פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: מה לעשות אם אני מאוהב בידידה?

   אם התאהבתי בידידה שלי - האם לספר לה ולקוות שזה הדדי, או לשמור על הידידות שלנו? ה-ZONE מייעץ: לך על זה, אבל בעדינות. מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן עוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות, יעילות ואולי אפילו אכזריות, מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בן 17 שלח לנו שאלה:

   יש לי ידידה קרובה, שאני מכיר כבר שלוש שנים. לאחרונה קצת יותר התקרבנו, כיף לי איתה ובחברתה ואני יודע שאני אוהב אותה. אני מפחד לספר לה או להציע לה, כי זה עלול להרוס את מה שיש בינינו.

   לפני כמה חודשים היא נפרדה מהחבר שלה, ואני מנסה לשכנע את עצמי שאני לא אוהב אותה כדי שלא אציע לה, כי אני חושב שהיא רואה אותי רק בתור ידיד טוב ולא יותר.

   אני מאוד רוצה אותה בתור חברה, מה לעשות?

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   קודם כל תירגע. תבין שאתה בסך הכול בן 17, ובין אם תהיה איתה או לא תהיה איתה - זה ממש לא סוף העולם, למרות שאני יודעת כמה זה מרגיש ככה באותו זמן. תזכור תמיד שיש עוד מיליון וארבע דגים בים, ואם לא היא אז תהיה אחרת. תיקח נשימה עמוקה.

   אם לתת חוות דעת נשית, של מישהי שמכירה את הסיטואציה, אולי לא כדאי ללכת על זה. הרי בסך הכול אתם ידידים וכיף לכם ביחד, לא קצת חבל להרוס את זה?

   שני דברים עלולים לקרות אם תנסה להתחיל איתה: הראשון, שהיא תדחה אותך כי היא מסתכלת עליך כידיד ואז יהיה לכם מוזר ביחד. השני, שהיא לא תדחה אותך ותיכנסו למערכת יחסים, וגם זה קצת יהרוס את הידידות שלכם במובן מסוים. מערכות יחסים הרי נגמרות, וקשה לחזור משם לידידות אמיתית כמו פעם. אז כבר נראה לי שעדיף לשמור על מה שיש.

   אבל אם לתת חוות דעת של חברה טובה - לך על זה. אבל בהמון המון עדינות, כדי שבמקרה שהיא לא תרצה זה לא יהיה מוזר מדי אחר כך. תיפגש איתה לבד ותנסה ליזום נשיקה בלי להיות שקוף מדי, נשיקה שתיראה טבעית ממש כאילו היא התרחשה במקרה. אם היא מספיק תרצה את זה - היא תזרום ובענק, ויהיה לכם כיף ביחד. אם היא לא תרצה את זה, אז אין כל כך הרבה מה לעשות. תזכור - בלי להיות שקוף מדי, כי זה יחרבן לגמרי על הידידות שנשמעת מדהימה, וחבל.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE