פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רואה כוכבים

   דוד לביא נועז, לידור סולטן מאכזב, ומה לעזאזל קרה בהדחה של רותם כהן? סיכום פרק "כוכב נולד"

   הטופ 3 שלנו

   חגית יאסו

   גם השבוע חגית יאסו ממשיכה לשמר את מה שיש לה. אתמול היא שוב הוכיחה שיש לה יותר מדי. כשמסתכלים עליה שרה את "תודה", מתגברת על השמאלציות הפוטנציאלית שלו ומנפקת רגעים של קסם, אפשר להבין שהיא בעצם מיישרת קו עם הדמעות של יאיר ניצני מהאודישן הראשון שלה. זה קורה פשוט בגלל שהיא מכלול מופלא מאוד של דברים שרואים בפעם הראשונה. זו הסיבה שהיא שוב בטופ 3 שלנו. זו בעיקר הסיבה שהיא כנראה תישאר שם עד הסוף. חגית יאסו הולכת ומסתמנת כאחת ההברקות הבורקות של העונה הזאת, ורק בגלל זה שיש לה סיכוי טוב עוד לעמוד בקודקוד של אותו הפודיום גם בעוד חודש ומשהו.


   כשביקרנו מאחורי הקלעים, חגית יאסו סיפרה שהיא בונה על הגמר

   דוד לביא

   איך אפשר באמת לקחת את "אשמור עלייך", להשמיע אותו כמו שמשה פרץ לא חשב שיישמע לעולם, ובמקביל ליצור לו את הגרסה הכי אינטליגנטית שאפשר ליצור בכל כך מעט מאמץ? כנראה שאם קוראים לך דוד לביא, אז אפשר.

   דוד לביא מציל את העונה של כוכב נולד

   דוד לביא: אין לי חרטות

   תמר יהלומי, נוי דנן

   שבועות קשים עברו על תמר יהלומי. השופטים חשבו שהגיעה העת להיפרד, היא עצמה נלחמה בעור שיניה כדי להינצל. אתמול היא מצאה את הבמה הכי לא צפויה לחזור לעניינים: ערב במזרחית. יהלומי ידעה לקחת את החיסרון הפוטנציאלי ולהפוך אותו ליתרון עם ביצוע שהחזיק טוב, נשמע טוב, נראה טוב ומאוד הלם מעמד סגנון עשרת הגדולים. נכס בן 16.5 שנה. דליטקס. נוי דנן, מצידו, המשיך את חזית הצעירים של אמש ונתן כנראה את הביצוע הכי טוב שלו העונה.

   ציפינו ליותר: לידור סולטן

   לידור סולטן הגיע אתמול למגרש הביתי הכי ביתי שלו. אלא מה, במקום להסתער עליו באובדן חושים הוא קצת נפל למלכודת שהסיטואציה הציבה לו. סולטן הלך על בטוח – בחירה הגיונית בהתחשב בעובדה שערב ים תיכוני זה משהו שאמור להיות ה-ערב שלו – אבל במקרה הזה המחרוזת שיצרו לו פרץ את אהרון לא התרוממה גבוה מדי, ולא הספיקה לציפיות שהוא עצמו יצר לו בטרם הערב הזה.

   המודח: רותם כהן

   רותם כהן הוא כנראה אחד האנשים הכי נחמדים שתפגשו. טנקאי בדימוס, אדם טוב, ובעיקר - הזמר שאותי אישית הכי הרשים באודישנים. כנראה בגלל זה כהן התחיל את העונה כשהוא במירוץ אחר הביצועים הענקיים שהביא בהתחלה, מה שאולי גרם לנצנצים של האולפן להוריד לו קצת את הלהבות.

   אתמול הוא נצלב על ידי השופטים והואשם בחוסר כריזמה והיעדר שפיץ, הודח בצורה מוזרה מאוד מבלי שהיה נוכח אפילו כדי להגיד שלום (הסיבה: במאקווווווו! ט הטה דםםם), והאמת היא שבתור אחד המועמדים הבטוחים שלי לקחת את התחרות הזאת – היה בזה משהו מפוספס, חמצמץ ולא ממש טעים להגיע איתו לדייט הבא. באסה איתכם.

   שימו לב ש:

   בתכניות האחרונות הולך ומצטבר הרושם בכוכב נולד שנפלנו השנה על עונה מיוחדג'ת; מעין עוף מוזר בתיבול שעוד לא הכרנו, משהו שהקהל שלה יצטרך זמן כדי לעכל לגמרי.

   הקונספט המיוחד שבושל על ידי ההפקה, התחושה שאנחנו אולי לא מכירים מספיק את עשרת הגדולים כדי להבין אם הם גדולים באמת ובעיקר – ההדחות הבעייתית והמוזרות של נעמה ורותם כהן, הופכים את התכניות הקובעות של כוכב נולד לבעלות חשיבות מסוימת בכל הנוגע לעתידה המסתמן. וזאת תובנה מספיק דרמטית לשבוע אחד.

   פינת השופטים:

   יאיר ניצני קיצר במילים ולא ה?רבה בהארות ארוכות / מתחכמות, מירי מסיקה דווקא הגיעה לעבודה היטב, צדי היה שם וניער את כולם בדיוק מתי שהיה צריך, ומרגול... יו נואו, מרגול. ערב סטנדרטי בשולחן השבת.

   תובנה לשבוע הבא:

   הופהל'ה, הגענו לעשירייה. זה קרה לאט ומהר מדי במקביל, ועכשיו הגיע הזמן לעוד רעיון מהפכני: ערב שירים לא עבריים. פוטנציאל מוגדל או מתכון לאסון?

   לגזור ולשמור

   "אתה נשמע כמו הנציג הבא של ישראל לאירווזיון" (מירי מסיקה אירווזיונית)

   "הקוסמוס היה לטובתכם" (מירי מסיקה הרמונית)

   "זה היה כאילו דרמטי אבל נפל בין הכיסאות" (צדי נוקב)


   מי זה בעצם סער גיט? בואו להכיר אותו ואת שאר הנחברת הצעירה של כתבי ה-ZONE!