פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אשת חייל: תפקידים צבאיים מופרכים לבחורות

   כן, גם לבחורות יש מה לעשות בצה"ל. הן יכולות להיות, למשל - מש"קית פייסבוק. או משהו פחות מופרך. כמו הרעיונות הבאים

   על משקי"ת פייסבוק, שמעתם? מה, לא?

   כן, גם אנחנו צחקנו בפעם הראשונה ששמענו. ואז, לאחר חקירה מעמיקה שכללה שליחת אחד מכתבינו המסורים ביותר בשטח לחקור את העניין עד היסוד (רק בשביל הפרוטוקול: זה לא באמת קרה), חזרנו עם מסקנה אחת מעניינת – מה זה החרטוט הזה, ועד מתי (סטגדיש!) צה"ל ימציא תפקידים כדי שלבחורות יהיה מה לעשות בזמן השירות הצבאי שלהן?

   אז הנה, הצלחנו לחשוב על כמה רעיונות מעניינים.

   מכ"ית תיונים

   מכירים את המיתוס הזה, שכל מה שבחורות עושות בצבא זה קפה? לא עוד. מהיום ואילך, לא מפקירים את שקיקי התה למוות בשק"ם, אלא עושים בהם שימוש לתפארת מדינת ישראל וסרוויס הפורצלן של סבתא שנמצא בבוידעם מתקופת המנדט.

   בעלת התפקיד תעבור הכשרה מלאה בטבילת התיון, כמות הסוכר, טמפרטורת המים, ואם יתמזל מזלה והיא נפלה על הקורס בזמן טוב – הנחת ביסקוויטים בזווית הנכונה על יד הכוס.

   פקידת נזיפה

   גם פה מדובר בתפקיד משנה חיים, שלא ברור איך הסתדרנו בלעדיו עד היום – אחרי קורס מקיף בזריקת קללות, עשיית רגשי ודיבור בקול ממש מעצבן, החיילות יהיו מוסמכות להתקשר לכל חייל משתמט באשר הוא, ולנזוף בו עד שהמסכן ירצה להתחפר מתחת למיטה שלו ולהיחנק מהאבק (או לפחות עד שהוא יחליט לנתק את הטלפון).

   דוגמנית צה"לית

   אומרים לך שאת כוסית? זה התפקיד בשבילך! לא עוד השתמטויות בגלל שחתמת חוזה דוגמנות עם פראדה (או עם סניף "הלבשת חווה" בבת ים). מהיום, תוכלי לדגמן ברחבי הבסיס כומתות ושרוכים בשלל צבעים על רקע המדים הירוקים (והאופנתיים במיוחד, יש לציין).


   .

   מזרון פלוגתי

   לפני שפע התביעות שנקבל, מערכת ה-ZONE מבקשת להבהיר כי אין לנו שום כוונה להישמע סקסיסטיים, וכל קשר בין הבדיחה על הבחורה והמזרון והפלוגתי ובין התפקיד מקרי בהחלט. מדובר בתפקיד רציני, שצריך בשבילו הרבה סיבולת. וגם עדיפות לגב חזק במיוחד. בגלל המחסור בציוד, ובמזרונים בפרט, הבחורות ישמשו באמת כמזרונים לחיילים בעלי בעיות גב משמעותיות במיוחד.

   דורסת מקצועית

   להבדיל משאר התפקידים המכובדים למעלה, מדובר בתפקיד קרבי לכל דבר, ובשיטת לוחמה חדשנית ומתוחכמת – לקח לך מעל ל-60 שיעורי נהיגה לעבור טסט? לקח לך מעל ל-10 טסטים לעבור טסט? כבר הפסקת לספור כמה פעמים דפקת את האוטו ברוורס, או כמה חתולים הרגת בהיותך על הכביש? מקומך אצלנו, ביחידה החשאית לדריסה המונית! שאר הפרטים מסווגים למען טובת הציבור ובעיקר כי אין לנו מה להגיד עוד.


   והנה התפקידים הצה"ליים האמיתיים. טוב, בערך