פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   דרוש תיקון

   שנה חדשה ומעפנה - לא חבל? הנה חמישה דברים שצריך לתקן לקראת השנה החדשה, כדי שהחיים שלנו יהיהו כאן יותר נורמליים

   הממשלה מתעסקת בהמלצות של דו"ח טרכטנברג, שמציע איך לסדר את הבלאגן שנוצר במדינה, אבל אין שם את הדברים שחשובים לנו באמת. הנה חמישה תיקונים שלדעתנו צריך לעשות דחוף במדינה, ויפה שעה אחת קודם. לטיפולכם, נבחרי העם.

   1. טלוויזיה

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   לפחות זה. מתוך "רמזור" (צילום מסך)

   בארה"ב העסק מאוד מסודר. השנה מחולקת לעונת חורף ועונת קיץ ובכל פתיחת עונה, חוזרות סדרות עם רייטינג מספק וסדרות חדשות מתחילות, מנסות לקלוע לטעם הצופים. אצלנו אין עונות, אין פיילוטים, אין סדרות בכלל(ותודה ל"רמזור"). אי אפשר לשבת בכל פתיחת עונה ולסמן לעצמך איזה סדרות חדשות תתחיל לראות בערוץ 2, מאילו סדרות תתעלם בערוץ 1 ואיזה כשלונות מפוארים יצור ערוץ 10, פשוט אין.

   אני קורא לזכיינית קשת (כי כל השאר מעתיקים ממנה) להתחיל לייצר סדרות מקוריות ומעולות, לנהוג בשיטת הפיילוטים והעונות ולהפסיק עם כל תוכניות הריאליטי המיותרות.

   2. תחבורה ציבורית

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   נסיעה לגיהנום (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   נסעתם פעם ברכבת התחתית בערי אירופה וארה"ב? זו דרך כל כך יעילה ושימושית להנעת המונים בתחבורה ציבורית, למה לא ליישם אותה גם כאן? והאוטובוסים? אפשר לקרוא לרפורמה בתחבורה הציבורית שהחלה לפני כחודשיים כפלופ הכי גדול שנעשה כאן. חוץ מפופוליזם טהור, אין ברפורמה הזאת דבר אחד מוצלח ויעיל.

   3. אינטרנט

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   נו כבר יא $!@$!#*@!& (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   מדינת ישראל היא מדינה ששואפת להיות מדינה מודרנית ומתקדמת בכל הנוגע לטכנולוגיה, אבל חשבתם על מהירות האינטרנט בה אנו גולשים? בזמן שביפן גולשים בממוצע במהירות של 102 מ"ב לשניה ובצרפת 44 מ"ב לשניה, בישראל גולשים בממוצע במהירות של 2.5 מ"ב לשניה וגם זה יקר. אינטרנט הוא מצרך בסיסי בעשור השני של המאה ה-21 והוא לא מקבל את מלוא תשומת הלב בישראל. צריך להגדיל את טווח המהירות בארץ וכמובן לדאוג להוזלת מחירים דרסטית בתחום.

   4. יוקר המחיה

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   אין לנו מספיק כסף לבלות! (צילום: אייל סגל)

   כולנו יצאנו לזעוק את זעקת יוקר המחיה. גם לבני נוער לא קל לחיות כאן, בואו נשים את הדברים על השולחן. כשסרט עולה 37 שקלים, ארוחה ברשתות המזון המהיר עולה 40 שקלים לפחות, תחבורה ציבורית רעה ויקרה וכל יציאה מסתכמת במאות שקלים, איך אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לצאת מהבית? זה דורש מאיתנו לעבוד, לא שזה דבר רע בחופשת הקיץ, אבל כדי לממן את עצמנו אנחנו צריכים לעבוד במהלך כל השנה וזה כבר לא הגיוני.

   5. מערכת החינוך

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   הצילווו (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   אין שום דבר תקני במערכת החינוך בישראל. ידוע שאנו לא מככבים במבחנים העולמיים, אז במקום לעשות טיפול יסודי, לטפל בחומרי הלימוד, במורים שבאים להעביר כרטיס בכניסה, ביציאה ובין לבין לא לעשות כלום, מחליטים להעלות את הרמה של הבגרויות, שאולי תעלה את הרמה של התלמידים. אז מתפלאים שהחינוך הפרטי הפך להיות עסק משגשג ולגיטימי בארצנו?

   מה אתם הייתם משנים במדינה?