פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עושים CTRL Z: "לא הייתי מסוגלת להתנגד לך"

   הגולשת האנונימית מספרת לנו על מפגש רומנטי שהפך לתקיפה מינית, ומרוב הלם וחוסר אונים היא לא הצליחה להתנגד. ומה אתם הייתם מוחקים מהחיים?

   הייתי אז צעירה יותר וחכמה לגילי, ותהחברתי עם הנערים הבוגרים, כי ידוע שבנים מתבגרים לאט. ואז הכרתי אותו. לא היה לנו הרבה במשותף אבל זה היה נחמד לדבר. בעיקר בטלפון.

   הוא גר במרחק שעתיים נסיעה, אז ממש לא נפגשנו הרבה, אבל הזדמן לי להגיע לאזור שלו, וקבענו להיפגש בפארק שכזה. מקום גדול, קל לזהות.

   ישבנו במקום מרכזי והוא ישר הדליק סיגריה. זה הגעיל אותי, אבל מי אני שאגיד משהו. ישבנו קרוב, כי אני בחורה כזו. הם מחשיבים אותי קצת קלה, גם אז, ואחת שנוגעת הרבה. לא פוחדת מקירבה.

   כשהוא כיבה את הסיגריה הוא צעק על מישהו בטלפון קצת, והתעלמתי. ואז הוא הדליק עוד אחת.

   ואז הוא התחיל להתקרב אליי קצת יותר, ושם לי את היד שלו סביב הכתפיים. הורדתי אותה, והוא כאילו קלט את המסר, אבל אחר כמה דקות הוא החזיר אותה שוב, והתקרב עוד קצת. ואז הוא חיבק אותי, ולא הגבתי, חשבתי שהוא יקלוט שאני מנסה להתחמק. ופתאום הוא הצמיד אותי אליו ולא יכולתי לזוז, משך אותי קצת למטה, עם הידיים, והראש שלי כמעט בין הרגליים.

   ניסיתי למצוא מילים להגיד לו שיפסיק, אבל הצלחתי רק להניע קצת בכתפיים למחאה. ואז התחילה לי בחילה.

   הוא שיחרר אותי קצת ונשארתי לשבת על הספסל, מחכה שההורים יגידו שהם באים לאסוף אותי. מחכה לטלפון. ואז הוא עשה את זה שוב. מלמלתי שיש לי בחילה והוא לא הקשיב. בשלשב הזה כבר לא ממש דיברנו. הידיים שלו הגיעו למותניי, והרגשתי שאני שונאת את הגוף שלי. כל מה שהצלחתי לחשוב עליו זה - רק שזה לא יחמיר, וגם - למה אני? אני עם סוודר, חורף, זה לא קורה לי. היא ידיד שלי. אנחנו מדברים. זה מקום ציבורי, יש פה עשרות אנשים, למה אף אחד לא אומר שום דבר?

   וידעתי שזה בגלל שאני לא מראה התנגדות.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כשהטלפון צלצל הלב שלי חזר לפעום, הצלחתי להשתחרר ממנו ועניתי, ההורים מעבר לפינה ובאו לאסוף אותי. רצתי משם, לא חיכיתי שהם יגיעו, אבל שניה לפני, אמרתי לו 'ביי'.
   כשההורים באוטו שאלו אותי איך היה, רק אמרתי שהוא לא לטעמי יותר, בגלל הסיגריות.

   כשהוא התקשר אליי אחר כך וניסיתי להגיד שהוא היה לא בסדר, הוא אפילו לא הבין. הסברתי לו, זו תקיפה מינית ואל תדאג אני אשתוק, והוא היה בטוח שאני דפוקה בשכל, כי הוא לא עשה שום דבר רע.

   ניתקתי קשר.

   אני אומרת לכולם שזה לא השפיע עלי, שזו המציאות ושאני לא מצולקת. שזה קורה לאחת מכל ארבע, ולמה שאני אהיה מיוחדת, שזה לא נגמר רע, ושאני יודעת שזו לא אשמתי.

   אבל אני לא מדברת על זה, והיום הזה מטושטש. לפעמים אני נזכרת ויש לי דמעות ובחילה. תמיד תהיתי איך זה שכל אלה שתוקפים מינית בדייט לא רואים שזה לא נעים לבחורה, ואחרי זה הבנתי - שהם פשוט לא הסתכלו.

   גם לכם יש רגע שהייתם רוצים למחוק מהחיים?

   כתבו לנו על הרגע שאותו הייתם רוצים למחוק, ואנחנו נפרסם את סיפורכם באנונימיות מוחלטת.

   הקישור לא עובד?

   שלחו לכתובת: zonesupport@walla.net.il
   וציינו בכותרת "CTRL Z"

   מכתבים קודמים במדור:

   "התרסקתי על הכביש עם האופנוע - ורק בנס ניצלתי"
   "הייתי צריכה לצעוק כשהוא נגע בי ברכבת"

   "עושים CTRL Z": בכל יום שישי בוואלה ZONE. מחכים לסיפורים שלכם.