פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: מהי שפיכה נשית?

   האם יש לי שפיכה נשית אחרי אורגזמה? למה הזרע שלי כבר לא עף רחוק כשאני גומר? והאם אפשר להיכנס להריון מקונדום שנשאר בפנים? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בת 19 שואלת:

   אני מאוננת כבר מגיל 16, נמצאת עכשיו במערכת יחסים הראשונה הרצינית שלי ועדיין לא קיימת יחסי מין - ביינתים הכי רחוק שהלכנו זה נשיקות וליטופים.

   כשאני מאוננת אני מגיעה לאורגזמה יחסית מהר, ותמיד בזמן האורגזמה קיים בי צורך להשתין. אוננתי בפעם אחרת אחרי מתן שתן, והפעם כן השתנתי - אלא שזה לא נראה כמו שתן בכלל. קראתי קצת באינטרנט וראיתי שיכול להיות שזה שפיכה נשית.

   רציתי לדעת איך אני בודקת אם זו שפיכה נשית או פשוט שתן? האם רק גיניקולוג יכול לבדוק זאת?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לחלק קטן מהנשים יש שפיכה נשית בזמן אורגזמה, הנובעת מהפרשת בלוטות שנמצאות בשופכה. השפיכה הזו קורית בעיקר כשהגירוי הינו בקיר קדמי של הנרתיק. כשיש בריחת שתן יש לזה ריח של שתן, ובדרך כלל הכמות יותר גדולה. אין בהכרח צורך להשתין כשיש שפיכה נשית.

   אצל חלק מהנשים, מה שנראה להן כשפיכה הוא למעשה דליפה של נוזל מהנרתיק, אותה רטיבות שהיא מקסימלית בזמן גירוי מיני ויכולה לדלוף יותר בזמן אורגזמה. בדיקה גינקולוגית לא יכולה לאבחן אם זו שפיכה נשית או בריחת שתן, רק בדיקות מיוחדות של לחצים בשלפוחית השתן יכולים לעלות על זה.

   אנונימי שואל:

   כשהייתי צעיר יותר והייתי גומר, הזרע היה יוצא ועף הרחק מאיבר המין. כיום הוא יוצא קרוב יחסית ולא משפריץ רחוק. למה? האם זה משפיע על איכותו?

   ד"ר אברמוב עונה:

   ככל שאתה גומר לעתים יותר קרובות - כך כמות נוזל הזרע יורדת. אין הדבר מעיד על שינוי באיכות הזרע.

   בן 15 שואל:

   התחלתי לשכב עם חברה שלי לפני ארבעה חודשים, ואנחנו עושים את זה כל יום, לפעמים אפילו פעמיים. לפעמים, כשאני והיא שוכבים, פשוט לא עומד לי, או שהפין יורד באמצע הסקס. מה זה יכול להיות? זה ממש מתסכל.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם הזקפה יורדת, זה כנראה כי אתה לא מגורה באותו רגע או שאתה חושב על דברים אחרים ולא על הסקס. כדי שתהיה זקפה אתה צריך להיות מאוד מגורה. לפעמים, כשבורחות המחשבות או יורד הריכוז המיני, הזקפה יכולה לרדת. פעמיים ביום במשך ארבעה חודשים זה הספק יפה מאוד, ואין לך שום בעיה בתפקוד המיני.

   בן 17 שואל:

   אתמול שכבתי עם בתולה שהכניסה לעצמה אצבעות לפני כן ולא יצא לה דם. היה לי קונדום אחד, אז אחרי שעבדתי רבע שעה הורדתי את הקונדום וגמרתי בתוך נייר. לאחר מכן החזרתי את הקונדום שוב והמשכתי כ-20 דקות, ואז שמתי לב שאין קונדום - שהוא נשאר לה בפנים.

   הזין היה בלי טיפת זרע, אבל אני מפחד שהייתה נגיעה קטנה של זרע על הקונדום. האם היא יכולה להכנס להריון, ואם כן מה עושים?

   במצב כזה כדאי לקחת גלולת היום שאחרי עד 72 שעות מהמגע המיני. יכול להיות מצב של הפרשה מהבלוטות בשופכה שמכילה תאי זרע, וכבר היו מקרים של הריון מהישארות של קונדום בנרתיק. מאחר ולא גמרת הסבירות נמוכה, אבל לא צריך לקחת סיכונים מיותרים.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות? שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: מתחרמן רק מכפות רגליים, מה לעשות?