פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: לא נהנה מאוננות

   למה אני כבר לא נהנה מאוננות? ואם חבר שלי יגמור יותר לאט - גם אני אצליח לגמור? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 16.5 שואל:

   אני לא נהנה מאוננות ומהגמירה כמו שנהניתי לפני חודשיים. מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   שום דבר. יכול להיות שאתה מוטרד עכשיו, עסוק בבחינות, לחוץ, משהו רגשי מציק לך, דכדוך קל ועוד. כשהמצב הרגשי יחלוף – גם הבעיה הזו תיעלם.

   בת 18 שואלת:

   כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בתנוחות מסוימות, ולפעמים גם אחרי, אני מרגישה שיוצא לי אוויר מאיבר המין שלי, וזה משמיע קול כמו של נפיחה. האם יש דרך לטפל בזה? זה די מבייש אותי.

   ד"ר אברמוב עונה:

   הבעיה הזו קורית בתנוחות מסוימות כשבהן האויר נכלא בתוך הנרתיק ותנועות המשגל משחררות אותו בצורת קולות. זהו תהליך טבעי לגמרי וקורה להרבה מאוד נשים. קיימו יחסי מין בתנוחות אחרות אם זה מאוד מפריע.

   אנונימי שואל:

   אחרי שאני מאונן אין לי זקפה, ואני לא יכול לאונן עוד פעם לפחות 24 שעות אחרי שאוננתי. וגם אחרי שאני גומר זה מוריד לי את החשק לבנות. האם יש דרך לטפל בזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   התופעה נקראת תקופה רפרקטורית, כשאחרי שפיכה אצל הגברים יש תקופה של מנוחה ודיכוי שיכולה להמשך בין דקות ועד לשעות. זה משתנה עם הגיל ומגבר לגבר.

   אין טיפול מיוחד שיכול לשפר את החשק של אחרי, זה קשור להורמונים שהופרשו בשלב השפיכה. אני מאמינה שכשתהיה לך בת זוג שמאוד תימשך אליה הבעיה לא תופיע בצורה זו.

   בת 18 שואלת:

   אני מקיימת יחסי מין עם החבר שלי כבר חצי שנה, ויש לו בעיה שהוא גומר מהר לפני שאני מספיקה לגמור. מה אפשר לעשות כדי לעכב את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אתם בסך הכול מאוד צעירים מבחינת הנסיון המיני שלכם. חצי שנה זה עדיין בשלב שבו אתם לומדים להכיר אחד את המיניות של השני, ונראה לי עוד מוקדם לעשות מזה בעיה. ההגדרה של שפיכה מהירה היא אם הוא גומר תוך פחות מדקה בתוך הנרתיק.

   יש טיפולים לעכב שפיכה: אפשר לקרא באינטרנט על טכניקות של שליטה בתהליך השפיכה, ויש משחה מאלחשת כמו אזראקאין % 5שמורחים על ראש הפין חצי שעה לפני. גם קונדומים מעכבים.

   וחוץ מזה - מי הבטיח לך שאם הוא ימשוך יותר זמן את תגמרי מהחדירה? רק 30% מהנשים גומרות מהחדירה - הרוב גומרות מגירוי וחיכוך חיצוני של הדגדגן. במקום לצפות לזה שהשפיכה שלו תימשך יותר זמן, אולי כדאי שתלמדי ליהנות ממגע המיני בדרכים אחרות.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "לא רוצה להתגייס בתול"