פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "במבחן האמת אני לא מצליח לגמור"

   וגם האם אוננות היא דבר רע? ד"ר אברמוב עונה על שאלותיכם

   למדור הקודם: "אני מאונן לפני מבחנים. יש לזה השפעה על הציון?"

   גבר מתחבא (ShutterStock)
   חושש ממין (ספק : ShutterStock)

   בן 16 שואל:

   אני מרגיש די מבולבל ביחס למין. כשאני לבד בבית, אני לא עומד בפיתוי ואני מאונן. אני בטוח שזאת לא התמכרות כי בימים שאני לא לבד בבית, אני לא מרגיש אפילו צורך לאונן.
   מצד שני אני מרגיש שזה משחית אותי - שאני עושה משהו שהוא מאוד לא תרבותי ושזה לא מתאים לי. אני כבר חצי שנה במאבק עצמי ועוד לא החלטתי אם אני מפסיק או לא.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אוננות הינה תופעה נורמטיבית ותקינה בגיל ההתבגרות ואין סיבה שתרגיש לא נוח עם זה. אתה צריך לבדוק עם עצמך מדוע יש לך תחושה שזה משהו לא תרבותי. חינוך? דעה קדומה?

   יש צרכים מיניים בגיל ההתבגרות שהם נורמלים ותקינים והאוננות הינה דרך בריאה לפרוק את הלחצים האלו.
   אנשים מאוננים גם כי הם בלחץ או במתח וזה דרך לפרוק לחצים, גם כשהם משועממים, וגם כי יש להם דחפים מיניים. זוהי תגובה מינית תקינה וחבל שתכניס את עצמך ללחצים ולהרגשה רעה ומיותרת בגלל זה.

   בחורה מחזיקה בדיקת הריון (ShutterStock)
   אוי לא? (ספק : ShutterStock)

   בת 20 שואלת:

   לאחרונה הכרתי בחור. לא שכבנו אך הגענו לסיטואציה מינית בה הוא גמר על היד שלי ובחלק החיצוני של הירך. דאגתי לנגב עם מגבון אך אני חוששת מאפשרות להיכנס להריון. מה הסיכוי לזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין סיבה לדאגה. אין סיכוי להריון אם השפיכה לא היתה ממש בפתח הנרתיק.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   לא מצליח לגמור (ספק : ShutterStock)

   בן 24 שואל:

   אני וחברה שלי עושים כמעט הכל חוץ מחדירה (לשנינו חשוב לא לעשות זאת לפני שנתחתן). אנחנו יכולים להתנשק שעות, לגעת, עם בגדים, בלי בגדים – אבל בעוד שהיא גומרת, או לפחות מושפעת מהנגיעה בצורה מאוד מוחשית – אני נהנה מאוד אבל לעולם לא גומר. אני גם כנראה פחות נהנה ממנה. זה דבר שמתסכל אותה וגורם לה להרגיש שמשהו בה לא בסדר. למרות שאני כל הזמן ממציא תירוצים (שנשמעים לי הגיוניים) ומרגיע אותה שזה לא משהו בה – זה כן מחלחל גם אליי ומלחיץ, עד כדי כך שהיא החליטה אפילו לרדת לי, העיקר שזה יקרה וגם אז זה לא קרה.
   שבוע לאחר מכן, מצאתי את עצמי נכנס כמה פעמים לאתרים פורנוגרפיים רק כדי לוודא שאני בסדר (פתאום נוצר חוסר ביטחון כזה, צצים פחדים שאולי אני לא באמת נמשך לבנות, כי איזה בן בתול יכול לשכב עם בחורה יפה עירומה ולא להצליח לגמור...?)
   מול הפורנו, וגם סתם לבד בחדר – הזקפה הגיעה מאוד מהר, כפי שקורה לי גם איתה ברגע שאנחנו מתקרבים, אבל בהמשך, באוננות עצמית זו לא היתה בעיה וכן גמרתי.

   אני נמשך אליה, בזה אני בטוח, כי נוכחותה לבד מעוררת אותי. יש לנו תקשורת מאוד טובה, ואנחנו מרגישים מאוד בנוח לשאול מה, איך, וכדו'. המחשבות שחולפות בי בראש זה שאולי אני לא אוהב אותה כפי שהיא אוהבת אותי, או שב"סקס היבש" (ככה היא קוראת לזה, עם בגדים ובלי בגדים) איבר המין שלי מתחכך בצורה שונה מהאופן שבו הוא מתחכך כשאני עושה זאת עם עצמי במיטה, אבל אין לי באמת מושג.
   יש לך מושג למה זה קורה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל אתה צריך להירגע, כי אין לך שום בעיה בתפקוד המיני. יש לך כיום בעיה ב"סקס יבש" שקשה לך לגמור כי אולי הגירוי לא מספיק חזק. אולי כי אתה כבר כל כך לחוץ לגמור שאתה לא מצליח להתרכז בגירוי המיני ובתחושות המיניות
   או בגלל שאתה רגיל לטכניקת האוננות שלך ומגע אחר פחות מוכר לא מעורר אותך באותה מידה.
   זה לא קשור לבחורה כי אתה הרי נמשך אליה מאוד. זה קשור יותר לדרך הגירוי והמגע. לפעמים כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת ולגמור ככה, קשה מאוד לגמור בדרך אחרת.
   נסה להדריך אותה איך לאונן אותך כמו שאתה מאונן לבד, נסה לרכז את החשיבה בתחושת המגע ובפנטזיות מיניות, והעיקר לא להילחץ ולתת לזמן ולקשר ביניכם לעשות את שלו.

   סמלי גבר ואישה משולבים זה בזה (ShutterStock)
   על סקס ואהבה (ספק : ShutterStock)

   בן 13 שואל:

   כשאני מאונן, שמתי לב שראש האיבר שלי לא ישר ופונה מעלה האם זה נורמלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רוב הסיכויים שהמצב נורמלי לחלוטין כי אבר בזקפה תמיד "תופס" זויות מסוימות ושונות, אבל אי אפשר לומר בביטחון ללא הסתכלות ובדיקה .

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם לכאן, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - רק בוואלה! ZONE