פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רואה כוכבים

   הדואט של הטבחים עם מרגול, חקיין עמיר בניון המבהיל, והמכות שעפות בין מירי מסיקה למרגול. סיכום פרק כוכב נולד אתמול

   שבוע עבר מאז השקת העונה התשיעית של "כוכב נולד", וזה הזמן לבחון את תסמונת השבוע השני בפרק מלא בזוגות, הבטחות ושאלות: האם מפה יצמח לנו הכוכב הבא? האם הרייטינג יהיה כשהיה? והאם יש בכלל כזו תסמונת?

   האודישן המנצח:

   לרועי אביטל אין, נכון להופעת הבוטקה שלו אתמול, קול שתיפול ממנו. אבל יש לו את הכלים הבסייסים שאפשר ללטש כדי להוציא בעזרתם אמן שמבלה את הפרק הנוכחי של חייו בלהיות מאבטח. בפרק של אתמול הוא זכה לשיר בו מול מירי מסיקה ומרגול שיר באמת יפה, עם לחן באמת יפה, שכבר הפך אותו לחבר של מרגול. ואם ככה לא מתחילים להוליד כוכב, אז איך מולידים?

   האודישן עם הפוטנציאל:

   לא ברור איך התגלגל האודישן של הגר ד-דון למצב בו מרגול שרה חצי ממנו, אבל הוא בכל מקרה נתן קמצוץ של תקווה לאחת שעוד תהיה פה בהמשך. וגם אם לא קיבלנו הרבה מהקול שלה כרגע, למדנו הרבה על אחת שגם אם זה אודישן ראשון שלה, וגם אם הוא מול מלא מלא אנשים, וגם אם זה ממש מלחיץ, יודעת בדיוק מה ואיך לעשות כדי לגרום לנו לחשוב שיש פה משהו. וכן, זה נכון גם אם כרגע היא רק אחראית על מחלקת הסלטים כטבחית צבאית.

   האודישן המצחיק:

   האחים פורטה, אביתר ובועז, היו כנראה הרגע הכי משעשע וחביב בפרק שהיה, לשם שינוי, מועט באודישנים שמנסים בכוח להפוך לבדיחות. האח הראשון סיפק את להיט האודישנים התורן (כי חייב להיות כזה). לאח השני ששר עמיר בניון וחיקה אותו במדויק דווקא היה מנעד קולי לא מבייש, אבל הפול גז בניוטרל איתו התחיל את "ים של דמעות" עשה את שלו, ובתוספת הפרצוף המאומץ הפך פשוט לאתנחתא הקומית של הפרק הזה. גם התפוצצנו עם צביקה והלהקה מצחוק, אבל גם נורא רצינו לחבק במקביל על ההשתדלות, והאמת היא שגם על היכולת, בעיקר של האח השני, שדווקא הייתה אחת שהרשימה. רק שימשיך לתת בראש.

   והיה שם גם את אוריאל צברי, שנתן מצג חיקויים עם אחלה של רפרטואר. יש לנו קצת דז'ה וו, אבל זה לא אומר שהוא לא נתן כיף של הופעה.

   האודישן המפתיע:

   שגיב יחזקאל נראה בדיוק כמו אדם ש"לא היית רוצה להיתקל בו בסמטה חשוכה" (ותודה למסיקה). אבל האודישן שלו היה חתום על הגדרת ההפתעה: נכון, לשיר שיר על אמא יכול להיות קצת מכשיל מראש שאתה שר מול שופטים, אבל הקול האדיר באמת שלו לא יבייש אף זמר טוב בנבחרת של כוכב נולד 9. משובח, מצוין ובעיקר לא ברור למה מעורר מחלוקת, שהייתה היא עצמה סוג של הפתעה מוזרה. ומתוך אלפים אחרים שנורא רוצים ולצערנו לא יכולים, הוא אחד שאתה חייב לקחת איתך קדימה. הוא ההפתעה המנצחת של אתמול.

   פינת השופטים:

   בפרק הראשון הרימו לנו הכנה לסרב על מערכת היחסים בין מרגול למסיקה. בפרק הזה היא התגלתה במלוא תפארתה, באודישן של שגיב שהוציא לשתיים את החרבות עם הרבה ג'ננה. בהמשך היה זה האודישן של לירון שהכניס את השתיים לזירה ושלח את מרגול להרגיע את הדיווה.

   יאיר ניצני לאט לאט הופך עצמו לשופט שגורם לנו לחכות לשמוע מה יש לו באמת להגיד (בטח אם הוא ממש לא מפחד לעושת את זה). ובתכנית של אתמול מירי מסיקה ראתה לנכון – לראשונה – להילחם על אחת שהיא ממש אוהבת, ושכנראה יש לה סיבה טובה לעשות את זה בשבילו (התחינות לניצני שיעביר היו הקטע הכי חינני בפרק). מרגול, מנגד, תפסה קראש לוחמני על יחזקאלי (בטענה של היעדר התרגשות), שלכו תדעו, אולי היה אפשר להעביר על פרצופו הטוב את חותמת העבר גם בפחות וויכוח-טיים.

   תובנה לשבוע הבא:

   שווה לעקוב אחר לירון, שחתם את פרק האתמול וייזכר כזמר שנתן הניואנסים הכי דומים לאייל גולן ששמענו; וכל זה בלי לנסות לשגר ארטילריה כבדה של סלסולים, או לשיר מאבדן חושים מטורף, או לנסות נורא שיאהבו אותו. לא ברור מה יתפתח מזה; אבל כן ברור שיש פה סוף סוף סימן שאלה שיהיה שווה לעקוב אחריו לשבוע הבא. נו, בטח אם דאגתם להביא אותו במיוחד וצביקה הדר טרח להתקשר לבחור ב-11 בלילה.

   שימו לב ש:

   למרות שאנחנו כאן כדי לדבר על רק ההופעה של מוצ"ש, אי אפשר שלא לקחת בפיצנטה גם משהו מהפרק הבאמת טוב של רביעי. זה היה פרק שנתן את החותמת לכך שכוכב נולד התחילה עכשיו. היו שם דאחקות מפוצצות, נכון, אבל חיפו עליהן אודישנים שעוד נזכור הרבה אחרי שהם ייגמרו. חגית יאסו משדרות, למשל, היא ההוכחה המושלמת לצידוק שצריך לתת לתכנית הזאת: בלי חברים, בלי להודיע לאף אחד, כשכולם כבר חזרו הביתה, באוטובוס, לבדה, היא באה ונתנה ביצוע ממוטט – ונקי מכל האקסטרות שכולם אוהבים להשתמבש בהם - ל"עומד בשער". בלי מנגינה, בלי ציפיות, בלי פוזה, אבל עם צניעות, כריזמה שקטה ועל מגש מוזהב. וואו אחד גדול, וע"ע הדמעות של יאיר ניצני (שברביעי הוכח סופית מי הוא וכמה טוב הוא עושה לספינה של כוכב נולד) והציון העגול שהוא נתן לה. עוד נלמד שבמקרה שלו זה ממש לא מובן מאליו.

   פינת הציטטה:

   "תיזהרו מהסכריניות שמבצבצת מהשירה" (מרגול נותנת טיפ מועיל)

   "צא מהבוקיות שלך" (יאיר ניצני נותן טיפ ממש מועיל)

   "הוכרזתם כסיימון וגרנפקל מסלמה" (צביקה הדר מדביק תוויות)

   "זה מה שנקרא אסון התאומים" (ומרגול מרגישה צורך לשתף אותו בהרהוריה)