פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: פוחדת לרדת לחבר שלי

   איך להתגבר על הרתיעה שלי מלרדת לחבר שלי? והאם זה בסדר שאני צופה בפורנו? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בת 17 שואלת:

   יש לי חבר כבר חמישה חודשים והוא יורד לי. גם אני רוצה לרדת לו, אבל יש משהו שעוצר אותי - וכל פעם אני עולה בחזרה. אני לא יודעת למה אני נרתעת, כי לא מפחיד אותי כלום בנוגע לזה. יש איזה משהו שאני יכולה לעשות כדי להתגבר על זה, ובכל זאת לרדת לו ולא להשאיר אותו מבואס?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קשה לתת לך טיפים של איך להתמודד עם הדחייה שאת חווה בלרדת לו. נסי לחשוב מה עוצר מבעדך - האם זה המגע של הפין בפה? פחד שיהיה לך תחושת הקאה? החשש שיגמור לך בפה?

   אולי אם הוא ישים קונדום לפחות בהתחלה יהיה לך יותר קל. הקונדום יהיה איזה מחיצה שתאפשר לך להיות במגע פחות ישיר עם הפין, ויתן לך תחושה יותר "סטרילית".

   בן 19 שואל:

   אני וחברה שלי כבר שנה וארבעה חודשים ביחד. אנחנו הראשונים אחד של השני, ואנחנו מקיימים יחסי מין קרוב לחצי שנה.

   הבעיה היא שלפעמים בכלל אין לי זקפה או שאני גומר מהר, אבל אחרי מספר פעמים של קיום יחסים באותו יום לוקח לי יותר זמן לגמור. למה אני לא יכול לגמור ואז ישר להמשיך לקיים יחסים?

   ועוד בעיה: עד עכשיו לא הצלחתי לגרום לחברה שלי לגמור. פעם אחת היא גמרה לטענתה, אבל נראה לי שהיא זייפה כדי שארגיש טוב עם עצמי. אנחנו יורדים אחד לשני וזה מענג את שנינו, אבל היא לא גומרת והרבה פעמים היא נשארת לא מסופקת וזה מבאס את שנינו.

   ד"ר אברמוב עונה:

   קיום יחסי מין מספר פעמים ביום בהחלט לא מעיד על בעיה בתפקוד המיני - להיפך! אצל רוב הגברים, אחרי פעם אחת או שתיים הזקפה כבר לא תהיה חזקה כל כך, וייקח להם יותר זמן לגמור. אז על אחת כמה וכמה אחרי קיום יחסי מין מספר פעמים ביום. ומה זו לדעתך גמירה מהירה? אם אתה גומר מעל דקה אחרי החדירה זה - לא מוגדר כשפיכה מהירה.

   לגבי חברתך: חשוב לדעת האם היא יודעת מה זה אורגזמה בכלל, האם היא מאוננת ומכירה את הגוף שלה ויודעת לגמור באוננות. אם כן, שתלמד אותך מה לעשות כדי שהיא תגמור, מאוד חשוב התקשורת והפתיחות בלדבר על דברים שאוהבים וצריכים. אם היא לא גומרת גם באוננות - כדי שתתחיל להכיר את הגוף שלה וללמוד קודם כל איך לגמור עם עצמה.

   בת 14.5 שואלת:

   בשבוע האחרון ראיתי פורנו באינטרנט בפעם הראשונה, ונורא אהבתי את מה שראיתי. יש דרך להפסיק את התופעה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם התמכרת לסרטי פורנו במהלך השבוע האחרון שאת רוצה להפסיק את התופעה?

   אם ראית סרט אחד שגירה ועורר אותך - זוהי תגובה נורמטיבית. אבל את צריכה להבין שסרטי פורנו אינם משקפים את המציאות האמיתית של קיום יחסי מין בין גבר ואישה שאוהבים אחד את השני. אני מאחלת לך שתמצאי בן זוג שאיתו הסקס יהיה מדהים עם רגש ואינטימיות, ולא משהו טכני כמו בסרט שראית.

   בת 19 שואלת:

   אני בזוגיות כבר שלוש שנים, וכל הזמן הזה היינו עושים סקס יבש בלי בגדים וחדירות עם האצבעות.

   איך אני יודעת אם קרום הבתולין שלי נפגע?

   חשוב לציין שאף פעם לא ירד לי דם אחרי משהו כזה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   החדרת אצבעות יכולה לקרוע את קרום הבתולים במידה מסוימת. זה שלא ירד דם לא אומר שהקרום לא נקרע. כ-30% מהנשים לא מדממות מקריעת הקרום. אם את רוצה לבדוק מה המצב - פני לבדיקת רופא נשים.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: למה כואב לי כשאני למטה בסקס?