פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עונת המחשופים

   אלאור לא מסוגל לראות את כל הבחורות ברחובות עם בגדי הקיץ החושפנים שלהן, שירה לא מבינה מה הבעיה. ומה אתם חושבים? לפתוח עוד כפתור?

   (צילומי אילוסטרציה: shutterstock)

   הצד שלו: תסגרי כפתור, בחייך

   שמתם לב שככל שהזמן עובר, ככה הבגדים של בנות ישראל יותר ויותר מתקצרים? אני נגד ביגוד חשוף לבנות, עד כמה שזה יישמע ציני.

   בואו נרד לשורש העניין. למה בנות הולכות עם בגדים חשופים? למה הן צריכות לחשוף את גופן בפני העוברים ושבים? זה הגוף שלנו הוא לא כלי שאפשר להשתמש בו כרצוננו, להשגת המטרות שלנו. בנות שמתלבשות בצורה חושפנית הולכות בדרך הכי נמוכה שיש, ללכוד את מבטי האנשים כדי לקבל את תשומת הלב שהן כל כך זקוקות לה.

   מילא אם הן הולכות כמו שהן רוצות בביתם, אבל למה אני צריך לראות את זה ברחוב? לי כאדם דתי זה לא נעים וגורם לאי נוחות מסוימת, שתגרום לי להמעיט ללכת במקומות שנודעים בלבוש חשוף. תחשבו כמה לא נעים אם תלכו עם משפחתכם ברחוב ותראו בחורה שלא חוסכת מעצמה ומאיתנו שום דבר. בשביל מה?

   יכול להיות שהרוח הליברלית צריכה לדלג על ארץ ישראל. יש כאן ערכים ברורים ואיסורים, ולא נוכל לאמץ כל אופנה או טרנד מהעולם, אנחנו צריכים לאמץ את מה שמתאים לרוח החיים שלנו, לא לרוחם של אחרים. בגדים חשופים צריכים להיות טרנד שאנחנו חוסכים מאיתנו.

   (אלאור ליכטצייגר)

   הצד שלה: תסגור את הפה, בחייך

   שמתם לב שככל שהזמן עובר, יש קבוצה לא מבוטלת של אנשים במדינת ישראל שפשוט איבדה איפשהו את וסת החום בגוף שלה? קבוצת אנשים מסוימת שפשוט לא מרגישים חום וקור ומבחינתם הכי הגיוני ללכת כל השנה במעילים.

   אז אפשר לרדת לשורש העניין, כמו שידידי המלומד אלאור מנסה לעשות בצד השני של הדף, אבל אפשר גם להגיד את זה בפשטות: אנו מדינת שמש ובתור שכזאת זכותנו ללכת בבגדים שאתה מכנה "חושפניים". כשהשמש יוצאת המעבר לחולצות ומכנסיים קצרים הוא רק טבעי.

   הגיע הזמן שהציבור יפנים: בגדים צריכים להיות קשורים למקום ולאירוע שבו לובשים אותם. בים לובשים בגד-ים, ברחוב לובשים חולצה ומכנסיים קצרים, בבני-ברק לובשים חצאית ובבית-שמש לובשים אוהל. תפסיקו לנסות לשנות סדרי עולם, מי שלא נאה לו לראות בחורה במכנסיים וחולצה שגם לא ייראה פרסומות על איילון, טלוויזיה קולנוע ושבכלל - יישאר סגור בבית עם התנ"ך.

   אנחנו לא במאה ה-15, לנשים מותר להביע את עצמן גם באמצעות בגדים, בגדים מודרניים הם לא טרנד חולף, הם כורח המציאות. זאת התרבות של העולם המודרני, זכות האישה על גופה וגם סתם כי חם לאללה.

   (שירה הדס נקר)

   בטור שעבר הם התווכחו אם בן הזוג צריך תמיד לבקש סליחה במריבות. אתם החלטתם - לא!