פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמח בווילה: חלק אחרון

   אלאור אמנם שמח שג'קי ניצח, אבל הגמר הגדול ששודר אתמול בעיקר התיש והרגיז אותו. כתבה אחרונה בסדרה

   בסופו של גמר מתיש ולא זורם הוכתר ג'קי מנחם כזוכה של העונה השלישית של האח הגדול. גמר של הביוקר? לא בדיוק. זוכה של הביוקר? דווקא כן.

   גמר האח הגדול (אבי כהן)
   התחת שלו בשמפניה. ג'קי (צילום: אבי כהן)

   היה גמר מתיש ומייגע

   בתכנית "גמר" הכול אמור להתנקז לכמה שעות של מתחים ורגשות. הגמרים של העונות הקודמות היו קולחים, מהירים, סוחפים, מותחים ומרגשים כאחד. אבל הגמר הזה היה בעיקר מתיש ומייגע. כבר כמה שבועות חלה ירידה באחוזי הצפייה של העונה, דווקא לקראת הסוף, מגמה הפוכה מתכניות ראיליטי אחרות. כדי שנשב ונצפה אתם צריכים למשוך אותנו. הקהל הישראלי יודע גם להצביע בשלט, לא רק בסמסים.

   אחד הגורמים שבגללם הגמר הזה לא עבד הוא המתח. לכולם היה ברור כשמש שסיון תצא הראשונה ואחריה עמיר. גם היה ברור שג'קי יקח את הגמר, כמעט כמו שהיה ברור שאלירז יקח את גמר העונה השנייה. ההפתעה האמיתית הייתה במקום השני – ליהיא. כשחושבים על העונה השלישית של האח הגדול, ליהיא היא לא האסוציאציה הראשונה שעולה, ובגלל זה מפתיע שהגיעה למקום השני והמכובד. יש בה קסם, כנראה.

   היה חסר לגמר הזה משהו. משהו שהיה חסר גם בעונה כולה. אולי זה הליהוק, שבמבט ראשון נראה נוצץ וסוחף, אבל במבט שני, שלישי ו-32, הליהוק הזה לוקה בחסר. העונה כולם העדיפו להתמקד בשערוריות בסדרי גודל שונים ומשונים (כן, הפליטת פה ההיא לא נשכח) ופחות בדיירים. תסמות העונה השלישית (ראו ערך, כוכב נולד, הישרדות וכל סדרה שעוברת את העונה השניה בשלום).

   כשאסי וארז דיברו עם הדיירים שבתוך הבית והזכירו לנו, למקרה ששכחנו, מה הספרה של כל דייר, הקהל הריע לזוכה שלו. דיירי הבית שמעו את הצעקות האלו והבינו את הלך הדברים. וככה ראינו את עמיר עושה תנועה שאמורה להלהיב את הקהל להריע עוד יותר לג'קי, כשהוא בעצמו רוצה להיות הדייר האחרון. כי אם אתה יודע שההפסד מעבר לפינה – עדיף להצטרף לזוכה. לא נעים.

   הטלנובלה, פרק אחרון לעונה.

   החלק המרגש היחיד בגמר הארוך הזה היה כשג'קי וליהיא נשארו אחרונים בבית. החיבוק שלהם, ההתכרבלות אחד בשני, הרצון העז לצאת לעולם הגדול אך במקביל להישאר בביתו החמים של האח הגדול. הרגע הזה היה שווה את כל הדקות שחלפו להן מתחילת המשדר.

   איפה אתה, הדג? פרק 5

   זוכרים את הפעם הראשונה שבה שימי דיבר? שהוא כינה את לי עוז – "סטלה"? כבר אז ידעתי ששימי ישבה את לב כולנו. שימי, הלקט שלך הזכיר לנו כמה היית מצחיק ומעצבן כאחד.

   פינת ג'קי

   ג'קי נשאר ג'קי. למרות כל ה"כאפות" שקיבל מנופר, ואולי בגללן, נשאר בו מג'יק. הפרגון לשאר הדיירים, הדמעות שירדו לו כשצפה בלקט רגעי הביוקר של העונה, כל אלו הזכירו לנו את אותו בחור שנכנס לבית. ג'קי, היית דייר מצחיק, מרגש ובעיקר סוחף. מדינה שלמה טוענת שהתחת שלה במים ומספרת את הבדיחה שאם נופר הייתה בן היו קוראים לה "בייגלה שטוחים". היית הפייבוריט של מדינה שלמה ולא היה לך באמת איום מצד דייר אחר בדרך אל המליון. מג'יק.

   דברים שראינו רק בערוץ 20:

   שנייה לפני הגמר נופר התעצבנה על מערכת היחסים בין ג'קי לסקולי. נופר איימה שהיא תשרוף את סקולי וצעקה שהיא שונאת אותו. ג'קי, שלקח את זה ללב, אמר לה שהוא רוצה לראות שהיא תפגע בסקולי. אותי זה הצחיק.

   לגזור ולשמור:

   ליהיא: "I'm so excited". המשפט שאולי הכי ייזכר מהגמר של העונה השלישית. בעיקר אפילו ארז טל חזר עליו כמה וכמה פעמים. מרגש.

   וממני אליכם:

   עונה שלמה ביקרתי ופרגנתי לדיירים. עונה שלמה שיתפתי אתכם בדעותיי על החברים החדשים שלנו, צפיתי בערוץ 20 בשקיקה, ואתם איתי. נתראה בתכנית הבאה.