פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמח בווילה

   מירב הודחה כי התעוררה מאוחר מדי, המפגשים עם ההורים היו טלנובלה ממושכת ומשימת הכלא הייתה פספוס. סיכום הפרק של "האח הגדול"

   אחרי שביום רביעי היה פרק שבעיקר שיעמם, קיבלנו משדר ראוי. רובו סבב סביב סיטואציות שקרו לפני יום רביעי, זאת אומרת שרוב החומר ששודר היום יכול היה להיכנס למשדר המשעמם של יום רביעי ולהפוך אותו לפחות משעמם.

   כשבשבוע שעבר נחשפה בפנינו משימת הכלא, חשבתי שזאת הולכת להיות אחת המשימות הטובות אם לא ה...(ותודה לגברת ליבליך), אבל להפקה היו תוכניות אחרות. הדבר שעומד בראש סדר העדיפויות של ההפקה כנראה הוא איך לחרב כל משימה על ידי חובבנות יתר. ככה היה במשימת "מסוע התותים" - הדיירים התחילו את המשימה כמה פעמים מההתחלה ובכל פעם ההפקה גילתה שהיא לא תכננה כראוי את המשימה (ראו ערך שבירת הסנטר של רם). ממשימת הכלא יכלו להפיק מטעמים, אם היא הייתה מתוכננת כהלכה. נו באמת, איך הסוהרים יכולים לגלות את האסירים אם הם לא רואים אותם כל הזמן? אם האח הגדול מודיע לאסירים כמה דקות לפני שהמסך של הסוהרים נפתח? זה הפך את המשימה לחסרת משמעות.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   ג'קי בכלא. שמישהו ישלח קצינת חינוך (צילום מסך)

   אם כבר דיברנו על משימות, אתמול חשפו בפנינו אסי וארז את התכניות הזדוניות של ההפקה לשבוע הבא: משימה בת שלושה חלקים, בכל חלק דייר אחר יתמודד עם סיטואציה אחרת כשגולת הכותרת זאת המשימה השלישית - דייר אחד יעמיד להדחה שני דיירים מול כל הדיירים והם ייכנסו אוטומטית לרשימת המועמדים להדחה. מעניין איך ייבחר כל דייר למשימה. אם הדייר שיצטרך להעמיד דיירים להדחה מול כולם ייבחר על ידי "האח הגדול", זו עוד הוכחה לכך שההפקה שולטת בהדחות, כי לכל דייר יש דפוס העמדה להדחה. אם יבחרו דייר כמו אלעד או ליעוז, שאין להם עמדה מסויימת בבית, האקט יסתיים ב"אני מצטער, אין לי ברירה, תבינו אותי" והכל יחזור לקדמותו. אם פרידה תהיה זאת שתעמיד מול כולם, סביר להניח שהיא תעמיד את נופר, מה שיעלה את מפלס המתח בבית. מתח מביא אקשן. אנחנו אוהבים אקשן.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   שי לקוראינו: דייר אקראי (צילום מסך)

   הטלנובלה, פרק 10,091

   עד לשעה 22:00 חשבתי שאני לא צופה באח הגדול אלא באיזו טלנובלה הזויה על בתי כלא. רוב הפרק היה טלנובלי. המפגש של פרידה עם בנה היה כמו ספר רע שנובר בעמקי העוצמה של הגיבור הראשי. המפגש של ביץ' (לי עוז) עם בובה (חברה שלו) היה נחמד, עם כמה קריצות (לי עוז, שמור על בובה, כולם שמעו שהיא מסמסת לליהיא). המפגש של מירב ובתה היה מיותר. המפגש של ג'קי עם אמו היה אמוציונלי, והיה נחמד לראות את השפה המשותפת שיש להם. התחת שלהם במים. המפגש של אלעד עם אמו היה וואנאבי המפגש של ג'קי עם אמו. והמפגש של נופר ואמא שלה היה האמא של האמוציונלי: אני לא בטוח מה הדרך הכי מהירה שבה נופר הייתה יכולה לשבור את הזכוכית, באופן פיזי או הדרך וואקלי. רק אני ראיתי סדקים בזכוכית בסוף המפגש? אבל הטור ימשיך במנהגו, אז אני מפרגן לנופר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   פרידה במפגש עם בנה. אתה זוכר לשמור לי בבית את התנ"ך בשירותים, כן? (צילום מסך)

   איפה אתה שימי, פרק 2

   בשישי בערב (כאילו פעמיים בשבוע לא מספיק לאח הגדול) האח הגדול הודיע לדיירים ששימי חוזר לאקווריום (ניתן לצפות בקטע במאקוווו, כלשון אסי). הקטע ה"מרגש" לווה בשיר "מרגש", ואם זה לא היה מספיק דביק אז לאחר שהדיירים נדבקות לדופן האקווריום הם החלו להכריז שזה לא שימי אלא דג אחר – "ביגי". פאדיחה להפקה, עלינו עליכם. הדיירים דפקו את המערכת. חכו לארגוני הזכויות לבעלי חיים! עד אז, הטלנובלה ממשיכה. איפה שימי?!

   מנת הקרב

   השבוע אכלתי את מנת הקרב בחשק רב. מירב אכלה את הילה בעליהום שנחל הצלחה (הילה הועמדה להדחה), ואז פרידה אכלה את מירב. ככה זה בשרשרת המזון. מנהל הבית שורד וכל האמצעים כשרים, כולל מכות (לטוקבקיסטים למינהם). אחר כך פצחה מירב במסע צלב נגד פרידה, עם טיעונים שמזכירים לי את הטיעונים של דנה האגדית. אך המסע הזה התחיל מאוחר מידי ומירב הודחה מהבית. "לקיקו" (זה הכינוי ברשת של מירב) נזכרה מאוחר ידי. אם היא הייתה באה כעזר לנופר ולדנה בזמנו, היינו כנראה עדים להתפתחות מעניינת בעלילה. מה לעשות. הקהל (כלומר ההפקה) קובע.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   פרידה מפרשנת את מירב (צילום מסך)

   הודעות לדיירים

   הילה: המשיכי כך. אם תעלי את סף האמוציונליות שלך את צפויה לטעון לכתר.

   ליהיא: תמשיכי עם ההומור. אני כבר עכשיו "סו אקסייטד".

   בכל שבוע אקח שתי הערות שכתבתם בטוקבקים ואפרסם אותם בפינת "הערות לדיירים". מה אתם הייתם מעירים לדיירים אם הייתה לכם אפשרות? טקבקו.

   דברים שראינו רק בערוץ 20:

   במשימת הכלא, כשהדיירים העבירו את זמנם בסוויטה, נופר שיחקה ב"קינקט". אלעד, שעזר לנופר במשחק האגרסיבי, הסביר לה את ההוראות ואמר שיש לה "מכת מחץ". אלעד התקרב לנופר ונופר נתנה "מכת מחץ" היישר לפנים של אלעד. גם הפעם פינקתי אתכם בסרטון. צפו והיקרעו. המלצה: ריפיט.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   האם ג'קי יפנים את העצה של אמא ויתרחק? (צילום מסך)

   לגזור לשמור:

   אמא של ג'קי (לג'קי): "התחת שלנו במים". כנראה שזאת לא משפחת מנחם אלא שבט מנחם המדבר שפה משלו. קריפי.

   מירב: "זה היה פספוס. זה היה לא נכון, פשוט לא נכון להעמיד אותי להדחה". אני לא בטוח מי שוברת שיאי אגו, מירב או פרידה.

   פייבוריטים:

   נופר, אלעד והילה.