פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: פוחדת שחבר שלי יבגוד בי

   החבר שלי חתיך ומקסים ומסתובב עם המון ידידות - איך לשמור שהוא לא יבגוד בי איתן? ה-ZONE מייעץ: תנוחי

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 16.5 כתבה לנו:

   יש לי חבר כבר חודשיים. זה אולי לא נחשב הרבה אבל אני מרגישה כבר ממש קשורה אליו. הוא חמוד ומצחיק ונראה טוב - הבעיה היא שגם בנות אחרות חושבות ככה. תמיד בנות מדברות איתו, ולי לא נעים להגיד משהו שלא יחשוב שאני מקנאת - אבל זה משגע אותי!

   בזמן האחרון אני גם מתחילה לחשוב שאם כל הזמן בנות מסביבו אולי מתישהו יקרה משהו ביניהם, אולי הוא יבגוד בי. אני מכירה מקרים שבהם ידידות עם בן הפכה פתאום לסטוץ או נשיקה, ועם כל כך הרבה ידידות - אולי זה גם יקרה לו!

   אני לא מצליחה להפסיק לחשוב על זה, ואני בחיים לא אשאל אותו דבר כזה. איך לברר אם הוא באמת בוגד בי או שהן סתם ידידות?

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   דבר ראשון, בואי נתחיל מזה – את מקנאה. אין מה לעשות, כל השאלה ששלחת נוטפת קנאות. ובכן, כשאת קשורה למישהו, זה אכן לגיטימי שתקנאי ותרצי לשמור עליו מכל משמר. אך ההרגשה שלך היא קצת פרנואידית. כמו שאת יכולה להסתובב עם בנים, גם לחבר שלך יש ידידות. וכן, כבחור מושך, יכול להיות שהידידות שלו נמשכות אליו; ואכן יש סיכוי שהוא נמשך גם אליהן. אך אם הוא בחר להיות איתך במערכת יחסים - רוב הסיכויים הם שהוא לא יבגוד בך.

   כמובן שאם הוא חרא גולמי, הוא יבגוד בך – אבל אז, עדיף לגלות את זה מוקדם מאשר מאוחר. צאי מנקודת ההנחה שהוא לא בן אדם רע. אם החשדות שלך יתבססו ויהפכו לתהיות מוצקות, אז יש סיבה לדאגה. בינתיים, אני לא ממליצה לך לחטט לו בפייסבוק ולבדוק לו את הסמסים. זוכרת את הפרנואידיות שדיברנו עליה בפסקה הקודמת? אז זה בדיוק זה.

   אי אפשר להיות בטוחים במאה אחוז שלא יקרה כלום והכול יהיה בסדר, אבל למה לחשוד מלכתחילה? למה להניח שהוא מזיין כל בחורה שניה שהוא פוגש? אולי הוא באמת אוהב אותך ורוצה להיות איתך, ויש לו ידידות בקטע אפלטוני לחלוטין, כמו שלך יש ידידים בקטע אפלטוני לחלוטין? מה את היית מרגישה אם החבר שלך היה עושה לך פרצופים על כל בחור שהיית מדברת איתו בקטע ידידותי לגמרי? אני אענה לך – היית חושבת שהוא טמבל.

   שורה תחתונה, אין לך מה לדאוג יותר מדי. ואם את חושבת שיש לך מה לדאוג, אז יש שלוש אפשרויות – או שיש בעיה בו והוא ילד טיפש ובוגדני, או שיש בעיה בקשר והוא שברירי ומבוסס על חוסר אמון ובטחון, או שיש בעיה בך ואת פשוט חשדנית יותר מדי – ועל זה אפשר לעבוד בקלות. פשוט תחשבי עם עצמך למה את חושדת בו. אני בטוחה שתגלי שאין לך יותר מדי סיבות הגיוניות.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו לכאן את השאלה שלכם, בציון הגיל, וציינו בכותרת "למדור החברה הטובה".

   החברה הטובה: בכל יום שני בוואלה! ZONE