פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמחת תורה: סיפורי התנ"ך הסקסיים

   חג שמחת תורה הגיע! מה, אתם לא שמחים בתורה? אספנו לכם את סיפורי התנ"ך הכי סקסיים, שתלמדו קצת לכבוד החג. ה-ZONE אוהב את התורה!

   שיעורי תנ"ך נראים לכם הדבר הכי מבאס מאז שהמציאו את הקוביות בשיניים? צודקים! אלא שלתנ"ך יש צדדים אחרים שבדרך-כלל לא תשמעו עליהם בשיעור. לכבוד שמחת התורה הכנו לכם ב-ZONE את סיפורי התנ"ך הכי עסיסיים, אפלים, מדממים ובעיקר: מעניינים הרבה יותר משהמורה נחמה תספר לכם. אז יאללה: נתחיל מבראשית.

   הנחש חם על חוה

   בראשית ברא ה' את השמים והארץ עוד הרבה דברים ואת אדם וחוה, את כל אלה הוא שם בתוך גן-עדן מלא עצים עם עץ אחד ועליו שלט "לא למאכל", עד כאן סבבה.

   יום אחד הולכת חוה לטיול ומגיעה לעץ הזה, העץ היחיד שממנו אסור לאכול והנה פתאום מתפתל שם נחש שמפתה אותה ובסופו של דבר גורם לה לאכול את התפוח ולתת גם לבעלה. למה הנחש רוצה בכלל שחוה תאכל את התפוח?
   הפרשנים אומרים שהנחש קינא לאדם ורצה את חוה לעצמו ולכן רצה שהאדם ימות וישאיר לעצמו את חוה שבאותו זמן עוד לא גילתה את עלי התאנה.

   האם הנחש היה באמת או שהוא רק הזיה של חוה? ומה אדם וחוה עשו כל היום בגן-עדן? בראשית, סוף פרק ב'-ג' פירוש רש"י וספורנו.

   על גזענות ואיך היה משה במיטה

   אחרי יציאת מצרים יושבים מרים ואהרון לשיחה ומדברים על האישה הכושית שאיתה התחתן משה. זה לא נשמע כל-כך רע בגלל שהמשמעות של "אישה כושית" בתנ"ך זה "אישה יפה". אלא שבעקבות הרכילות הזאת מרים חטפה צרעת כעונש, ומשה צריך לעשות טקס שלם כדי לרפא אותה. למה מרים נענשה אם היא בסך הכול דיברה על עור-הפנים של אשתו של משה?

   אז זהו, שהפרשנים מספרים לנו שמרים דיברה על זה שמה מרוב שמשה היה נביא גדול החל לפרוש מינית מאשתו – ייבש אותה בקיצור. מרים הייתה חכמה וידעה שלא מייבשים אישה יפה.

   ולמה אהרון לא נענש? ואיך בכלל מרים ידעה שמשה מייבש את אשתו? במדבר, פרק י"ב, רש"י.

   מי בונה מקלחת על הגג

   יום אחד הולך לו דוד המלך ומבחין באישה נאה מתקלחת על הגג. הוא שולח לברר מי זאת ומגלה שזאת בת-שבע, אשתו של אחד החיילים שהוא גם במקרה מורד בדוד המלך. דוד שוכב איתה ואז מזמין את בעלה, אוריה החיתי, להגיע לארמון, במטרה שבערב הוא ילך לביתו לשכב עם אשתו. אלא שאוריה, חייל נאמן שכמותו, מסרב ללכת לביתו ומתעקש להשאר לישון בארמון שלושה לילות. אחרי הלילות האלה שולח אותו דוד חזרה לקרב עם הודעה סודית למפקד שלו: הרוג את השליח שמביא לך את המכתב.

   אז אם זה בעצם לא חטא, כי אמורים להרוג את המורדים במלכות, למה דוד נענש עליו? ומה הקשר של אמנון ותמר לדוד ובת-שבע? שופטים פרק ד' רש"י.

   ילדה, רוצה לבוא איתי לגורן?

   היה הייתה אלמנה צעירה ונאה בשם רות ואלמנה זקנה בשם נעמי, ושתיהן היו עניות. שלחה נעמי את רות ללקט את השיבולים שנפלו לקוצרים בשדות, שיהיה מה לאכול. בזמן שהיא מלקטת עובר במקום בעז, עשיר ומכובד וככל הנראה גם רווק, ושואל את הקוצרים מי הנערה המהממת הזאת. הם מספרים לו איך היא עזבה את מולדתה ובאה אחרי נעמי שלא היה לה כלום. בעז מתרשם הסיפור ואומר לה שמעכשיו תשלקט רק בשדה שלו והוא יגיד לקוצרים שלא יציקו לה. כשנעמי שומעת על ההתפתחויות היא כבר לוקחת את מושכות הקשר לידיים ושולחת את רות להתבשם וללכת לשכב בגורן של בעז - ומשם הדרך לחופה כבר הייתה קצרה.

   אבל למה בכלל התאלמנה רות מההתחלה אם היא הייתה בחורה כל-כך טובה? ובן כמה היה בעז שהוא כבר הספיק להיות כל-כך עשיר? מגילת רות פרקים א'-ד'.

   הסיפורים האלה קטנים עליכם?

   יהודה ותמר (לשכב עם אבא של בעלך בתחפושת של זונה)
   יעל וסיסרא (פיתוי ורצח)
   אמנון ותמר (אונס וגילוי עריות)
   אסתר אחשוורוש (בית הפרוצות הראשון המתועד)
   וכמובן: רחב, שהייתה בעלת מסעדה כמובן!

   חג תורה שמח!