פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: איבר המין לא גדל

   יכול להיות שאיבר המין שלי לא גדל? ולמה אני כל כך סובלת מסקס? והאם אוננות מפריעה לקבלת מחזור? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 16.5 שואל:

   איבר המין שלי פשוט לא גדל. מה אפשר לעשות? האם זה קשור לטסטוסטרון? כי אין לי גם צמיחת שערות בבית השחי, ורק קצת שיער ערווה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   כנראה שאתה עדיין בתחילת תהליך ההתבגרות המינית שלך – כדאי לפנות לרופא ילדים ולעשות הערכה הורמונלית אם המצב תקין או לא. בסך הכול סיום ההתבגרות המינית יהיה רק בגיל 18, ובהחלט יכול להיות שעד אז תשלים את כל הפערים.

   בת 16 שואלת:

   אני עם חבר שלי כבר יותר משנה, והתחלנו לקיים יחסי מין מלאים לפני חצי שנה.

   החדירות הראשונות ממש כאבו לי ונאלצנו לעשות הפסקה. מאז קיימנו יחסי מין מספר פעמים, אבל תמיד החדירות הראשונות כואבות לי מאוד, ואני מרגישה שאני והחבר שלי צריכים ממש להיאבק בהתחלה של כל פעם.

   אחרי שמתגברים על המאבק הראשוני והכול בסדר אני נהנית, אבל אני לא חווה הנאה כמו שנראה לי שאני צריכה להרגיש, ובגירוי חיצוני לוקח לי המון המון זמן לגמור. אחרי שאנחנו עושים את זה במשך 15-25 דקות אני מתחילה להרגיש כאב שורף ואני לא מסוגלת להמשיך יותר.

   אני גם רוצה לציין שזה מגיע למצבים שאני חוסמת אותו מלחדור בגלל לחץ בהתחלה של כל פעם, ובסיום של כל פעם אני מנסה לזרז אותו לגמור כי אני לא יכולה יותר.

   החבר לי מרגיש שהוא לא עושה את העבודה שלו כמו שצריך, ובניגוד אליו אני חושבת שהוא בסדר גמור ומרגישה מקולקלת.
   אני בטוחה שזה לא נורמלי וגם אמא שלי אמרה שזה לא אמור לכאוב בכלל.

   מה הבעיה שלי? ומה אני יכולה לעשות כדי לפתור אותה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רצוי שתפני לבדיקת רופא נשים כדי לראות למה כואב לך כל כך בחדירה. אם הבעיה היא רק רגשית כי את מכווצת ו"עושה שריר", אפשר לפתור זאת בטיפול של הרפייה, סקסולוגית או פיזיותרפית, של רצפת אגן, כדי ללמד אותך להשתחרר.

   לפעמים יש בעיה בעור בפתח הנרתיק שהוא רגיש מאוד – התופעה נקראת וסטיבוליטיס והיא שכיחה מאוד . נסי להשתמש במשחה מאלחשת שנקראת אזראקאין 5%, מרחי בפתח חצי שעה לפני החדירה אולי זה יקל עליך את החדירה.

   לגבי אורגזמה: רב הבנות לא גומרות מהחדירה, אלא מגירוי חיצוני על הדגדגן, כך שאת בהחלט נורמטיבית לגמרי מהבחינה הזו. אין ספק שאת כיום כל כך מוטרדת מהכאבים שאני בטוחה שגם היכולה שלך ליהנות מהמגע יורדת.

   בת 16 שואלת:

   בחצי שנה האחרונה התחלתי לצפות בפורנו ותוך כדי זה לאונן. הבעיה היא מאז שהתחלתי לאונן אני כבר לא מקבלת מחזור - והמחזור שלי היה חודשי תמידי. האם זה קשור? מה לעשות כדי שיחזור המחזור?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין קשר בין אוננות לקבלת מחזור. כנראה יש שיבוש הורמונלי המונע ממך לקבל מחזור. פני להערכה לרופא הנשים שלך לקבל כדורים לזירוז המחזור.

   בת 18 שואלת:

   אני מקיימת יחסים עם חבר שלי כבר כמה חודשים. בתקופה האחרונה יש לי כאבי מחזור מאוד חזקים, ניגשתי לרופא נשים והוא ייעץ לי לקחת גלולות למניעת הריון.

   אני לא רוצה שהוא יידע שקיימתי יחסים ושזה יהיה כתוב לי בתיק הרפואי, לכן ללא ידיעתו הוא שלח אותי לבדיקת אולטרסאונד לשם בדיקה חוצנית.

   שאלתי היא האם בבדיקה הזו אפשר לדעת אם קיימתי יחסים או שאני עדיין בתולה. מה בדיוק הבדיקה מראה, ולשם מה היא הכרחית?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם מבצעים בדיקת אולטראסאונד דרך הבטן אי אפשר לדעת אם את בתולה או לא. רואים דרך דופן הבטן את הרחם והשחלות אם הן תקינות. הרופא התייחס אליך כאל בתולה ולכן לא בדק אותך, אבל הוא צריך להעריך את תקינות הרחם והשחלות לפני שאת מתחילה גלולות.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות? שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: למה אני לא מצליח לאונן?