פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: לקט

   למה אני לא מסוגלת לגעת בחבר אחרי הסקס? לקט משאלות המדור "שאלה פתוחה" של ד"ר אברמוב

   בת 19 שואלת:

   אני וחבר שלי עושים הכול חוץ מסקס, והוא גורם לי לגמור. הקטע הוא שאחרי הגמירה שלי, לא בא לי לגעת בו או שהוא ייגע בי. איך אני יכולה להשתלט על זה, כך שכן יבוא לי עוד אחרי גמירה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   זוהי תגובה נורמלית לחלוטין שמתרחשת גם אצל גברים וגם אצל נשים, כשאחרי גמירה הם מרגישים מסופקים ולא בא להם להמשיך במגע מיני. יש נשים שיכולות לגמור מספר פעמים, אבל לא כולן, ויש נשים שבדיוק כמו גברים - זקוקות לתקופה של רגיעה אחרי הגמירה.

   בן 18 שואל:

   יש לי בת זוג כבר שנה. כיף לנו וטוב לנו ביחד, אבל אין לי חשק לשכב איתה. יש לי חשק לאונן, אבל כשאני איתה זה פתאום נעלם. זה מאוד מפריע לי. מה דעתך? תודה!

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכולות להיות הרבה סיבות לכך. האם הבעיה היתה מאז שהכרתם? אם כן, יכול להיות שהיא איננה מושכת אותך גופנית ומינית. ייתכן גם שאתה רגיל לאונן הרבה מול סרטי פורנו תחת גירוי גבוה, ואז הסקס עם בת הזוג פחות מגרה ומעורר. או אולי כשאתה לבד אתה מאונן בטכניקה מאוד מסוימת, ובסקס קשה ליישם אותה ואז אתה פחות נהנה.אולי יש בעיה ביניכם בסקס שגורמת לכך שלא יתחשק לך.

   הסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות, ואם אינך מוצא תשובות -אפשר לפנות לייעוץ מיני להבהיר את המצב.

   בת 15 שואלת:

   קיימתי לראשונה יחסי מין עם חבר שלי (בן 17) לפני כשלושה חודשים. עד שהכרתי אותו לא היה לי חבר, הייתי קוראת המון רומנים רומנטיים ומגיעה למצב שאני רטובה ומרגישה פעימות באזור של איבר המין.

   האם זה נקרא לאונן? חשבתי שכך גם ארגיש כשאשכב איתו, אבל זה לא קרה.

   האם זה נורמלי - שהוא שוכב מעליי וחודר ואני לא מרגישה כלום? אני מנסה קצת לזוז, אולי כך ארגיש משהו, אבל... ממש כלום. ניסינו מצב אחר, אני על הבטן והוא מעליי (לא מין אנאלי), ודווקא במצב הזה הרגשתי כאבים של התאפקות בחלק התחתי של הבטן. ממש נלחצתי מזה, וגם הוא.

   האם אני צריכה ללכת להיבדק אצל הרופא? אני יודעת איך הוא מגיע לסיפוק, אבל איך אני יודעת שהגעתי לאורגזמה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מה שאת מתארת בזמן קריאת ספרים רומנטיים זו תגובה של גירוי מיני חזק. כדי להגיע לאורגזמה תלמדי לגעת בעצמך באיבר המין, ולהכיר את הנקודות שמגרות אותך. אוננות היא דרך טובה להכיר את הגוף, את איברי המין ואת הנקודות המגרות מינית בגופך, וללמוד מה יכול להביא אותך לאורגזמה, מבלי קשר בכלל לקיום יחסי מין.

   כשתתגיעי לאורגמה תדעי. זוהי תחושה של גירוי מיני מאוד גבוה, והאורגזמה זה שיא הגירוי עם תחושת פורקן אחר כך.

   לגבי הקשר המיני שלכם, אתם עדיין מאוד "טריים" מבחינת קיום יחסי מין, וזהו תהליך ארוך של למידה אחד את מיניות השני ואחד את הגוף של השני. מדברים לפעמים על שנה של קיום יחסי מין כדי להגיע למיניות טובה.

   בן 13 שואל:

   אני מאונן כבר בערך חצי שנה או יותר. בזמן האחרון אני מרגיש הרבה פעמים דחף שרק מתגבר ומתגבר לאונן, אבל אני מפחד שההורים שלי יתפסו אותי מאונן. לפעמים אני הולך לשירותים, אבל זה לא ממש נוח לי. אין לי הרבה מה לעשות, כי יש לי אחות קטנה אז ההורים שלי הרבה זמן בבית ואני לא מוצא הזדמנויות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   מה לגבי אוננות במיטה בלילה לפני שינה? אם אתה גר בחדר לבד ואתה יכול לסגור את הדלת, אוננות בחדר זו אפשרות. גם במקלחת זה זמן טוב. תמיד אפשר למצוא הזדמנויות.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE