פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: איבר עבה מדי

   האם האיבר שלי עבה מדי? למה אני גומר רק במין אוראלי ולא בחדירה? ואיך לשלוט בזקפה שיש לי כשאני מתנשק? ד"ר אברמוב עונה לכם

   אנונימי שואל:

   קרה לי כבר מספר פעמים שהפרטנריות שלי לא יכלו לקיים איתי חדירה - כי האיבר שלי עבה מדי. כשאני מורח שמן סיכה זה עוד אפשרי, אבל הן עדיין מתלוננות שהאיבר "קשה" מדי ושזה מכאיב להן, כאילו אני דוחף מוט ברזל.

   זה קרה כבר כמה פעמים, אבל הפעם האחרונה כבר די מאסה עליי. האם יש לזה פיתרון? אני פשוט מרגיש שאני דוקר אותן.

   ד"ר אברמוב עונה:

   חשוב להשתמש בהרבה ג'ל סיכוך, ולהשתדל גם לחדור לאט עד שהן תתרגלנה למגע. הבעיה שלך הפוכה משל רוב הגברים המתלוננים על איבר צר מדי או קטן מדי, ואילו אתה מבורך באיבר רחב.

   בת 21 שואלת:

   אני נוטלת גלולות מזה זמן רב. אורך המחזור שלי הוא בין שלושה לחמישה ימים, כשבמהלך היום השלישי הוא מפסיק - אך ממשיך ביום הרביעי, ואז שוב מפסיק עד החמישי.

   קיימתי יחסי מין עם החבר שלי ביום הרביעי למחזור, שזה היה ממש כבר הסוף שלו, והוא גמר בפנים. בנוסף, באותו יום של קיום יחסי המין, התחלתי חפיסה חדשה של הגלולות.

   יכול להיות שהזרע נקלט אצלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין משמעות למשך הדימום או לכמות שלו במחזור. בשבוע ההפסקה את מוגנת, כל עוד לא שכחת אף גלולה בחפיסה שסיימת וכל עוד לא עשית הפסקה של יותר משבעה ימים.

   בן 17 שואל:

   אני הומוסקסואל מחוץ לארון ויש לי חבר כבר חצי שנה. בכל פעם שאנחנו עושים דברים מיניים שלא כוללים חדירה מלאה (אוראלי וכו') אני יכול לגמור ממש מהר (שתי דקות) ולפעמים להחזיק יותר (רבע שעה עשרים דקות). חשבתי שאולי יש לי בעיה של גמירה מהירה, אבל אז גיליתי שכשאני חודר אליו, אני מחזיק מעמד שעתיים ולא מתקרב אפילו לגמירה, ובסוף אנחנו מפסיקים כבר כי התעייפתי.

   הוא רומז לי שזה די מעליב אותו שאני לא גומר במהלך סקס מלא איתו, כאילו אני לא מתגרה ממנו מספיק. ניסינו עם כל מיני סוגים של קונדומים אקסטרה דקים, ואנחנו מנסים מגוון של תנוחות. יש דרך בעצם להביא לגמירה מהירה יותר? כי כרגע זה ממש לא נראה כאילו זה יקרה, וזה מצב מאד מתסכל.

   ד"ר אברמוב עונה:

   התחושה בזמן גירוי מיני ידני או אוראלי שונה מהתחושה בחדירה. יכול להיות שיותר מגרה אותך מגע ללא חדירה, יכול להיות שהקונדום מוריד לך תחושה, יכול להיות שאם גמרת כבר לפני כן במין ללא חדירה קשה לך יותר לגמור מהר בפעם השנייה. החבר שלך צריך להבין שאתה מתגרה מהמגע שלו ומהסקס איתו, ולא משנה באיזה דרך אתה גומר. הכול זה סקס - בין אם זה מין אוראלי, ידני או אנאלי. העיקר שנהנים, ולא משנה איך.

   קשה לתת לך טיפים איך לגמור בחדירה. נסה לפנטז על משהו שמאוד יגרה אותך, ונסה לא לגמור לפני שתחדור כדי שתהיה מאוד מגורה.

   בן 16 שואל:

   אפילו כשאני מתנשק עם חברה שלי יש לי זקפה. האם יש איזה דרך לשלוט בזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   זה נורמלי והגיוני לגמרי שבזמן גירוי מיני תהיה לך זקפה. אם אתה רוצה להוריד את הזקפה - נסה להסיח את המחשבה אל דברים מאוד לא מיניים.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות? שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "אני משתגעת לגמרי בזמן מחזור - מה לעשות?"