פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: לעזוב או לבגוד?

   החבר שלי מושלם - ובכל זאת אני כל הזמן מתפתה להיות עם אחרים. לעזוב אותו או לבגוד בו? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 14 כתבה לנו:

   יש לי חבר שאני אוהבת אותו ממש, אבל כל פעם שאני מכירה ידיד אחר שנדלק עליי - אני שוכחת לגמרי מהחבר, ומבלי לשים לב אני אפילו פוגעת בו!

   מצד אחד אני רוצה אותו כחבר שלי, כי הוא רומנטי ואני אוהבת בנים כאלה. אבל מצד שני אני ילדה שאוהבת להנות מהחיים, אני ילדה שלא אוהבת להיות מחויבת למישהו, אני ילדה שאם אני נדלקת על מישהו - זה כיף זמני וזהו.

   הידיד שלי גם מכיר לי את החברים החתיכים שלו, שזה ממש כאילו הוא מעמיד אותי במבחן. והידיד שלי כל הזמן מדבר איתי יפה והוא ממש מת עליי, ואני כל הזמן מתרגשת כשהוא שולח לי הודעה, ואני כל הזמן שאני שומעת את השם שלו אני מסמיקה.

   אני לא יודעת מה לעשות בעניין הזה. להיפרד מהחבר ולהמשיך בכיף שלי? אבל ככה אני בחיים לא אתאהב אהבת אמת, והכול אצלי יהיה סטוצים... או אולי להישאר חברה שלו ולנסות להתמודד, אבל לבגוד בו?

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   דבר ראשון, את נורא דרמטית (את רואה הרבה טלנובלות?). גם אם תיפרדי מהחבר הנוכחי שלך וגם אם לא – זה לא אומר שום דבר בנוגע להמשך החיים שלך, וגם אם יהיו לך עוד חמש מערכות יחסים השנה שכל אחת מהן תחזיק בדיוק שלושה ימים - זה ממש לא אומר שתבלי את המשך חייך בסטוצים. להפך, העובדה שאת משתדלת להישאר איתו למרות הכול אומרת משהו עלייך.

   יחד עם זאת, אין סיבה שתתאמצי לשמור על מערכת יחסים שפשוט לא עובדת. נשמע שאת אוהבת את התכונות בחבר שלך יותר מאשר אותו עצמו, ולכן כדאי שתמצאי מישהו אחר. בעצם, נראה שאת מוצאת כל הזמן. את מתארת את עצמך כ"ילדה שאוהבת ליהנות מהחיים", ובעצם מה שמעיב על ההנאה שלך היא העובדה שיש לך חבר. זה אמור להיות הפוך!

   אם מצרפים את העובדה ששניכם לא נהנים (והמסכן אפילו סובל כי הוא נעלב ממך), לכך שיש לך קראש על הידיד שלו – הפתרון הכי פשוט הוא שתיפרדו. אחרי הכול, אתם לא נשואים ויהיו לכם בחיים עוד הרבה מערכות יחסים, אז אין סיבה לשמור בגיל 14 על זוגיות כושלת.

   תמשיכי ליהנות מהחיים, ואל תדאגי להמשך - כי גיל 14 ממש לא מעיד על המשך הדרך. אה, ואל תדאגי לחבר שלך. הוא יהיה במשבר כמה ימים ואז ימצא מישהי אחרת שתגרום לו לסבול.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE