פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חגית יאסו או דוד לביא: מי צריך לנצח?

   זהו זה, תכנית לפני הגמר. סער בעד חגית יאסו, אבל גם מעריך את דוד לביא, ולא מבין מה לירון רמתי עושה שם. תחזיקו חזק

   כוכב נולד הייתה צריכה לעמוד אתמול במבחן חשוב. אחרי תכנית לא מדהימה ברביעי, היה עליה לספק לנו אמש שלישיית גמר ראויה וביצועים על רמה, שלפחות נרגיש או נריח את הגמר הקרב. האם המשימה הושלמה?

   שלישיית הגמר

   חגית יאסו: כי לא צריך להיות כל כך רציניים

   צריך לומר את זה: חגית יאסו לא הפגינה מאמץ עילאי כדי לדלג אמש לגמר, כבר היו לה וביצועים טובים יותר מזה של אתמול לאורך החודשים האחרונים. ובכל זאת, אם יש צדק על קו חיפה-הרצליה, יאסו – אחת שהגיעה לאודישן כמעט בטעות ובכל זאת נתנה את אחד הביצועים המרגשים והנקיים שיש ל"עומד בשער" – היא זו שיהיה ראוי לזכור מהתכנית. ואם יש צדק בעולם, זה יקרה פשוט כי חגית יאסו הייתה הכי חגית יאסו שאפשר מכולם, וזה מספיק.

   אם יש צדק, הזוכה בתכנית יהיה המתמודד שניפק את הביצוע הכי משחרר, הכי מחדש, הכי כיפי ומהנה, שמזכיר שלא תמיד חייבים להיות כל כך רציניים. הביצוע הזה – לטעמי הטוב ביותר העונה, "וואחה תימשי לישפיטר" - שייך לה. אם לכוכב נולד עוד נשארו שאריות של תקווה כלשהי מהעונה הזאת, אז תסמסו לחגית יאסו, אחד המרעננים מעוררי התקווה של התכנית, ותנו לילדה את הסיכוי הטוב לנצח.

   דוד לביא: כי אי אפשר בלעדיו

   מצד שני, יהיה אפשר להצטער אם יהיה זה דוד לביא?
   איפשהו בסביבות עשר בלילה, יכול להיות שהרגשתם אתמול משב רוח באוזן. מצטערים, זה פשוט טון האוויר שהשתחרר לנו עם העלייה הדרמטית לכאורה שלו לגמר. דמעות ההקלה של לביא אחרי היוודע הבשורה על עלייתו אמרו את זה מספיק ברור: גם הוא הרגיש שזה כמעט ונגמר בתאונה. רגעים של חרדה קלה, עדיין לא ברור לגמרי אם מעושה או לא, הורגשו לפני ההכרזה הרשמית על היותו שם.

   השופטים טמנו אותו באקט תמוה וקצת חסר אחריות במקום האחרון אחרי ביצוע לא טוב, סירבו לסלוח על מופע מתחת לסטנדרטים שהוא עצמו הציב, ולרגעים מעטים התחושה הייתה שהנה, עוד שנייה והוא מפספס לנו את הרכבת. אלא שלאיש עם כמות כזו של יומרות בערב אחד אסור היה שלא להגיע לערב הגמר, והעונה הזאת, אפשר להודות, לא הייתה יכולה להרשות לעצמה להתקיים בלי דוד לביא בגמר שלה.

   לירון רמתי: כי.... אה.... לא יודעים למה

   נסתרות דרכי כוכב נולד. רק לפני שנייה התיישב לירון רמתי באולפן הבוקר של טלי מורנו ודן שילון בראיון שאחרי ההדחה, ומצא את עצמו מרגיע באדישות מהולה בביטחון את טלי שהוא בכלל לוקח את הכל באיזי. אתמול הוא כבר ראה את עצמו פוסע, באיזי כמובן, לגמר.

   גם אמש רמתי לקח את העניינים ממש באיזי. עוד לפני ההצטרפות שלו לחגית ודוד הוא רקח איזה שיקוי מעניין-מעורפל משלו ל"נשל הנחש", שכח לרגע איזה שיר הוא אמור לשיר בביצוע הבא, אמר לצביקה הדר שהוא "קצת כועס" בספק הומור פנימי-ספק משהו לא ברור אחר, ואז נתן את הגרסה שלו ל-"מנגב לך את הדמעות", בדרכו הרמתית הכאילו ממוסטלת. מכל זה הוא יצא עם גמר ביד.

   גם מחר רמתי ישדר קוליות ויסרב להתרגש מהעפלתו המוזרה לגמר, וגם על השאלה איך הוא בסוף הצליח להגיע לשם אחרי שכבר היה בחוץ הוא לא יתעכב לענות. אחרי הכול, גם הוא עוד לא באמת יודע מה נקבל מהמפגש המעניין שלו עם המעמד. כי זה המצב הנוכחי: מרחק של חמישה ימים מהאירוע עדיין לא ברור איך יתיישר רמתי - שאוהב את ההופעה שלו קטנה, לא מפציצה, אינטימית, "משהו של פעם" - עם הביצועים הגדולים מהחיים שבימת הגמר של כוכב נולד דורשת. אל תצפו מאיתנו לתת לכם תשובות. אחרי הכול, אם זה רצון כוכב נולד (או המסמס), ביום שבת הקרוב זה גם מה שהיא (או הוא) תקבל (או יקבל?). באיזי.

   המודח: נוי דנן

   לא ייאמן. עוד שנייה ודנן היה שם, קרוב רק 10 אחוזי הצבעה מלתקן את הביצועים הלא מאוד מחוברים של אתמול בגמר. אבל העניינים לא נדבקו לו, ולמרות מאצ'-אפ שקול מול רמתי הוא לא הצליח לשתות מהבאר. פספוס רציני. וכמה פלצטים הוא שפך בשביל זה.

   פינת השופטים

   תכנית הברדק של יום רביעי, שבה הודחה סופית אורטל אדרי, לא התעלתה מעל הציפיות של עצמה. היא לא השתפרה עם ההשתפכויות הפרועות של השופטים על כל מה שזז, במקום לנסות להיות קצת עניינים יותר ולזכור שיש חיה כזאת – לא מפחידה בכלל – שנקראת ביקורת רצינית. אתמול משהו שם השתנה, וזמן המסך שלהם היה הרבה יותר ידידותי, מתאים למעמד ונוח לעיכול. היידה מירי-צדי.

   שימו לב ש:

   הפרק האחרון שלפני הגמר לא היה מלווה עד היום בפרומו גמר מושקע בעונות קודמות? כי אתמול לא ממש היה כזה.

   לגזור ולשמור

   "זה כמו אישה נורא נורא יפה ששמה על עצמה יותר מדי ליפסטיק ואתה אומר לעצמך, בשביל מה היא צריכה את זה?" (עברי לידר מדגים)

   "המתמודדים נתנו פייט עצבני" (איש לא ברור עם תלתלים מנתח)

   "צדקו, אל תיתן לי את המבט הזה" (צביקה הדר נלחץ)

   מי המנצח שלכם בגמר? בואו להצביע בפייסבוקזון