הרפס, ולכן מומלץ שימוש בקונדומים גם במין אוראלי.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (ספק : ShutterStock)

   בן 19 שואל:

   יש לי ריח מאוד לא נעים באזור האשכים וזה מפריע לי מאוד בקיום יחסי מין, ולא רק. גם ביום יום אני לפעמים מריח את הריח הרע הזה ומרגיש מפודח. אני מתקלח כל יום, אני מאוד הגייני ובכל זאת מסריח מהאזור הזה. מה יכולה להיות הבעיה? ואיך ניתן לטפל בה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכול להיות שזו זעה עודפת או מחלת עור. נסה להחליף לתחתוני כותנה לא צמודים וללכת עם בגדים קצת יותר רחבים ומאווררים. כדאי לפנות לרופא עור ומין ולהתייעץ איתו.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (ספק : ShutterStock)

   בן 20 שואל:

   אני מקיים יחסי מין עם חברה שלי פעמיים בשבוע. האם זה נחשב הרבה? אני מאוד אוהב מין וזה משפיע על החיים שלי. אני כל הזמן חושב על מין. מה אוכל לעשות כדי להתנתק מהמחשבות האלה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   פעמיים בשבוע זה בהחלט מעט מדי לגבר צעיר. יכול להיות שאתה מאוד נמשך אליה מינית ולכן אתה במצב מגורה כל הזמן, ומצליח לממש את מחשבותיך רק פעמיים בשבוע. אם אין אפשרות לקיים יותר יחסי מין במשך השבוע, אולי כדאי שתגיע לפורקן לבד כדי לשחרר מתחים מיניים.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il