פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שבוזים

   אלכס עדיין מתייסר בשירות הטרי שלו, אז הוא אסף בינתיים כמה מהרגעים המשביזים ביותר למתגייס הטרי. הרגעים האלה שבהם לקפוץ על רימון נשמע כמו רעיון לא רע בכלל

   1. כולם יוצאים, ורק אתה לא

   לפעמים ה בא לך טוב, קצת זמן לחשוב עם עצמך, אבל לפעמים זה פשוט לא הוגן. כמו במקרים שבהם המפקדים ויתרו לכולם על השעות שלהם ביציאה, בזמן שהרס"ר תפס אותך מחוסר גלח"צ. אין זמן יותר מבאס מזה. בעצם יש:

   2. "הייתם טובים, לכו הביתה. בעצם לא"

   היית אמור לצאת חמשו"ש. עקב האירועים פשוט אי אפשר לשחרר – לא רק אותך, אלא את כולם. או שהחליטו לתקוע שמירות, או שהמצב הבטחוני גרם לעוצר על הבסיס. לפחות כולם מאחודים. כלומר, סביב העובדה שבאסה.

   3. ימי ראשון

   באמת צריך לפרט?

   4. שהות בנשקייה

   כל השבוע יצאתם לשמירות, והחליטו להעלות אתכם שוב. איך יודעים? המפקדים זרזו אתכם לנשקייה, שברור שתיפתח רק עוד שעתיים. בזמן הזה, המפקדים יבטיחו לך שעוד רגע היא תחדל להיות סגורה, ולכן עדיף שתמשיך לעמוד. פשוט מעצבן לדעת שאולי תצא למטווחים כי יהיה הגנ"ש, או שסתם תטחן בשמירות.

   5. חי"תים לקראת כניסה – לקורס או לטירונות

   לצערך, שם המשפחה שלך נגמר ב-ת', ועכשיו קוראים כל שם ואומרים לאיזה קורס/תפקיד הוא מיועד. הגיעו לשם שלך, ואתה צריך לעבור לחי"ת נוספת ולחכות פעם נוספת עד שהמפקדת תגיע. אתה פשוט עומד שעות לאחר שסיימת כבר שלב אחד, ועוד רגע אתה אמור ללכת הביתה. כלומר, כשיסיימו להקריא את כל השמות, והמפקדת המיועדת תגיע. שזה יקרה בסביבות לעולם לא.

   6. יש לכם שעת ט"ש של שעתיים. סתם, יש מסדר רס"ר אז היא מבוטלת

   יום מתיש. הבאת את הרבאק, רצת, עמדת בזמנים, עשית טונה מטלות, למדת. שלוש פחיות XL נגמרו כי שמרת בלילה הקודם ויצא שישנת חמש שעות בקושי. היום הזה נגמר – ואתה אפילו מוכן לוותר על שעת הט"ש – רק להתקלח ולישון. חבל, כי יש מסדר רס"ר שבו תצטרך לנקות את האבק על המנורה, לשים משחת שיניים על המימיות, ולנקות את השחורים שברצפה.