פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: כשהחבר לא מצליח לגמור

   למה חבר שלי לא מצליח לגמור כשאנחנו שוכבים? ואיך מאריכים את זמן הגמירה? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בת 18 שואלת:

   החבר שלי ואני ביחד כבר כשנה, אנחנו מאוד פתוחים אחד עם השנייה והקשר שלנו מעולה. התחלנו לקיים יחסי מין לפני כחודש. הבעיה היא שהוא לא מגיע לאורגזמה אף פעם, גם לא כשאני עושה לו ביד. אמנם גם אני לא הגעתי לאורגזמה עד כה, אבל אני מודעת לכך שאצל בנות זה יותר בעייתי, ועל בנים שיש להם בעיה בנושא הזה עוד לא שמעתי. כשאנחנו שוכבים הוא מתעייף די מהר ובשלב כלשהו הזקפה שלו נחלשת. ניסינו גם תנוחות שאני מעליו והוא לא צריך להתאמץ, אבל גם זה לא עובד. מאוד חשוב לי שהוא ייהנה מיחסי המין ויגיע לאורגזמה וזה פשוט לא הולך. מה עושים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   חשוב לדעת האם בן זוגך יכול לגמור באוננות לבד.
   אם כן, הרי זה עניין של זמן עד שגם הוא יירגע, יהיה יותר מרוכז במין, לא יילחץ. נראה לי שהבעיה היא לא שהוא לא מצליח לגמור אלא שהוא מאבד זקפה, אולי כי לא נוח לו, אולי כי הוא מתרגש מהמצב החדש, אולי התחושות שהוא מרגיש שונות ממה שהוא רגיל כשהוא מאונן לבד.

   לוקח לפעמים זמן לשני בני זוג להתרגל אחד לשני ולהירגע כדי לאפשר לעצמם ליהנות מהמין. הייתי אומרת שתחכו כמה חודשים ותתנו לעצמכם לתרגל ולהתנסות במין מבלי לחצים ומתחים מיותרים. אם עדיין הוא לא יצליח לגמור או לחילופין אם הוא לא מצליח לגמור גם באוננות, כדאי לפנות לטיפול מיני.

   בן 16 שואל:

   אני בן 16 ואני גומר די מהר, בערך תוך דקה. שמעתי על שיטה להארכת זמן הגמירה: שניה לפני הגמירה מכווצים את שריר ה-PC ועוצרים את הזרע, ואז אפשר להמשיך.

   האם השיטה הזאת בטוחה? אני משתמש בשיטת ההתחל-הפסק ואני חושב שזמן הגמירה מתארך, אבל אני עדיין מרגיש שאני גומר מאוד מהר.

   ד"ר אברמוב עונה:

   התרגילים האלו עובדים מצוין. ישנם שני ספרים שמתארים איך לחזק את השליטה בעזרת תרגילי התחל-הפסק, "פז"מ" של הלן זינגר קפלן ו-"גבר, מין והצלחה" של ד"ר צבי צוקרמן. זהו סוג אחד של תרגילים, ישנו גם ה-squeeze technique.
   שימוש במשחה מאלחשת אזראקאין 5%, שמורחים רק על ראש הפין חצי שעה לפני חדירה, יכול להקטין את התחושה והגירוי ולהאריך זמן שפיכה (רק לזכור שאין מין אוראלי עם זה). כמובן שעל אותו רעיון שימוש בקונדום יכול להאיט את זמן השפיכה כי גם הוא מקטין את התחושה.

   אנונימית שואלת:

   נטלתי גלולות לפני כחצי שנה. בהתחלה היה לי דימום, אחר כך זה התאזן, ולקראת הסוף זה חזר להיות כמויות גדולות של דם. בעקבות המלצת רופאת הנשים לקחתי למשך שבוע שתי גלולות ברציפות, כדי להוריד את מינון הדם עד לסיום ה"מחזור". לאחר מכן קיבלתי מחזור רגיל פעם אחת, ומאז לא קיבלתי יותר.

   עשיתי בדיקות הריון ויצא שלילי, ועדיין לא קיבלתי מחזור. מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם את עדיין תחת גלולות ובדיקת ההריון שלילית, התעלמי והתחילי חפיסה חדשה לאחר שבוע הפסקה, ותראי מה יקרה החודש הזה מבלי שתעלי את כמות ההורמונים הפעם.