פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני מתבייש באיבר המין שלי"

   גודל איבר המין עוצר אותך מלקיים יחסי מין? אינך מצליח לגמור בסקס? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   למדור הקודם: "נמאס לי להתפשר על סקס לא מוצלח"

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   לא עומד בזה יותר (ספק : ShutterStock)

   בן 16 שואל:

   ביחסי מין לא תמיד עומד לי. אני בדרך כלל צריך מין אוראלי כדי לגרום לו לזקפה מלאה. אחרי שאני מבצע חדירה, הוא חוזר למצב רפוי. מדי פעם אני לא מצליח לגמור גם. מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל, אתה עוד בגיל שרמות הטסטוסטרון (הורמון מין גברי) עוד לא הגיעו למקסימום שלהן, והמצב עוד יכול להשתפר.

   יכול להיות שחלק מהבעיה קשורה להרגלי האוננות שלך. אם אתה מאונן חזק מאוד ויבש עם גירוי של סרטי פורנו, הרי שביחסי מין התחושות תהינה פחות מוכרות, אחרות ופחות עוצמתיות ולכן הזקפה לא תהיה כל כך חזקה ותרד. אם זאת הבעיה, הייתי מציעה לך לשנות הרגלי אוננות. להשתמש בג'ל סיכוך, לההפעיל פחות לחץ ולהפסיק לראות סרטי פורנו.

   לפעמים הבעיה קשורה ללחץ נפשי, מתח או חרדות מהתפקוד בזמן יחסי מין או לחוסר ריכוז מיני, שאלו בעיות שיכולות לגרום לירידה בזקפה. ככל שאתה עסוק יותר בזקפה שלך, המחשבות השליליות יורידו את הריכוז המיני שלך. ברור שבמקרה כזה "הנבואה מגשימה את עצמה".

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   שעה במיטה גם לא עוזרת (ספק : ShutterStock)

   בן 17 שואל:

   יש לי חברה כבר חודשיים. קיימנו יחסי מין מלאים, אבל אני לא מצליח לגמור. גם אם אנחנו עושים את זה שעה רצוף. זאת בעיה גופנית? איך אפשר לשנות את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם באוננות אתה כן מצליח לגמור? ואם כן, איך אתה מאונן? יכול להיות שהתשובה כאן זהה לתשובה לשאלה הראשונה.
   זו אינה בעיה גופנית אם אתה מצליח לגמור בדרכים אחרות.
   אצל רוב ההצעירים, זו אינה בעיה רפואית אלא מחסום פסיכולוגי. אתם מאוד "טריים" ביחסי מין- בסך הכל חודשיים, ויכול להיות שעם הזמן, אם לא תהיה בלחץ מהבעיה, הכל יסתדר מעצמו כשתהיה יותר רגוע מרוכז בהנאה ובגירוי.

   אישה על מיטה (ShutterStock)
   חוששת להיפתח שוב (ספק : ShutterStock)

   בת 20 שואלת:

   כשאני מקיימת יחסי מין עם החבר שלי, אני לא מצליחה להגיע איתו למצב של חדירה. הוא מנסה לעשות את זה, ואני רוצה שהוא יעשה את זה, אבל משהו בי עוצר את זה. השרירים שלי כאילו נתפסים שם וכשהוא מנסה זה כואב לי. אני חושבת שזה בגלל שעברתי לא מעט פרידות קשות, זוגיות שחוויתי שבה ניצלו אותי, ואני חוששת שאני קצת פוחדת להיפתח שוב וזאת הסיבה שאני נעצרת. לא יודעת מה לעשות. עזרה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   דבר ראשון פני לרופא נשים כדי שישלול בעיה רפואית שגורמת לך לכאבים. אם הבעיה נשללה, הרי את סובלת מחרדה מהחדירה שנקראת וגיניזמוס שזה כווץ לא רצוני של שרירי הנרתיק לפני חדירה. הבעיה פתירה ויש לפנות לטיפול סקסולוגי.

   גבר מוריד מכנסיים (ShutterStock)
   איבר מין קטן- עד כמה זה נורא? (ספק : ShutterStock)

   בן 17 שואל:

   יש לי איבר מין קטן ואני מאוד מתבייש לקיים יחסי מין עם בנות בגלל זה. אני נעצר בכל פעם שזה מגיע איתן למיטה מהחשש שהן יצחקו עליו. אני לא רוצה לומר את גודלו אבל אני באמת נורא מתבייש בו ולא יודע איך להתמודד עם המצב. עזרה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   ההגדרה של איבר מין קטן זה פחות מ 8 ס"מ בזמן זקפה, וכל שאר המדדים לא נחשבים. בכלל, להיות מאהב טוב ממש לא קשור לגודל האיבר אלא ליכולת שלך להשקיע ולענג את בת הזוג שלך בכל המשחק המוקדם, עוד לפני החדירה.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - רק בוואלה! ZONE