פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: למה לא עומד לי?

   למה כשאני מנסה לקיים יחסי מין בפעם הראשונה, לא עומד לי? ואיך אני יודעת אם חוויתי אורגזמה או לא? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 17 שואל:

   יש לי חברה כבר שנתיים, והיא הקשר הראשון שלי. אנחנו כבר עושים מין אוראלי והיא גם עושה לי ביד, והחלטנו לאחרונה לנסות לקיים יחסי מין מלאים. קנינו קונדומים, וכשניסינו בפעם הראשונה לא עמד לי. חשבנו שזה בגלל הלחץ של הפעם הראשונה והחלטנו לנסות בפעם אחרת, אבל גם בפעם השנייה שניסינו לא עמד לי.

   היא מאוד מבינה אותי ומבינה שזאת הפעם הראשונה ושכנראה אני לחוץ, אבל אני חושב שכבר נרגעתי מהלחץ - ולמרות זאת לא עומד לי כשאני שם קונדום. חשוב לציין שבדרך כלל כן עומד לי, אבל כשמגיע הרגע שאנחנו מתחילים להתארגן לעשות יחסי מין מלאים - הוא יורד לי ולא עומד שוב, גם אם אנחנו מנסים הרבה זמן להעמיד אותו. חשבתי לנסות לקחת ויאגרה, למרות שאני יודע שהוא כן יכול לעמוד - פשוט הוא לא עומד לי דווקא ברגע שאחרי ששמתי את הקונדום. אשמח לעזרתך ועצתך.

   ד"ר אברמוב עונה:

   זו תופעה מאוד מוכרת שכשהגבר מתארגן ומתכונן להלבשת הקונדום, הוא מאבד את הריכוז והגירוי המיני ואז הזקפה נופלת. ניתן להתמודד עם זה עם ויאגרה או כדורים דומים כדי לשבור את הלחץ הראשוני, שהרי אין לך בעיה רפואית בוודאות.

   אפשרות אחרת היא לנסות לקיים יחסי מין בלי קונדומים. אתם כבר שנתיים יחד ואני מאמינה שלא קיימתם יחסי מין עם אחרים בתקופה זו. אפשר שחברתך תתחיל ליטול גלולות כאמצעי מניעה.

   ואפשרות שלישית היא שהיא תלביש לך את הקונדום תוך כדי גירוי ידני של הפין, אולי אפילו תוך כדי מין אוראלי, ככה הגירוי ימשיך לך ולא תאבד ריכוז מיני. דורש קצת דמיון....

   בת 17 שואלת:

   חבר שלי ואני התחלנו לקיים יחסי מין. בזמן האחרון, אחרי שהוא גומר בפנים (בלי קונדום), נורא כואב לי עד שקצת קשה לי ללכת, וגם שורף. אחרי שעה זה נרגע, אבל עדיין שורף לי להשתין. למה זה קורה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם את מספיק רטובה בזמן חדירה? כדאי להשתמש בחומרי סיכוך ולראות אם זה יעזור. אם זה לא עניין של רטיבות דורש בדיקה רפואית. אם קיימתם בעבר יחסי מין עם קונדומים והכול היה בסדר, יכול להיות שאת רגישה לנוזל הזרע. בקשי ממנו לגמור בחוץ ותראי אם זה פותר את הבעיה. אם כן, הרי האבחנה היא רגישות לנוזל הזרע, ואין ממש טיפול. אפשר לפנות לאלרגולוג.

   אם זה לא פתר את הבעיה, צריך לראות אם אין גורם זהומי בזרע או בנרתיק הגורם לך לצריבה שכזו או בעיות אחרות הגורמות לכאבים.

   בן 13 שואל:

   הבעיה שלי היא שנוזל הזרע שלי יוצא לבד, גם כשאני לא מאונן או מתחכך באזור איבר המין. למה זה קורה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לפעמים בזמן גירוי מיני, גם בלי מגע באזור, יש דליפת נוזל מבלוטות שנמצאות לאורך השופכה. אם דליפת הנוזל או השפיכה קורים בזמן שינה מדובר בתופעה מוכרת הנקראת קרי לילה. בגיל ההתבגרות קורות הרבה תופעות כאלה עד שהמערכת המינית מתייצבת ומבשילה.

   בת 16 שואלת:

   רציתי לדעת, מה אמורים להרגיש כשיש אורגזמה? כי כשאני מאוננת, בשלב מסוים נהיה לי חם ועובר לי רעד חזק בגוף – אבל לאחריו אין תחושת "פורקן" משחררת כמו שתמיד מדברים עליה. להיפך – האזור עדיין רועד ועצבני והגוף דרוך ומתוח. לא עוזר להמשיך מעבר לנקודה הזאת, כי אחרי שעובר ה"רעד" החזק זה כבר נהיה לא נעים להמשיך לגעת שם אז אני מפסיקה.

   האם זאת אורגזמה? או שהעובדה שאין לי פורקן ורגיעה אחר כך אומר שעדיין לא הגעתי לזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם יש תחושת התכווצויות בנרתיק? יש בנות שההתכווצויות בנרתיק מסמנות להן שהן חוו אורגזמה. אם את רוצה לבדוק מה קורה אחרי, נוחי קצת ואז תנסי להמשיך את הגירוי המיני עוד פעם, ותראי אם זה מעלה אותך שלב. אם יש תחושת אי נוחות, נסי לגרות באזורים אחרים סביב הדגדגן שיהיו פחות רגישים.

   בזמן גירוי מיני גבוה יכול להיות תחושת חום ורעידות בכל הגוף שמעידות על זה שאת בשלב גבוה של גירוי וקרובה לאורגזמה.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות? שלחו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   שאלה פתוחה עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: מה היתרונות והחסרונות של אוננות?