פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רואה כוכבים

   מחנה האימונים נגמר, וסוף סוף מתחילים לבנות נבחרת! שחר כרמי ריגשה בטירוף, נדב ואסף WTF ואורטל אדרי שולטת!!!!! סיכום פרק "כוכב נולד"

   אז, מתחילים לבנות נבחרת.

   המנצחת: אורטל אדרי

   אורטל אדרי באה סדוקה לשלב הזה. אחרי אופוריית האודישן הראשון היא הגיעה לשלב הדואט, שאצלה היה טריו, וספגה ביקורת במנות כואבות על ההגזמות, הפרצופים, האובר-מאמצים ועל זה שכל הקומפלט הזה הפך לפרודיה.

   במאני טיים קרה לה הדבר המופלא מכולם: לרגע נראה לך שהיא התעלמה מהסערה שעברה עליה, והצליחה לעבור את המחסום. בסוף, אחרי ולמרות כל ניתוחי חלוקת המאמצים שלה, היא כנראה היחידה בפרק של אתמול שבאה כדי לתת עבודה. ילנה המתוקה יודעת שהיא אדירה ובמקביל נתנה אודישן פושר, יוסי אשר התעלולן לא התעלה לרף שהוא הציב לעצמו באודישן הראשון ויודע את זה טוב יותר מאיתנו, יונתן משה (חכו, עוד יש לנו מה לומר עליו למטה) פספס – יחד איתנו - את הנבחרת במילימטרים, ורק אדרי, שגם רוקמת לנו מול העיניים אישיות & זמרת שמטלטלת לך את הקיבה, נתנה אודישן שמכבד את הדרישות שהתחלנו לפתח כלפיה. מדהים.

   הפספוס: יהונתן משה

   יהונתן משה הוא דבר שלא ראינו עד כה בכוכב נולד: נער פיטאיות מראש הנקרה שכנראה צוחק ומדבר על הדייט בפוטנציה עם היפות שלו ביוגורט יותר מאשר שר באמת. אתמול זה עלה לו בהגשמת חלום ועלייה לנבחרת.

   מה שהרגשנו זה פספוס מר שמטפס לגרון, שהפך את הבאסה הפרטית שלו לבאסה חצי קולקטיבית וגרמה לצופה הממוצע בבית לתהות איזה טיפוס פספסנו להמשך. לכו תדעו – אולי משהו שהוא הרבה יותר מ"גוש גימיק". באסה איתך, נשבעים.

   המפתיעים: נדב ואסף

   אתה רואה את נדב ואסף עולים על הבמה, ושואל את עצמך אם הם ואריאציה מהוקצעת יותר של האחים צנחני, או שהם מסתלבטים עליך לגמרי. כשהם שרים נדמה לך שאתה מתחיל לקבל תשובה, אבל שהם מסיימים אתה מבולבל ומופתע בו זמנית, ושוב לא יודע מי אלה בכלל, ואם הם באמת רציניים איתך בקטע של נבחרת "כוכב נולד" או שהם חושבים שזה עדיין זמן הדאחקות. לפני שאתה מספיק לקבל תשובות, הם נכנסים לך לנבחרת. יודעים מה? שיהיה בכיף.

   המרגשת: שחר כרמי

   טוב, זה כנראה היה רגע קורע הלבבות של הפרק הזה. לא רק בגלל ששחר כרמי היא זמרת שביחס למגוון הקולות ש"כוכב" הביאה לנו עד עכשיו הייתה שווה טופ 20 בחסד. בעיקר בגלל החמצת הכניסה לאזור הכוכבים בפוטו פיניש, הדמעות של מירי מסיקה לצד ההכרזה של המנחה שלידה, הבכי המתסכל בסוף שכמעט תלש את הלב מהמקום ובסוף הוואקום הזה, שמשאיר את שחר כרמי עם מלגה, אבל בלי כניסה.

   זה לא מונע מאיתנו להכתיר אותה, יחד עם חוסר הבחירה בה לנבחרת בסופו של דבר, לדבר הכי מרגש שראינו אתמול בפרק.

   שימו לב ש:

   כמה מילים על שני הדואטים ממחנה האימונים של רביעי: בתוך פרק אחד שהיה ים של היסטריות, פיספוסים, תקלות ועצבים, בלתי אפשרי היה להתחמק מחגית יאסו, נעמה כהן, תמר יהלומי ורותם כהן. ארבעתם הפגיזו לנו את הנשמה. ארבעתם, ובעיקר השניים האחרונים, נתנו אודישנים שהם פיצויים מספיק הולמים לדאגה שהלכה והסתמנה באוויר. ארבעתם, אנחנו מאד רוצים לקוות, יהיו חלק מהקאסט המתהווה של כוכב נולד, גרסה 9.0.

   פינת השופטים

   בכמה וכמה אודישנים הטקסטים של פאנל השופטים היה זהה, משהו בטעם של פשרה. הוא לא זמר גדול, היא זמרת בינונית, אין לה קול ענק, לצד מכשפת, מרגשת וקסם אישי. נראה שההססנות הזאת היא פועל יוצא של אודישנים מכריעים לא מספיק מהודקים, כמעט של כולם, וכך קיבלנו את הרושם שהתחלת הנבחרת של כוכב נולד מורכבת מאווירה מאולצת לעתים בשילוב של רצון להיות בטוחים עד הסוף לפני שמכניסים מישהו הביתה ואולי – לכו תדעו – מפחות קולות ענקיים שיחרכו את אולפני הרצליה. גם זה יכול לקרות.

   תובנה לשבוע הבא

   מצד שני, לכו תדעו. החלק השני של הרכבת הנבחרת, שישודר ביום רביעי, הולך לכלול גם את התשובה לטלנובלת האודישנים של הקצב שמואלי (היא תהיה חיובית כנראה, הסירו דאגה מליבכם), וגם את השורות התחתונות של עוד הרבה קולות אחרים שהולכים להרכיב את הפסיפס הקרב ובא של כוכב נולד. היו דרוכים. וברוכים.

   לגזור ולשמור:

   "אחותי כרמלה לא ראתה שום וינטג'" (מרגול מזכירה שהיא עממית)

   "אני גוש גימיק" (יונתן משה ממעיט בערכו. או שלא?)

   "אני באה משכונה... בהרצליה" (מירי מסיקה מנסה לשדר ילדות עשוקה)

   ומה אתם חשבתם על החצי נבחרת אתמול?