פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: אין לי חשק לשכב עם החברה

   מה לעשות? וגם - האם מין אוראלי יכול לגרום למחלות מין? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 18 שואל:

   יש לי בת זוג כבר שנה. כיף לנו וטוב לנו ביחד, אבל אין לי חשק לשכב איתה. יש לי חשק לאונן, אבל כשאני איתה זה פתאום נעלם. זה מאוד מפריע לי. מה דעתך? תודה!

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכולות להיות הרבה סיבות לכך. האם הבעיה היתה מאז שהכרתם? אם כן, יכול להיות שהיא איננה מושכת אותך גופנית ומינית. ייתכן גם שאתה רגיל לאונן הרבה מול סרטי פורנו תחת גירוי גבוה, ואז הסקס עם בת הזוג פחות מגרה ומעורר. או אולי כשאתה לבד אתה מאונן בטכניקה מאוד מסוימת, ובסקס קשה ליישם אותה ואז אתה פחות נהנה.אולי יש בעיה ביניכם בסקס שגורמת לכך שלא יתחשק לך.

   הסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות, ואם אינך מוצא תשובות -אפשר לפנות לייעוץ מיני להבהיר את המצב.

   בת 16 שואלת:

   אם בלעתי את הזרע של החבר שלי, האם אני יכולה להיכנס להריון, או לקבל מחלות מזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מבליעת זרע אי אפשר להיכנס להריון, אבל ממין אוראלי אפשר בהחלט לקבל מחלות מין כמו קונדילומה, הרפס, ואפילו איידס אם יש לך פצעים פתוחים בפה.

   בן 13 שואל:

   אני מאונן כבר בערך חצי שנה או יותר. בזמן האחרון אני מרגיש הרבה פעמים דחף שרק מתגבר ומתגבר לאונן, אבל אני מפחד שההורים שלי יתפסו אותי מאונן. לפעמים אני הולך לשירותים, אבל זה לא ממש נוח לי. אין לי הרבה מה לעשות, כי יש לי אחות קטנה אז ההורים שלי הרבה זמן בבית ואני לא מוצא הזדמנויות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   מה לגבי אוננות במיטה בלילה לפני שינה? אם אתה גר בחדר לבד ואתה יכול לסגור את הדלת, אוננות בחדר זו אפשרות. גם במקלחת זה זמן טוב. תמיד אפשר למצוא הזדמנויות.

   בן 19 שואל:

   אני וחברה שלי ביחד חצי שנה והכול טוב בקשר - עד שמגיעים לחלק המיני. בהתחלה אנחנו נוגעים אחד בשני ונהנים, עד שהיא נהיית רטובה מדי. זה לא משנה אם אני יורד לה או רק עם האצבעות, ברגע שהיא רטובה מדי היא נגעלת ואומרת שלא בא לה.

   מה אפשר לעשות? בגלל הדבר הזה אנחנו לא מצליחים לשכב וזה תמיד נעצר באמצע ושנינו מתבאסים.

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא ברור לי למה היא נגעלת מהרטיבות. אולי לחברתך יש מחסומים הקשורים במיניות, בתפיסת הגוף שלה ואיברי המין. האם היא מאוננת? האם היא נוגעת או מסתכלת באיברי המין שלה? אולי היא עוד לא בשלה לקיום יחסי מין? קשר של חצי שנה יכול להיות מוקדם להרבה נערות כדי להחליט שהן מוכנות לקיים יחסי מין.

   דבר איתה ופתח את הנושא. אם הבעיה באמת מפריעה לה כמו שמפריעה לך, כדאי שהיא תפנה שיחה ליועצת מינית.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "למה אין לי חשק לשכב עם חבר שלי?"