פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "למה לוקח לי הרבה זמן לגמור?"

   וגם מתי כדאי לפנות לטיפול מיני? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   למדור הקודם: "אני מתבייש באיבר המין שלי"

   יח"צ (ShutterStock)
   לא גומר? יש דרך לטפל בזה (ספק : ShutterStock)

   בן 18 שואל:

   אני לא מצליח לאונן. כשאני רואה פורנו ובהרבה הקשרים אחרים, יש לי זקפה מאוד חזקה ואני ממש נהנה אבל כלום לא יוצא. זה מלחיץ אותי ואין לי את מי לשאול.

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם אתה נוטל טיפול תרופתי כמו תרופות פסיכיאטריות? כי אלו הסיבות הרפואיות היחידות בבחור צעיר ובריא שיפגעו במנגנון השפיכה. הסיבות האחרות הן נפשיות – יכול להיות שאתה כבר כל כך עסוק בפרויקט של לגמור שאתה לא מרוכז בגירוי, בהנאה, בפנטזיות,

   לפעמים צריך להמשיך לאונן עד ש"תפרוץ" את המחסום הנפשי. אם לא תצליח לפתור את הבעיה בכוחות עצמך, מציעה לך לפנות לעזרת סקסולוג שיתן לך הדרכה איך לעשות זאת.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   הוא עושה טעויות של מתחילים (ספק : ShutterStock)

   בת 20 שואלת:

   חבר שלי בן ה-22 מעולם לא קיים יחסי מין וכשאני מגיעה איתו למיטה, העניינים עובדים אבל מהר מאוד האיבר שלו נהיה רך שוב ואני לא מצליחה להעמיד אותו. הוא טוען שזה לא בגללי, אלא בגלל שזו הפעם הראשונה וזה קצת קשה לו. אני מאוד רוצה לעזור לו ואני אומרת לו שזה בסדר ושלא יתרגש, שיקח את הזמן שלו, אבל חוששת שהבעיה הזאת לא תיפתר.

   בזמן שרוב הגברים מאבדים את בתוליהם לפני גיל ה-20, הוא חיכה עם זה הרבה זמן וכנראה שיש סיבה. אם הייתי יודעת שככל שיעבור הזמן, הוא יתגבר על הפחד שלו, אז הייתי שמחה וממתינה בסבלנות, אבל אני חוששת שהבעיה תשאר ושלא נוכל לקיים יחסי מין עם חדירה. בכלליות אני מרגישה שהוא לא נוגע הרבה ולא זז במהלך הסקס. הוא לא מנוסה והוא עושה הרבה טעויות של מתחילים. לא יודעת אם ללמד אותו או אולי זה אבוד?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם יש לך נסיון מיני קודם את יכולה להדריך אותו בעדינות או שהציעי לו לפנות לעזרה מקצועית - או לסקסולוג או לאורולוג. לפעמים תוספת של כדורים לחיזוק הזקפה, באופן חד פעמי, יכולה לעזור לו להתגבר על הפחד הראשוני ואחר כך הכל יסתדר. לפעמים צריך שיחות אצל סקסולוג כדי לברר ממה נובעת הבעיה ואיך לעזור לו לפתור אותה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   יש חלקים שעירים בגוף שעדיף לא לגעת בהם (ספק : ShutterStock)

   בן 20 שואל:

   יש לי המון שיער במפשעה ואני רוצה לדלל אותו קצת. חשבתי להשתמש במכונה אבל אני חושש שזה יכול לגרום לשיער לגדול שוב ולהיות אפילו ארוך יותר ממה שהוא כרגע. הבנתי שיש חלקים שעירים בגוף שעדיף פשוט לא לגעת בהם כי זה יגרום לגדילת שיער מהירה. האם זה נכון? ומה אוכל לעשות? זה מפריע לי מאוד בקיום יחסי מין ואני חושב שבנות לא אוהבות את זה. בעניין נוסף רציתי לשאול מדוע לוקח לי הרבה זמן לגמור במהלך קיום יחסי מין? יש משהו שניתן לעשות בנושא?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לשאלתך הראשונה, היום יש מכונים להסרת שיער גם לגברים ואם עודף השיער מפריע לך כדאי להתייעץ. מסכימה איתך שהסרת שיער במכונה לא יעילה.
   לשאלתך השניה, הרבה בעיות בתפקוד המיני קשורות להרגלי אוננות, והדרך לפתור ולשפר את הבעיה זה לשנות הרגלי אוננות. כפי שציינתי, לפעמים צריך לעבוד נפשית על ריכוז מיני יותר גבוה בזמן הסקס, לפעמים כדאי להוסיף גירוי חזק יותר לפני החדירה כך שתחדור כשאתה מאוד מגורה וכמעט גומר.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il