פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: באיזה ימים לאונן?

   האם אורגזמה בזמן יחסי מין חזקה יותר מאורגזמה בזמן אוננות ? האם שימוש באצבעות ולשון יפצה על איבר מין קטן? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 13 שואל:

   אני מאונן כבר יותר מחצי שנה. מאז שהתחלתי אני גומר ומקבל הרגשה, אבל לא יוצא לי כלום. למה זה ככה? יש לי בעיה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכול להיות וזה תקין בהחלט שלא תהיה שפיכה בתחילת תהליך ההתבגרות המינית, עד שתהיה הבשלה של כל המערכת - זה יכול לקחת עוד מספר שנים.

   בת 15 וחצי שואלת:

   היום לדעתי הגעתי בפעם הראשונה באוננות לאורגזמה (לפני כן כמעט ולא אוננתי). זה היה לי די קל אבל אני לא חושבת שיצא משהו, אולי כמה טיפות - זה נורמלי לפעם הראשונה?

   האם אורגזמה בזמן קיום יחסי מין חזקה יותר מאורגזמה בזמן אוננות עצמית? האם יש מספר פעמים פעמים בשבוע/ביום שבו ממולץ לאונן ולהגיע לאורגזמה? האם כשעושים זאת הרבה זה רע?

   ד"ר אברמוב עונה

   אוננות זה דבר מבורך, כי גם לומדים להכיר את הגוף שלנו ואת אברי המין, לומדים מה עושה לנו טוב ועוזר לנו להגיע לאורגזמה. האורגזמה מורידה לחצים ומתחים ונותנת הרגשה טובה. האורגזמה באוננות היא לפעמים אפילו יותר חזקה מאורגזמה בזמן משגל, כי גירוי בדגדגן הוא מאוד עוצמתי. אצל רוב הנשים אין שפיכה נרתיקית ואל תצפי לזה כי זו תופעה לא שכיחה. לגבי מספר הפעמים הוימים המומלצים- אין הגבלה וכל זמן הוא מקובל, כאשר נוח לך.

   בן 18 שואל:

   יש לי פין די קטן. עדיין לא קיימתי יחסי מין עם אף אחת ואני די מתבייש מהפעם הראשונה שלי עם מישהי - אולי היא ראתה יותר גדולים. אני חושב שאני יכול לעבוד טוב מאוד עם האצבעות והפה. השאלה שלי היא - האם זה יפצה על זה?

   ד"ר אברמוב עונה

   בהחלט כן. פין קטן מוגדר כ-8 ס"מ ומטה בזמן זקפה. מעל לאורך זה המידות - הן בהחלט נורמטיביות. רב הבנות נהנות וגומרות ממגע חיצוני ולא מהחדירה, כך שאם אתה רוצה להיות מאהב טוב, מבלי קשר לגודל הפין, כדאי שתשקיע.

   בת 15 שואלת:

   לאחר שאני מגלחת באזור המפשעה, מתחילים לי שם גירודים. ממה זה יכול להיות?

   ד"ר אברמוב עונה

   רגישות לסכין גילוח, צמיחה לא תקינה של השערות, נסי להוריד שערות בדרכים אחרות.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות? שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE