פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   איך לבחור מורה לנהיגה

   יאללה, הגיע הזמן שיהיה לכם רישיון, האופניים האלה די מכוערים. שירה ממליצה כיצד לבחור מורה נהיגה מתאים

   מזל טוב! הגעתם לגיל 16.5 או 17 ואתם כבר משתוקקים לקרוע את העיר עם המכונית של אבא. עכשיו מתחיל המסע שלכם בחיפוש אחר המורה המושלם לנהיגה – וה-ZONE כאן בשבילכם כדי לעזור לכם בחיפושים.

   שלב א': יוצאים לחיפושים

   אז איך מוצאים מורה טוב לנהיגה? קודם כל שואלים את אבא אם הוא מכיר מישהו מתאים מהעבודה או סתם חבר ילדות, יכול להיות שהוא יעשה לכם מחיר. זכרו שלעיתים שיקול הדעת של אבא מוטעה והמורה שהוא מציע לכם הוא בעצם חטיאר זקן שכל התלמידים שלו הם הילדים של החברים האומללים שלו.

   אחרי שפסלנו את אופציית האבא, עשו תחקיר בין החברים וקחו מהם שמות של מורים. כמה אנשים המליצו על אותו מורה? בינגו!

   שימו לב: הרבה מורים נותנים הנחות או שיעורים בחינם לתלמידים שמביאים חברים, לכן כדאי לשאול את הבחור שממליץ לכם על היתרונות והחסרונות הספציפיים של המורה, ולא להסתפק רק ב"הוא מדהים".

   שלב ב': השוואת מחירים

   זה הזמן להרים טלפונים. חשוב לשאול על הלו"ז של המורה (למקרה שהוא פנוי ללמד רק בשש בבוקר כל יום), כמה יעלה לכם דייט שבועי איתו ולתאם שיעור ראשון. אפשר לתת לאבא את הטלפון שידבר איתו גם קצת, זה יוריד מהלחץ שלו (המכונית שלו הולכת לאבדון) ואולי יסדר לכם מחיר נוח יותר.

   שימו לב: יש מורים שמוכנים לתת שיעור ניסיון חינם, כדאי לשאול, אין לכם מה להפסיד.

   שלב ג': שיעור ראשון

   כל מורה והשיעור הראשון שלו. יש מורים שייקחו אתכם למגרש ריק ויתנו לכם להעביר הילוך ולסובב את ההגה קצת כמו בלונה פארק, ויש שיזרקו אתכם ישר לאוטוסטרדה בין-עירונית לסצנת מרדף.

   בשיעור שתעברו כדאי לבדוק את ההתנהגות של המורה כלפיכם. מורה שצורח עליכם כשאתם בולמים בפתאומיות הוא כנראה לא המורה שתרצו לעצמכם. תזכרו שאתם הולכים להעביר לא מעט שעות מחייכם עם האיש הזה (אולי אפילו יותר משאתם חושבים), אז כדאי שהוא ימצא חן בעיניכם.

   שימו לב: אל תתביישו לשאול שאלות מפגרות ואל תמרחו את המורה בשקרים. לא משנה שאח של החבר הכי טוב שלכם נשבע שהוא אמר למורה שלו שהוא בשיעור 18 והוא ישר הגיש אותו לטסט: המורה יידע אם כבר למדתם נהיגה לפני לפי הנהיגה שלכם, או לפי הרישום באתר של משרד הרישוי. לא כדאי גם לשקר לו שעברתם תיאוריה אם לא עברתם, עדיף לוותר על הגאווה ולבקש ממנו שילמד אתכם תוך כדי נהיגה.

   סעיף מיוחד: בנות

   לא מעט בנות מרגישות לא בנוח עם מורה גבר. אם את לא מרגישה בנוח עדיף לחפש מורה אישה במקום לבזבז את תשומת הלב שלך על תחושות לא נעימות. בשיעור הראשון שלי המורה שלי התחיל לפתוח את נושא הנגיעות והסביר הוא נוגע בי זה רק כדי להסיט את ההגה כדי שלא ניתקע בעץ או נהרוג מישהו. אם את מרגישה לא בנוח פשוט תבחרי מורה אחר, את לא חייבת הסברים לאף אחד.

   שלב ד': החלטה

   אחרי שראיתם כמה מורים הגיע הזמן לבחור, לכו עם התחושה שלכם ותבחרו במורה שנראה לכם יותר טוב וגם יהיה יותר כיף להעביר איתו את הזמן. עדיף לשלם קצת יותר וללמוד עם בן-אדם נעים ואכפתי שלא ידבר בטלפון כל השיעור מאשר לשלם פחות ולצאת עם כאב ראש.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   ביוש!