פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: למה לא מומלץ לאונן בחיכוך עם המזרון?

   למה לא מומלץ לאונן בחיכוך עם המזרון? למה אני לא מצליח לבצע חדירה? והאם אפשר להיכנס להריון גם בלי שהקרום ייקרע? ד"ר אברמוב עונה

   בן 14 שואל:

   שמעתי שדרך האוננות בה השתמשתי במשך כמה שנים - חיכוך הפין במזרן - לא תקינה, ויכולה לפגוע בשפיכה שלי בעתיד. לכן הפסקתי להשתמש בה. אבל רציתי לדעת אם יש משהו שאני יכול לעשות בכדי להקטין או לבטל את הנזק שנגרם לי כתוצאה מהאוננות, והאם יש אפשרות לעשות את זה מבלי לפנות לייעוץ רפואי.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אוננות בשיטה של חיכוך במזרון איננה פוגעת בתהליך השפיכה. תירגע! אבל השיטה הזאת בכל זאת לא מומלצת, כי כשתתחיל לקיים יחסי מין יהיה לך יותר קשה להתרגל למגע של הנרתיק, בעוד שבאוננות עם מגע ידני יש דמיון לתחושה של הנרתיק העוטף את הפין. נסה לעבור לאוננות ידנית.

   בת 16 שואלת:

   יש לי חבר כבר מספר חודשים. עשינו הכול חוץ מחדירה - נגיעות, ירידות, ואני בתולה. אבל אני לא מצליחה לגמור, ואני לא מבינה את הבעיה. כשהוא מנסה להכניס אצבע, ממש ממש כואב לי והוא מפסיק.

   זה קשור לקרום הבתולין? איך אני יכולה לגמור?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רב הנשים גומרות ממגע חיצוני באזור הדגדגן - ולא מחדירה.

   לא כתבת האם את יכולה לגמור לבד. הדרך ללמוד לגמור היא באוננות - ברגע שתדעי מה גורם לך להנאה עצמית, תוכלי להעביר אליו את הידע. אתם מקיימים מגעים מיניים רק מספר חודשים - יכול לקחת אפילו שנה עד שאישה יכולה להרגיש בנוח עם בן הזוג ולגמור.

   בן 16 שואל:

   יש לי חברה בגילי. לאחרונה ניסינו לקיים יחסי מין, אבל אני לא מצליח לחדור כי איבר המין שלי לא נכנס. היא הייתה רטובה אבל אני יודע שהיא גם הייתה לחוצה.

   יכול להיות שזה בגלל שהזקפה שלי לא מספיק חזקה? אם כן, איך אני יכול לפתור את זה? אילו עוד סיבות יכולות להיות לכך?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכולות להיות שתי סיבות: או שהזקפה שלך לא מספיק חזקה, או שיש בעיה אצל חברתך, - כלומר שהיא הייתה מכווצת או שיש בעיה בקרום הבתולים שלה שהוא נוקשה ולא גמיש.

   נסו לקיים יחסים עם חומרי סיכוך עוד מספר פעמים, ואם עדיין לא יילך שתפנה חברתך קודם כל לבדיקת רופא נשים.

   בת 18 שואלת:

   אני וחבר שלי כבר שנה ביחד ואנחנו מתמזמזים הרבה - אבל לא שוכבים. קרה מספר פעמים שהוא הכניס את איבר המין שלו לתוכי, אבל אני לא בטוחה אם הוא קרע לי את קרום הבתולין, והוא גם אף פעם לא לגמרי גמר לתוכי, אולי רק את ההתחלה. האם אפשר להיכנס להריון אם קרום הבתולין לא נקרע?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מספיק תא זרע אחד שיעבור את פתח הנרתיק כדי שתיכנסי להריון. גם אצל אישה בתולה יש פתח מספיק גדול המאפשר לדם וסתי לצאת החוצה ולהפך – תאי זרע יכולים לחדור דרכו לנרתיק ולהפרות אותך, אם את בזמן הביוץ.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות? שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "למה החבר שלי לא גומר איתי?"