פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סיכומשבוע: חוק החרם עובר, דנה רון נגד גיא פינס, תמר יהלומי פורשת

   מה זה בעצם חוק החרם, איך קצב שוב הסתבך, מה קרה עם תמר יהלומי ולמה דנה רון ברוגז עם גיא פינס. כל מה שקרה השבוע, פלוס שאלה בשבילכם: תמר יהלומי הייתה צריכה לפרוש?

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   האייטם הסוער: חוק החרם, גרסת הקרב

   משכן הכנסת בישראל כבר ידע סערות, טונים גבוהים, נאומים עצבניים. השבוע היה זה עוד פרק בסדרה.

   במרכז הבלגן החדש עומד חוק חדש שכבר הספיק לקבל את השם "חוק החרם". עיקר הרעיון שלו קובע: מעכשיו יהיה איסור על פעולת חרם כלשהי על שטחי התנחלויות. החוק החדש אושר סופית ברוב של 47 מול 38 חברי כנסת, בינתיים הוא כבר הספיק לעורר ביקורת מצד האיחוד האירופי וליצור סערה גדולה במליאת הכנסת (במסגרתה סולקה מהאולם ח"כ זועבי כי התעצבנה מהדברים שאמר עליה ראש הממשלה, הגיבה בצעקות והורחקה מהמליאה). ראש הממשלה נעדר מההצבעה המכריעה על החוק ואז להבהיר שבלעדיו הוא בכלל לא היה עובר, וקיבל על כך דברי ביקורת קשים מיו"ר האופוזיציה ציפי לבני ("אתה כולך פוזה וסיסמאות נבובות"). בקיצור, החוק השנוי במחלוקת העלה הרבה סימני שאלה, וסביר להניח שזאת לא הפעם האחרונה שתשמעו עליו.

   במילים פשוטות: השבוע אושר חוק חדש במליאת הכנסת הישראלית שאוסר על החרמת התנחלויות. ואז התחיל הקרב.

   צפו: ח"כ זועבי תקפה סדרנית בדיון בכנסת (ערוץ הכנסת)
   זועבי מפונית מהאולם (צילום: ערוץ הכנסת)

   האייטם המביך: משה קצב מסתבך שוב

   משה קצב, נשיא המדינה לשעבר, עמד לא מזמן על דוכן הנאשמים בבית המשפט, אז נגזרו עליו שבע שנות מאסר בגין אונס וסעיפי אישום חמורים נוספים, באחת הפרשות המביכות שידעה מדינת ישראל. אם ואם זה לא מספיק, השבוע הוא הסתבך שוב.

   הפעד עלה חשד ששני חוקרים פרטים, שנשלחו על ידי בני משפחת קצב כדי להשיג מידע מפליל אודות מתלוננת נגדו, הטרידו את המתלוננת. מקורבי קצב כבר הספיקו למסור בדיווחים שלאחר מכן כי הפרשה שברה אותו והביאה אותו למצב נפשי גרוע.

   במילים פשוטות: אחרי גזר הדין הקשה כנגדו, אחרי שהואשם באונס, חשוד כעת האזרח מספר 1 לשעבר בהטרדת אחת המתלוננות נגדו על ידי חוקרים פרטיים שמשפחתו שכרה.

   משה קצב (עומר מירון)
   מצב נפשי גרוע. קצב (צילום: עומר מירון)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   האייטם הטלוויזיוני: תמר יהלומי פורשת

   במוצ"ש שעבר ב"כוכב נולד", נראה היה ששום דבר חורץ גורלות כבר לא יכול לקרות עוד. נדב ואסף הודחו, תמר יהלומי חייכה כל הדרך לחצי הגמר, והדבר המסעיר היחיד באופק היה הפרידה מהאולפן בהרצליה לטובת הגמר בחיפה. בדיעבד הסתבר שזה היה הדבר הרגוע האחרון שיקרה לכוכב נולד בשבוע הקרוב.

   יממה וקצת אחרי הוציאה "קשת" את אחת ההודעות הדרמטיות בריאליטי הישראלי: התגלה ניסיון להטות את התוצאות, לטובת יהלומי, ושלושת המודחים האחרונים עומדים לחזור לתמונה בתכנית גלגל הצלה. שלושה ימים אחרי, קצת לפני תכנית ההצלה, כבר התבשרנו שיהלומי החליטה על פרישה. קשת פרסמו מכתב ששלח אביה שמגלה שהוא האחראי על הזיופים (מאוחר יותר כבר מיהר להבהיר שהדברים שלו הוצאו מהקשרם בכלל). עוד באותו הערב חזר לירון רמתי לזירה. מישהו אמר רגוע?

   במילים פשוטות: שנייה לפני הגמר, פרשת זיופים קלקלה את השמחה של "כוכב נולד".

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   פרישה לא נעימה. יהלומי (צילום מסך)

   האייטם הטלוויזיוני 2.0: כוכבי הריאליטי נגד גיא פינס?

   גיא פינס הפך את עצמו עם השנים לסוג של מוסד טלוויזיוני בכל מה שקשור לעולם הבידור. מיקרופונים שלו תמיד שמחו לראיין כל יוצא ריאליטי או דוגמנית בסט של יום צילומים, הכול בנינוחות זוהרת ועם אבק כוכבים מרחף מעל. אחרי הכול, גיא פינס שלח אותם. וזה כבר מספיק.

   השבוע התחושה הזאת הצליחה להתפוגג קצת. הסיבה: כוכבי ריאליטי – בעיקר מבית האח הגדול - שהתעצבנו על האופן שבה הם מוצגים בתכניתו. בן זוגה של דנה רון צוטט השבוע כאחד שלקח את העניין ללב, והצהיר שהוא לא מתכוון לצפות בגיא פינס יותר. ביי גיא, הגרסה המעודכנת?

   במילים פשוטות: כוכבי ריאליטי, בעיקר מאזור בית האח הגדול, תפסו השבוע עצבים על גיא פינס.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   נגד גיא פינס. דנה רון (צילום: יח"צ)

   איש השבוע: הארי פוטר

   שנייה וחצי לפני הסוף, המותג "הארי פוטר" היה כנראה החזק מכולם בכותרות של השבוע החולף. כשידיו כבר מנופפות לשלום ונעלמות באופק, יש מצב שזה היה השבוע בו הראה אחד מהגיבורים המעודכנים של העולם איך עושים הייפ טוב לפני הרגע שהמסך יורד. איך פורשים כשאתה ממש בשיא. או שאולי הוא סתם עובד עלינו וזה רק קדימון ל"הארי פוטר ואוצרות המוות 3"?

   הארי פוטר: הרגעים הגדולים בסדרה

   "סיפור ההתבגרות שלי עם הארי פוטר"

   פינת הגאגא

   והשבוע: ליידי גאגא נגד היוטיוב, פרק שני ומותח בסדרה. רק בשבוע שעבר סיפרנו לכם איך הושבת דף היוטיוב הרשמי של ליידי גאגא והוחזר. הפעם נראה שהתסריט חוזר על עצמו, כשהסיפור הוא שוב הפרה של זכויות יוצרים אחרי טענות בעניין מצד חברה יפנית.

   שאלת השבוע:

   אחרי שתמר יהלומי פרשה, אחרי כל הבלאגן על זיופי ההצבעות, אחרי כל הדרמות – זה הזמן שלכם להכריע: תמר יהלומי עשתה טוב שפרשה?