פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: האם יש סוגים שונים של אורגזמות?

   וגם: למה יש לי זקפה בסיטואציות רגילות לגמרי? והאם זה הגיוני שהמחזור יהיה לא-סדיר בלי קשר להריון? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   אנונימית שואלת:

   אני מאוננת מגיל קטן (לא בהחדרה אלא על ידי חיכוך), ותמיד הגעתי לאורגזמה עם תחושה פחות או יותר דומה. לאחרונה, כשחבר שלי החדיר לי אצבעות, הרגשתי שגמרתי אבל זאת הייתה תחושה שונה לחלוטין ממה שהכרתי. אז שאלתי היא: האם יש סוגים שונים של אורגזמות אצל אותה אישה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האורגזמה היא אותה אורגזמה, אבל העוצמות משתנות. גירוי בחדירה גורם לאורגזמה יותר "מופשטת", בעוד שגירוי בחיכוך של הדגדגן גורם לאורגזמה יותר ממוקדת ועוצמתית.

   בן 13 שואל:

   אני מאונן המון. כשהייתי קטן לא ידעתי שזה נקרא אוננות, והייתי מאונן מאז שהייתי ממש קטן, אולי אפילו בן 6. האם זה בסדר שאני מאונן מגיל כל כך צעיר? ושיש לי גם זקפה בכל מיני מצבים מוזרים שאינם מחרמנים אותי, לדוגמא: אני יושב בבית ועושה שיעורים כשפתאום! זקפה!

   וגם בקשר לנוזל סיכוך: הבנתי שאמורים להשתמש בזה רק ב"סקס", אבל שמעתי שזה משפר את ההרגשה באוננות ועושה יותר נעים באיבר. מאיזה גיל אפשר להשתמש בג'ל סיכוך באוננות?

   בגיל ההתבגרות יש מצבים של זקפות שלא תמיד קשורות לגירוי מיני או אוננות. יכול להיות שמחשבה מינית שחלפה במהירות בראשך גרמה לזקפה, או שהיית עם שלפוחית שתן מלאה וזה גרם לזקפה.

   אוננות לא פוגעת והיא מעידה שאתה בעל יצרים וצרכים בריאים - כל עוד זה לא בא על חשבון פעילויות אחרות.

   אין שום בעיה לקנות ג'ל סיכוך ולנסות אותו באוננות, ותראה אם זה נעים לך, בלי קשר לגיל.

   בת 13 שואלת:

   לפעמים מאחר לי המחזור, ואני לא מקיימת יחסי מין. אני רוצה לדעת למה זה קורה לי, ולמה אני סובלת מכאבים בבטן וברגליים. רק אחרי שלקחתי 2 כדורי אדוויל הכאבים עברו – אחד לא עזר. זה בסדר?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בשנים ראשונות לקבלת המחזור הוא יכול להיות לא סדיר, ומלווה בכאבים קשים עד שהמערכת ההורמונלית מתייצבת. אם מפריע לך האי-סדירות או הכאבים - התייעצי עם רופא נשים.

   בת 17 שואלת:

   האם משימוש בטמפון יכול להיקרע קרום הבתולין? ואם הקרום נקרע בפעם הראשונה באמצע הקיום יחסי המין, מתחיל לזרום דם?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בדרך כלל טמפון לא גורם לקריעת קרום הבתולים. כ-30% מהנשים לא מדממות בפעם הראשונה עם קריעת הקרום, ובדרך כלל הדימום הוא חלש וקל.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   zonesupport@walla.net.il" target="_blank" class="common-link" data-track-click >שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "האם החזה שלי עוד יגדל?"