פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סיכומשבוע

   ביטלו את קיצור החופש, האריכו את שעון הקיץ, מיקי חיימוביץ' עזבה אבל ליידי גאגא הותרה. וגם שאלת סקר בשבילכם: בסופו של דבר, טוב שביטלו את קיצור החופש?

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   האייטם הכואב: תאונה קטלנית. עוד תאונה קטלנית

   תאונה המחרידה תרחשה אמש בחיפה וגבתה את חייהם של לא פחות מארבעה אנשים. המכונית סטתה מנתיבה, הם כנראה שתו, והיא התנגשה בקיר בדרך לסוף האכזרי.

   התאונה הזאת היא עוד אזכור לכל מה שהתאונות בישראל הפכו להיות כאן. כי הרבה מעבר לסטטיסטיקה, מספרים, חצאי משפטים במהדורות חדשות – מדובר במגפה שמתחוללת ממש מתחת לבתים שלנו, על הכבישים שלנו, ושחייבים להפסיק אותה אם אנחנו רוצים להתחיל להיות קצת, רק קצת, יותר נורמליים.

   במילים פשוטות: 4 בני אדם נהרגו בתאונה אחת. בשנייה אחת. ברגע.

   שלושה מארבעת ההרוגים הם בני משפחה אחת

   ארבעה צעירים נהרגו בהתנגשות בחומת בית הספר הטכני בחיפה, יוני 2011 (מד"א)
   תאונה קטלנית (צילום: מד"א)

   וכמה שהדבר הזה קשה, וכמה שלא נתפס איך חיים באמת מסתיימים ככה – הנה עוד מעבר חד שהחיים מאלצים אותנו לעשות, והמשך הדברים שקרו השבוע.

   האייטם המטריף: ביטול קיצור החופש

   רק לא מזמן הודיע שר החינוך בהפתעה גמורה שהוא גוזר לנו במספריים את החופש. אנחנו קיצרנו הרבה דברים אחרים בתגובה כדי להראות שאכפת לנו, שאלנו אותו ואת עצמנו מה לעזאזאל עושים עם החופשות שהזמנו ובעיקר לא הבנו איך בבוקר בהיר מאוד אחד מישהו נגע לנו בשישה ימי חופש תמימים. גם המורים לא הבינו כנראה איך הם הולכים לקבל את ההחזרים הכספיים שמגיעים להם. מה שהם כן הבינו שגם בשבילם העניין קרה מהר מדי, והשבוע הם גם אלה שגרמו לו לעשות פניית פרסה חדה כדי להודיע שקוצר הקיצור. יש.

   במילים פשוטות: זוכרים את זה, שמישהו בשם גדעון סער קיצר איזה שישה ימים מאיזה חופש גדול? תעשו ביטול.

   אז מה תעשו בימים שהחזירו לנו לחופש?

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   גדעון סער מקוצר, גדעון סער אחרי ביטול הקיצור (צילום: מוקי שוורץ)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   האייטם הטלוויזיוני: מיקי נפרדת

   מיקי חיימוביץ' הספיקה לצבור לעצמה, ב-19 שנות שהותה על המסך, מעמד של מגישת על. היא הייתה הפנים הרגישות של ערוץ 2 ואז של ערוץ 10, שלחה חיוך עצוב כדי להעביר את החדשות השונות בצורה הכי מיקית שיש, ולאט לאט מיתגה את עצמה כאמא הלא רשמית של מהדורות החדשות בישראל.

   לא מזמן היא החליטה שהחדשות הקשות גדולות עליה, והשבוע היא נפרדה מאיתנו רשמית. מסיבת הפרידה (לא פחות מ-13 דקות מושקעות) שאירגנו לה בערוץ 10 בשני האחרון הפכה, עם או בלי שהתכוונה, לאחד מהאירועים המרגשים והמכובדים שנראו על מסכי מהדורות החדשות בישראל, כשעל הדרך היא גם מנצחת באופן די יוצא דופן את המהדורה המתחרה מ-2, ובעיקר שולחת את מיקי לדרכה בצורה הכי אלגנטית שרק הייתה יכולה לבקש לעצמה.

   במילים פשוטות: מייקי חיימוביץ', מיקי ויעקב, תודה דני, אחרינו הישרדות. כל החבילה שנקראת מיקי חיימוביץ' התפרקה השבוע.

   הפרידה ממיקי הוכיחה עד כמה ההגשה שלה לא רלוונטיות

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   עושה ביוש לצוות. מיקי (צילום מסך)

   איש השבוע: אלי ישי

   קבלו את האיש שאחראי על העובדה שהחל מהיום יהיה לכם קצת יותר שמש בחיים. ככה זה: בזמן ששר החינוך שלכם מקצר את קיצור החופש, שר הפנים אלי ישי החליט להיות קצת יותר פרודוקטיבי ולהאריך את שעון הקיץ.

   וידיאו: מאריכים את שעון הקיץ

   פינת הגאגא

   והשבוע: אחרי בעיות באינדונזיה, אחרי ששיגעה חצי עולם עם הדיסק החדש... הפעם.... גאגא מסתבכת בלבנון עם איזה איסור על הפצתו. תירגעו, הוא הוסר. חתיכת צפירת הרגעה.

   הלבנונים יכולים לשמוע את גאגא

   שאלת השבוע

   החליטו לקצר את החופש. ואז החליטו להאריך בחזרה. קיצור החופש = תוספת ימים לחופשים, ביטול הקיצור = הסרת התוספת. אז מה עדיף לדעתכם, בסופו של דבר? חופש אחד ארוך או פיזור ימי החופש על פני השנה?